anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podwójna opłata za usługi Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
krw1618
#7 Wielbiciel#

Strona do płatności za usługi Allegro 2 razy skasowała opłatę i teraz mam nadpłatę.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
pulkownik66
#19 Nestor#

@krw1618  jaką nadpłatę?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Możesz wystąpić o zwrot nadpłaty; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/rachunek-biezace-saldo-i-wplata/czy-moge-odzyskac-nadplac...

Allegro potrąci Ci z tego 5%.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@krw1618 widzę, że rzeczywiście masz niewielką kwotę nadpłaty około 12 zł - możesz oczywiście wystąpić o jej zwrot, ale możesz też zostawić ją w Allegro na poczet przyszłych ewentualnych opłat. Nie zaginie.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Adekpol
#13 Ambasador#

Nie jest przypadkiem tak, że z nadpłat zostaje się jakiś % dla Allegro, jeśli wystąpi się o ich zwrot?

 

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Adekpol standardowo pobieramy 5%, natomiast w pewnych sytuacjach, gdy jest to wynik ewidentnej pomyłki, odstępujemy od niej.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
krw1618
#7 Wielbiciel#

Nadpłata jest spowodowana nie moją wolą, aby tak się stało, tylko z powodu błędu jaki wystąpił na stronie, różnica czasu między uregulowaniem należności dla Allegro, czyli likwidacją stanu ujemnego, a spowodowaniem nadpłaty jest mniejsza od 1 minuty.
Ponadto strona Allegro nie zażądała kodu 3D-secure od wystawcy karty. Gdziekolwiek płacę na jakiejkolwiek stronie www, przekierowuje do strony banku i wymusza 3D-Secure z banku. Tak więc uważam, że zwrot prowizji (nadpłaty) nalezy mi się od Allegro, bez żadnych formalności i działań z mojej strony z wyjątkiem zgłoszenia.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Pewnie masz kartę zapisaną na Allegro, dlatego tak się dzieje. Nigdy nie zapisuj danych karty, pomimo różnych zachęt.

oznacz moderatorów
krw1618
#7 Wielbiciel#

Kliknąłem, że to jest rozwiązanie, ale to jest rozwiązanie przyszłych problemów, a nie bieżącego

oznacz moderatorów