anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podwyżki opłat za smarta o 85% dla zamówień powyżej 300zł

ALCkow
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Witam, mam pytanie.

Sprzedaje kowadło 30kg za 750zł.

Gdy klient zamówi w DPD smart moja opłata to 6,99zł brutto.

Po zmianach ma być 8,99zł.

Do paczek od 20kg do 31,5kg ma być doliczana opłata dodatkowa 3,99zł

To się sumuje 8,99zł + 3,99zł = 12,98zł

Czyli podwyżka za smart z 6,99zł na 12,98zł  o około 85%

BRAWO ALLEGRO1..png

 

2.png

 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ALCkow Cześć. Rozumiem, że jesteś niezadowolony, jednak jest to konieczna decyzja biznesowa. Więcej informacji znajdziesz w Aktualnościach

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

3.png

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Ładnie napisane że allegro finansuje "do" 80% kosztów dostawy. Zwykły kurier DPD przez allegro kosztuje 12,99zł, czyli w powyższym przypadku opłaty za smarta 6,99zł allegro finansowało 6zł. Po zmianach opłata za smarta 12,98zł allegro będzie finansowało 1 grosz. 

oznacz moderatorów

toagro_pl
#9 Pomysłodawca#

Czyżby allegro podawało nie prawdziwe i wprowadzające w błąd informacje? 🤔

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@ko_alka Rozumiem że jest to decyzja biznesowa.Wytłumacz jednak mi i wszystkim, dlaczego kwota dopłaty do Smarta uzależniona jest od wartości przedmiotu, a nie od wagi i gabarytów, tak jak jest to u każdego przewoźnika.

Prosty przykład: ktoś nadaje przesyłkę do paczkomatu o wadze 30 kg i gabarycie C.Wartość przedmiotu 150 zł.Koszt Smarta w tym wypadku (po podwyżce) 3.49 zł.Ja nadaję przesyłkę o wadze 1kg w gabarycie A lub B, wartość przedmiotu powyżej 300 zł.Koszt Smarta po podwyżce 7.49 zł.Podstawowe ubezpieczenie przesyłek w InPost to 5000 zł, zatem nie rozumiem co wartość przedmiotu ma wspólnego z wartością Smarta.Analogicznie tyczy się to też DPD i innych przewoźników.

Moim skromnym zdaniem, jest to dodatkowa prowizja dla Allegro od sprzedanych przedmiotów ukryta w Smarcie, bo inaczej tego wytłumaczyć nie można.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Odpowiedź jest prosta. Zeszli się na właściciele allegro Mid Europa Partners, Permira, Cinven.

Stwierdzili, że chcą mieć więcej miliardów na kontach, lepsze luksusowe życie, więcej jachtów i przez to podnieśli prowizje i opłaty takim jak nam. Przecież nie pakują paczek, nie sprawdzają cen, nie zamawiają towaru, nie zajmują się księgowością. Mają na to wywal..one  ja..jca. Allegro ma przynosić zyski dla miliarderów i koniec. My co odwalamy największą robote mamy się podporządkować.

Jeśli allegro przestanie przynosić zyski to po prostu je sprzedadzą 

oznacz moderatorów