anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Polityka Allegro w sprawie blokowania konta

jantombis
#9 Pomysłodawca#

Prowadząc drukarnie od 12 lat sprzedaję na allegro - w zależności od ilości wolnych mocy przerobowych sprzedajemy mniej lub więcej. Ostatnio zaczeliśmy sprzedawać nieco więcej - po pierwszym miesiącu otrzymując status Super Sprzedawcy, dziennie nawet 100 zamówień, obrót też już się robił dobry całkiem od kilku do kilkunastu tyś zł dziennie

i nagle 13 w piątek Allegro zablokowało konta - powód sprzedaż w niewłaściwej kategorii - owszem możliwe że były takie przypadki ale jako że w regulaminie jest zapis że Allegro może przenieść ofertę do właściwej kategorii jeżeli stwierdzi że jest niewłaściwa.

Czekając na odblokowanie kont założyłem kolejne, oczywiście pytając o zgodę, którą od jednego pracownika otrzymałem w sobotę od innego pracownika dzisiaj czyli w poniedziałek jej nie otrzymałem ale już konto było założone więc sytuacja była "niewiadomojaka", w każdym bądź razie nowe trzecie konto zostało właśnie zablokowane pomimo że przedmioty były we właściwych kategoriach i pomimo że nawet nie było ostrzeżenia ani wskazania że któreś oferty są w złej kategorii tylko odrazu blokada,

To już zaczyna być irytujące

Czy platforma sprzedażowa nie powinna służyć prowadzeniu sprzedaży?

Opłaty za wystawianie aukcji i prowizje w ostatnim miesiącu to ponad 20 tys. złotych z jednego tylko konta - zdobytą w ten sposób popularność ofert Allegro wyrzuca do kosza, wyrzuca do kosza zainwestowane w promowanie pieniądze, marnuje się także czas i praca poświęcona na przygotowywanie oferty, ja chyba podziękuję Państwu, jest wiele bardziej normalnych platform sprzedażowych na których warto sprzedawać, tutaj jest bardzo dziwnie.

Czy platforma jest dla Sprzedawców i Kupujących czy na odwrót? Skoro jest 100 zadowolonych klientów dziennie to chyba powinno się promować takich sprzedawców a nie blokować?

masakra

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

RED
#21 Demiurg#

A najlepsze, że w regulaminie allegro nie są opisane takie działania

Kiedyś allegro samo przenosiło aukcje do odpowiednich kategorii

@msniezekgdzie w takich działaniach jest szacunek do Sprzedającego na Waszej platformie?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@jantombis 13 marca Twoje konto zostało zablokowane nie z powodu kilku przypadkowych ofert, tylko regularnego i wielokrotnego wystawiania produktów w złej kategorii, np. instrukcji do mycia rąk w dziale z maseczkami lub płynami do dezynfekcji. Kilkukrotnie otrzymałeś od nas wiadomość w tej sprawie. Odpowiedzieliśmy również na Twoją prośbę o zgodę na założenie nowego konta, ale w między czasie, nie czekając na odpowiedź, założyłeś kolejne nowe konta.    

Każdy przedmiot musi zostawać wystawiony w kategorii najbardziej do niego pasującej. Ma to na celu zarówno zapewnić uczciwą konkurencję wśród sprzedających, jak również umożliwić kupującym szybkie dotarcie do interesującego ich przedmiotu. Jeśli nie wiesz, gdzie należy umieścić ofertę danego produktu, wpisz nazwę do wyszukiwarki Allegro i zobacz, gdzie jest najwięcej wystawionych takich przedmiotów.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

jantombis
#9 Pomysłodawca#

#_HolaOla_ 13 marca zablokowane zostało też drugie konto fotostick_pl gdzie naruszenie miało miejsce tylko 1 raz,

To nie prawda że wielokrotnie były ostrzeżenia odnośnie złej kategorii, ostrzeżenia dotyczyły użycia słowa KORONAWIRUS w tytule, po pierwszym ostrzeżeniu napisałem do Państwa pytanie z konta fotostick_pl z prośbą o weryfikację czy nasze aukcje nie naruszają regulaminu otrzymałem odpowiedź że nie wolno używać słowa KORONAWIRUS więcej nie mieliście Państwo uwag co do kategorii w jakiej są nasze przedmioty,

Dlaczego po prostu nie przenieśliście Państwo aukcji do właściwej kategorii? regulamin przewiduje takie działania,

Na koncie fotostick_pl zawiesiliście Państwo naszych 1400 ofert z 4000 sprzedanych przedmiotów i ponad 1000 obserwujących, na tym koncie zainwestowaliśmy w zdobycie popularności ponad 20 tys. zł - ta popularność z każdym dniem zawieszenia konta słabnie,

Ostrzeżenie odnośnie złej kategorii po raz pierwszy pojawiło się na obu kontach właśnie 13 w piątek i było połączone z zawieszeniem obu kont - nie było to ostrzeżenie w zasadzie tylko "wyrzucenie" z serwisu

Odnośnie nowego konta - rozpocząłem proces rejestracji w piątek na ten sam numer NIP, z tego samego komputera (adres IP) z tej samej domeny (@jantom.net) i po rozpoczęciu wysłałem prośbę o zgodę i czekałem na odpowiedź,

w piątek o 20:36 otrzymałem maila o treści "Czekamy na Ciebie, potwierdź rejestrację w Allegro" - co odebrałem jednoznacznie jako zgodę, innej odpowiedzi póki co nie było

W sobotę 14-03 o godzinie 6:53 otrzymałem maila o treści "Zweryfikowaliśmy Twoje dane i Aktywowaliśmy Twoje konto. Aktywacja konta pozwala Ci przede wszystkim na wystawianie przedmiotów na sprzedaż"

Po tej wiadomości cały weekend poświęciłem na wystawianie od nowa ofert jakie Państwo usunęli z poprzednich kont,

W poniedziałek rano otrzymaliśmy kolejnego maila utwierdzającego w przekonaniu że jest Państwa zgoda na utworzenie nowego konta - był to mail o treści "Zaakceptowaliśmy Twoje dane do faktur"

W poniedziałek po południu dostałem dopiero wiadomość że nie mam zgody na nowe konto - zupełnie nie wiedziałem co w związku z tym mam zrobić, jako że już na nowym koncie mieliśmy kilkanaście transakcji,

Wczoraj czyli w poniedziałek wieczorem nowe konto zostało zawieszone - bez ostrzeżenia ani jednego odnośnie czegokolwiek,  uzasadnienie zawieszenia było  że przedmioty są w niewłaściwej kategorii - lecz ani jeden przedmiot nie był w złej kategorii - wystawiane były wszystkie aukcje ze szczególnym uwzględnieniem tego by żadna z nich nie była w złej kategorii, (Instrukcja mycia rąk - jako pozostałe wyposażenie gabinetów, zakładów, pomieszczeń itd. to jest niewątpliwie właściwa kategoria)

Wystawiając przedmiot właśnie w taki sposób postępuję że wystawiam tam gdzie są sprzedawane podobne przedmioty - i tak właśnie było również w przypadku tych naruszeń

Zwłaszcza w przypadku konta fotostick_pl uważam że na 1400 aukcji jeżeli były 2 aukcje z pośród nich w złej kategorii to zawieszenie konta z tego powodu to jest jakiś absurd,

Nie muszę sprzedawać na allegro, to było bardziej moje hobby niż źródło utrzymania, dziwi mnie po prostu Państwa polityka i podejście do sprzedawcy który generuje dla Państwa spory zysk, przypomina mi to praktyki z czasów PRL

Pozdrawiam

Marcin Świsłocki

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@jantombis Na koncie fotostick_pl, między 5 a 13 marca upomnienia za błędną kategorię lub blokadę za słowo koronawirus w tytule dotyczyły łącznie 154 ofert.

Powiadomienia, które tutaj cytujesz, to standardowe wiadomości wysyłane do każdego użytkownika, który rejestruje konto. Podczas całego procesu tworzenia konta nie jest weryfikowany IP użytkownika, czy domena z której się loguje, więc nie ma to z związku z faktem, że założyłeś nowe konta, nie czekając na odpowiedź od nas.

„W poniedziałek po południu dostałem dopiero wiadomość że nie mam zgody na nowe konto - zupełnie nie wiedziałem co w związku z tym mam zrobić, jako że już na nowym koncie mieliśmy kilkanaście transakcji,”

W sytuacji kiedy nie wiesz, co powinieneś zrobić w danej sytuacji, zachęcam do jakiegokolwiek kontaktu z nami. Jeśli będziesz dalej tak miło współpracował z nami, jak robisz to przez cały czas w korespondencji mailowej, Twoje konta zostaną odblokowane tak szybko, jak tylko to możliwe.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Upomnień nie otrzymują oferty, otrzymują je użytkownicy. Jeśli upomnienie dotyczyło 154 ofert, mogło to być jedno upomnienie.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Zgadza się, poprawione. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

jantombis
#9 Pomysłodawca#

#_HolaOla_ #xyz96 Wszystko jest zrozumiałe, bardzo chętnie w wolnej chwili będę z Państwem nadal korespondował w miłym tonie

Tutaj już nie ma sensu płakać nad rozlanym mlekiem, dziękuję za odblokowanie jednego z kont, proszę również o odblokowanie dwóch pozostałych które wciąż są w kwarantannie, gdy Państwo uznacie że już na to czas

Problem jest rozwiązany, szkoda trochę statusu Super Sprzedawcy który w konsekwencji niesłusznie moim zdaniem utraciłem, dziękuję za wszystkie wskazówki i odpowiedzi.

Pozdrawiam

Marcin Świsłocki

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@jantombis  Chcąc kogoś wywołać trzeba wstawić nie # a @ przed nickiem, który można wybrać wtedy z listy rozwijalnej albo samemu wpisać po @

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@msniezek @_HolaOla_ :

"Jeśli będziesz dalej tak miło współpracował z nami, jak robisz to przez cały czas w korespondencji mailowej, Twoje konta zostaną odblokowane tak szybko, jak tylko to możliwe."

 

No comment

oznacz moderatorów

multi20cm
#9 Pomysłodawca#

Nie mam pytań, co tu się dzieje przecież to jest jakaś monopolownia.

oznacz moderatorów

multi20cm
#9 Pomysłodawca#

Pani Ola to widzę z PRLu się urwała jak i całe allegro. Te komentarze i traktowanie użytkowników jak za przeproszeniem, śmieci i ludzi gorszego sortu, zajeżdżają dyskryminacją, bo się panstwu podoba.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@multi20cm chyba nie przeczytałeś całego wątku. Blokowanie kont ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa na Allegro, a sprawa Sprzedającego, który założył wątek została wyjaśniona. Uwaga Oli nie była ironiczna, ten Sprzedający prowadził z nami korespondencję mailową i udało się wyjaśnić ten problem. Zablokowanie konta nie jest z naszej strony ani dyskryminacją ani działaniem monopolistycznym. Każdemu Sprzedającemu z zablokowanym kontem chętnie wyjaśnimy co może zrobić, by konto odblokować, bo zależy nam na tym, by mógł sprzedawać na Allegro tak samo jak jemu.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kat143
#7 Wielbiciel#

Niestety allegro jest lata swietlne za takim np **piiip**em. Wlasnie wrocilem do polski i chcialem wystawic kilka rzeczy. Ciach aukcje zdjete a konto zablokowane ze nawet nic sie nieda kupic. Niestety monopol rozleniwia. Nie pozdrawiam

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@kat143 tak czasem się zdarza, gdy na nieaktywnym koncie nagle pojawia się kilka ofert z drogim sprzętem. W takich sytuacjach interes kupujących jest dla nas pierwszoplanowy. Napisz do nas i wyjaśnij to, co wymaga wyjaśnienia - jeżeli jest jak mówisz, z pewnością wkrótce blokada zostanie zdjęta.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

kat143
#7 Wielbiciel#

Nie bardzo rozumiem co mam jeszcze napisac skoro juz napisalem. Prosze o dokladne indtrukcje co mam zrobic zeby odblokowac konto

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@kat143 jeżeli napisałeś - teraz poczekaj na naszą odpowiedź, na pewno jutro ją otrzymasz.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

kat143
#7 Wielbiciel#

Napewno ja otrzymam ale zakupow juz dokonam na innym portalu. Bez odbioru

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@kat143 to jest oczywiście Twoje prawo, tym niemniej warto zastanowić się - czy jako kupujący wolałbym robić zakupy w takim miejscu, którego przedstawiciele dokładnie sprawdzają sprzedawców drogiego sprzętu na początku ich sprzedaży, czy też w takim, którego przedstawiciele tego nie robią? Pytanie oczywiście retoryczne.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

kat143
#7 Wielbiciel#

Tylko co wspolnego maja moje wystawione aukcje z zablokowaniem mozliwoaci kupowania przezemnie przedmiotow? Zupelnie nic. Przeciez platnosc jest z gory

oznacz moderatorów