anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ponowna weryfikacja

chmielna12
#11 Animator#

Muszę wykonać ponowną weryfikację a w związku z tym, że ostatnia zmiana nr konta trwała 40 dni po stronie przelewy24 mam pytania:

- czy na czas ponownej weryfikacji będę miał zablokowane wypłaty? bo jeśli tak to muszę to jakoś sobie zaplanować w czasie

- czy możliwe jest zweryfikowanie się bezpośrednio u operatorów płatności z pominięciem Allegro, żeby uniknąć ewentualnej blokady wypłaty 

- czy możliwe jest ominięcie weryfikacji w sytuacji gdy w sierpniu 2022 zakładałem konto firmowe w PayU na potrzeby mojego sklepu internetowego i przechodziłem wtedy weryfikację? 

Konsultant Allegro odpisał w taki sposób, że nie odniósł się do mojego pytania o ominięcie weryfikacji:

Odpowiedź na zgłoszenie nr "30386166" [ ref:_00D24aE05._5003VVyOFu:ref ]

dziękuję za wiadomość i przepraszam za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Operator płatności ma status krajowej instytucji płatniczej i jest zobowiązani do przestrzegania Ustawy z 1 marca 2018r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, a więc do weryfikacji tożsamości klienta.

Taka weryfikacja odbywa się systematycznie i jest konieczna, aby mógł Pan wypłacać środki. 

Sprawdziłam, że załączył Pan dokument, natomiast proszę jeszcze o wykonanie przelewu weryfikacyjnego z poziomu tej zakładki: 

https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/reweryfikacja/ustaw-konto-do-wyplat

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@chmielna12 czy potrzeba ponownej weryfikacji wynika z wiadomości e-mail jaką otrzymałeś od operatora PayU? 
Jeśli tak, to w e-mailu jest podany termin do kiedy trzeba przesłać dokument i wówczas wypłaty nie są blokowane. Przykro mi, ale nie ma możliwości przeprowadzenia weryfikacji z pominięciem Allegro. 
Jeśli otrzymałeś wiadomość od PayU to konieczne będzie przesłanie dokumentów, nawet jeśli weryfikacja była wykonana w sierpniu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Otrzymałem od Allegro taką informację nie od PayU

Jeśli nie da się ominąć to muszę wiedzieć czy na czas ponownej weryfikacji będę miał blokadę.

 

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@chmielna12 Będziesz miał wstrzymane wypłaty.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Dzień dobry

Proszę o potwierdzenie czy przesłany dziś mail o treści poniżej pochodzi od Allegro

"Ze względów prawnych operator płatności poprosił o ponowne przesłanie dokumentów weryfikacyjnych. Blokada wypłat nastąpi 16 marca 2024." 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@kilowat_net Zgadza się, to mail od nas. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów