anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomyliłem adres, towar przepadł, kupujacy niezadowolony wystawia negatywa w którym mnie obraża

www_awena_com_pl
#7 Wielbiciel#

W komentarzu kupujący użył epitetu:
-Niedojrzały emocjonalnie i infantylny. Brak klasy.-

Proszę o interwencję, mam 35 lat i nie czuję się infantylny ani niedojrzały, nie miałem wczesniej do czynienia z kupującą i nie może mnie w ten sposób określać 

 

Obsługa allegro dała mi delikatnie do zrozumienia, że nic z tym nie zrobimy bo jest to opinia kupującej.

Ok, ale dlaczego cały świat ma czytać że sprzedający jest -Niedojrzały emocjonalnie i infantylny.-?

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

markam43
#13 Ambasador#

@www_awena_com_pl Taki negatyw powinien zostać usunięty lub częściowo wymoderowany, odwołaj się od decyzji.

Gdzie prosiłeś o usunięcie? Powinieneś pisać tutaj; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=51b99f53-f844-4aca-ae85-35363ce7a272&subjectId=0047464a-5...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 www_awena_com_plJak odniesiesz się do tego ? cyt - ,,Swoją nieudolność ceduje na przewoźnika, który rzekomo nie dostarczył przesyłki. Jednakże nie jest wstanie wskazać jaki to przewoźnik. Nie podaje numeru przesyłki mimo próśb z mojej i Allegro strony. ,,

Cóż ... dałeś ciała to pozostaje wziąć to na klatę .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Iew433 nooooo .....teraz to dowaliłeś !!!!🤣

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@www_awena_com_pl Rozumiem Twoje stanowisko, ale w takiej sytuacji ze swojej strony mogę zaproponować Ci jedynie rozwiązania, które już znasz: 

  • odpowiedź na ten komentarz,
  • wysłanie prośby do Kupującego o usunięcie tego komentarza. 

Tak jak napisał już nasz pracownik w korespondencji mailowej, Kupujący ocenił tę transakcję pod kątem jakości obsługi i na podstawie swoich, indywidualnych odczuć. Z naszego punktu  widzenia jako neutralnego obserwatora niestety nie mamy możliwości zweryfikowania takiej opinii, a co za tym idzie nie możemy również podważyć, czy została ona wystawiona słusznie, czy też nie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

tak to nie działa, radzę poczytać:

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwiI9PKdi6HyAhVjg_0HHbIdCyMQ...

"Możliwość znieważenia innej osoby w perspektywie
tego przepisu została zatem zakreślona dość szeroko, a zarazem nieprecyzyjnie.
Istotą tego przestępstwa jest bowiem wywołanie osobistego uczucia poniżenia
u pokrzywdzonego, co wymaga tego, by mógł się on z treścią zniewagi zapoznać,
ocenianego przez pryzmat „jego społecznego odbioru przez pryzmat generalnie
akceptowanych norm obyczajowych”. W przypadku działania publicznego sprawcy
oraz z zamiarem, by zniewaga dotarła do pokrzywdzonego, wystarczy samo
działanie sprawcy w tym charakterze, a bez znaczenia z punktu widzenia realizacji
znamion pozostaje fakt, czy pokrzywdzony zniewagę odebrał. Przejawia się
w tym formalny charakter przestępstwa, które jako takie zostaje dokonane z chwilą
wyrażenia przez sprawcę pogardy dla drugiego człowieka"

Ergo: jeśli "odbiorca" poczuł się poniżony przez tę wypowiedź, Waszym obowiązkiem jest usunięcie tego wpisu (lub jego wyedytowanie), inaczej uczestniczycie w przestępstwie.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@the-foe Odbiorca może się poczuć poniżony każdą wypowiedzią, np. określeniem "niepoważny sprzedający".

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

i można za takie coś beknąć, lepiej  napisać "w tym przypadku sprzedający zachował się niepoważnie". O ile to jest prawda.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_

Kupujący ocenił tę transakcję

Żartujesz? Kupujący ocenił też cechy osobowe sprzedawcy i być może go publicznie poniżył, zniesławił, znieważył. Kupujący może ocenić jakość obsługi, a nie cechy osobowe człowieka. Przeczytaj regulamin.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 ma rację

podpisuję się w 100% pod tym wpisem

taki komentarz to zniewaga i serwis powinien go usunąć

@the-foe poczytaj pisałem o tym na początku istnienia tego forum

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/komentarz-quot-nie-polecam-quot/m-p/4096

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Ustawa:

"w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnych charakterze danych pośrednik ponosi odpowiedzialność za treść (na równi z jej autorem)."

wyślij do Allego OFICJALNE pismo (pocztą), ze ten wpis łamie prawo, bo ewidentnie łamie, art 216 Kodeksu Karnego, to gwarantuje, ze usuną to "w 5 minut", jeszcze pismo na papierze odeślą z raportem.

oznacz moderatorów