anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poczta Polska - Przekręt "na COVID" - Polecone/Paczki/Pocztex - PUŁAPKA

pinsplash
#21 Demiurg#

Właśnie boleśnie przekonałem się o czymś co @WREDZIA-W1 przewidziała jeszcze w Marcu/Kwietniu. Pocztowych. Zgodnie z rozporządzeniem Poczta może wrzucić do skrzynki/zostawić pod płotem/dać sąsiadowi itp BEZ POKWITOWANIA ODBIORU każdą z tych przesyłek ( polecony, paczka, pocztex itp..).

1. Wczoraj dowiedziałem się że dostałem pocztex w czasie kiedy nikogo w domu nie było... no i zaczynamy śledztwo 😞

2. Dzisiaj Kupujący mi napisał że nie otrzymał przesyłki, która figuruje w systemie poczty jako odebrana wczoraj.

Masakra. Ciekawy jestem jak to będzie rozstrzygać Allegro? Kupujący twierdzi że  nie otrzymał - więc POK? Sprzedający ma dowód - śledzenie PP że dostarczył - więc próba wyłudzenia przez Kupującego?

Rada : ZERO wysyłek PP obojętne przez Allegro, czy nie - bo nie ma żadnej gwarancji że dojdzie.

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96  Jakby kurier miał odrobinę rozumu, to by do mnie zadzwonił i powiedział gdzie wsadził. Komu przyszłoby do głowy zaglądać do skrzynki gazowej. Nigdy tam nie zaglądam 😀

Ula

Ula
oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

Kurier zapewne miał drugi etat GAZOWNIKA 🤣

oznacz moderatorów

kulki-kulki-pl
#9 Pomysłodawca#

@xyz96Pobudka jesteśmy w Polsce. Tu nie jest idealnie i zero-jedynkowo jak w poradach na tym forum. Dziwi reakcja na zachowanie kurierów, które jest nagminne niezależnie od rejonu Polski i firmy przewozowej. Pozostawianie małych paczek w skrzynkach na listy, skrzynkach od gazu, na ochornie, lub po prostu pod drzwiami, albo wrzucanie za płot w domach jednorodzinnych, gdy nikogo nie ma w domu, otrzymało w praktyce ciche przyzwolenie w trosce o bezpieczeństwo kuriera w czasach covid. Kurierom takie działanie jest na rękę bo paczka ma status doręczonej i dostanie kasę za skuteczne dostarczenie.

Kurierzy mają swoje schematy na opisanie, żeby w razie, gdyby odbiorca nie znalazł paczki mogli rozszyfrować, gdzie ją zostawili np. skrzynka na listy, wpisanie nazwiska odbiorcy Skrzynecki.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96  Ale pewnie to było jeszcze przed COVIDEM.....

@RED  @kulki-kulki-pl  @WREDZIA-W1 Mi powiedziano, że to odbiorca ma udowodnić że NIE DOSTAŁ przesyłki... 😞 - bo oni z założenia dostarczają. Tak czy inaczej wygląda mi to na czarną dziurę legislacji..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash Myślę, że sąd byłby odmiennego zdania. Niby jak ma odbiorca udowodnić? Nie ma podpisu, nie ma odbioru. Na stronie monitoringu wpisać można dowolną informację.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1  Pytanie co jest w tym rozporządzeniu na które powołuje się PP - może któraś z tarczy COVIDowych to ogarnia ?🤔 Bo jak pisał @xyz96 - to ewidentne pole do nadużyć.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash Jak znajdę chwilę, to zgłębię temat. Teraz nie mam czasu, bo jadę na zakupy.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash w sądzie wygrasz bo po to są rejestrowane paczki listy żeby umieli potwierdzić że doręczyli, nie wiem jak poczta ale kurierzy mają kody do wpisania od odbiorcy jak go nie wpiszą a rzadko o niego proszą to mogą mieć problem w przypadku niejasnych doręczeń.

A allegro negatywy i POK to inna sprawa bardziej widzi mi się allegro i słowo przeciw słowu bo żadna ze stron nie jest w stanie nic udowodnić 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 @xyz96  Macie tutaj moją "dyskusję" z Allegro w sprawie PP : https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/jako%C5%9B%C4%87-integracja-przewo%C5%BAni...

Na razie Allegro stoi na stanowisku że fakty nie są ważne ( ma potwierdzenie nadania), ważny jest system PP ( gdzie sama Poczta twierdzi że jest niekompletny i może być używany tylko poglądowo), oraz że "Odbiór" to synonim słowa "Nadanie"  - więc kierowanie się logiką ( a właściwie jej kompletnym brakiem) Allegro będzie powodowało że losowo będzie przyznawana racja nadawcy bądź odbiorcy 🤣

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 @WREDZIA-W1 @RED @kostas11 @kulki-kulki-pl 

Przesyłki polecone i kurierskie doręczane bez pokwitowania odbioru

Na podstawie drugiej Tarczy antykryzysowej umożliwiono doręczanie przesyłek poleconych bez pokwitowania. Do tej pory było to możliwe tylko za zgodą adresata, aktualnie, to jest przynajmniej do czasu zniesienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego, takiej zgody nie potrzeba. Przesądza o tym art. 37 ust. 3-4a zmienionej ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe. Zgodnie z treścią art. 37 ust. 4a w stanach nadzwyczajnych lub w przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego przesyłka listowa będąca przesyłką rejestrowaną może być doręczona do oddawczej skrzynki pocztowej adresata bez konieczności składania wniosku. Nie dotyczy to przesyłek wysyłanych do ani wysyłanych przez sądy i trybunały, prokuraturę i inne organy ścigania oraz komornika sądowego. Podobnie, jak przy elektronicznym doręczaniu, tak w tym przypadku wyłączeniem nie zostały objęte urzędy, w tym np. urzędy skarbowe. Z wymogu uzyskania pokwitowania odbioru w czasie trwania stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego ustawodawca zrezygnował także w przypadku przesyłek kurierskich (art. 37 ust. 4b Prawa pocztowego). Niezależnie od powyższego, po zmianach ustawa Prawo pocztowe dopuszcza też możliwość złożenia przez adresata przesyłki wniosku o doręczanie przesyłek poleconych do jego skrzynki oddawczej w formie elektronicznej. To jednak będzie mieć znaczenie dopiero po zniesieniu stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego, dopóki bowiem którykolwiek z tych stanów obowiązuje, zgoda na doręczanie bez pokwitowania nie jest potrzebna.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash ....może być doręczona do oddawczej skrzynki pocztowej adresata.....

No właśnie, do skrzynki pocztowej, a nie piźnięta przez płot, zostawiona pod drzwiami itp. Jak się nie zmieści do skrzynki, bo paczka, to się powinno zmieścić awizo.

Ula

Ula
oznacz moderatorów