anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podatek od sprzedaży w internecie

MAMY ROZWIĄZANIE!
mazurkur439
#12 Orędownik#

Kilkanaście dni temu usłyszałem w Tok-fm o pracach fiskusa nad opodatkowaniem osób sprzedających w internecie. Teraz mi się to przypomniało przy wprowadzeniu nowych zasad sprzedaży. Wiecie coś więcej na ten temat? Ja np. znalazłem ten artykuł:

 https://www.rp.pl/podatki/art36935731-skarbowka-dostanie-raport-ze-sprzedazy-przez-internet

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46
mazurkur439
#12 Orędownik#

Złam se kręgosłóp charując, dla takich biznesmenów, bez odszkodowanie bo na czarno i spędź kilka lat w łóżku to się może czegoś dowiesz o życiu

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

"kręgosłóp" przez o z kreską???

"charując" przez ch???

 

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Żeyby nie było, to ja dałem kciuk w górę. 

oznacz moderatorów
starmig
#7 Wielbiciel#

Skąd pomysł że sprzedaż rzeczy używanych posiadanych od wielu lat ma charakter zarobkowy?

Zarobek to jest chyba różnica między ceną za jaką się kupiło, a ceną zbycia?

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Tak było może kiedyś. Teraz, a szczególnie po nowym roku, będą się liczyły tylko dwie rzeczy: ilość ogłoszeń i kwota którą się uzyskało. Nie jestem pewien, ale raczej przepis, że rzeczy posiadane od 6 miesięcy można sprzedać bez podatku traci przez to rację bytu.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@mazurkur439   "...po nowym roku, będą się liczyły tylko dwie rzeczy: ilość ogłoszeń i kwota którą się uzyskało."

Ty naprawdę w to uwierzyłeś?  Przecież to dopiero przyszły rok, a poza tym to tylko dyrektywa czyli zalecenie Komisji Eu.  Czy jesteś pewien że  w przyszłym roku będziemy jeszcze w Unii? Czy nasi wybrańcy się do tych dyrektyw dostosują?

Ja traktuję twoje wypowiedzi jako swego rodzaju ironię, i niech tak zostanie.

Bo problemem dla ciebie może być rozliczenie tego roku a nie przyszłego.

oznacz moderatorów
koval21koval21
#8 Zapaleniec#

I jak, weszła ta dyrektywa DAC7 w naszym kraju po 1 stycznia 2023? W mediach cisza. Widziałem posta na inny forum, że koleś obdzwonił 15 urzędów skarbowych i nikt nic nie wie, odesłali go do kancelarii premiera.

oznacz moderatorów