anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poproszę o pomoc z zawieszonym kontem.

dudekv
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich.

Zostałem zawieszony jakieś 10 lat temu.

Uregulowałem zaległość 148 pln. Z własnego konta które jest na moje imię i nazwisko.

Nie jestem firmą, praktycznie w większości kupuję. Dział bezprawia - niesłusznie nazywany bezpieczeństwa chce ode mnie zdjęcia dowodu osobistego. Mam z tymi sprawami bardzo złe doświadczenia bo kiedyś nieuczciwy przedstawiciel ERA GSM wykorzystał mój dowód osobisty do przestępstwa wyłudzenia telefonu. ERA GSM to też było wielkie korpo ale pracownicy to tylko ludzie. Złodzieje są wszędzie. 

Teraz Hubert z Allegro na siłe chce mój dowód osobisty w celu potwierdzenia tożsamości. Przecież ja nie mam gwarancji co on z tym dowodem zrobi. Nie mam nawet jego nazwiska. Gdyby mieli uczciwe zamiary to nawet nie chcieliby mojego dowodu. Ja np. nie chcę mieć kluczy od mieszkania sąsiada. Nie ma wtedy cienia podejżeń do mnie.

Te sprawy można rozwiązać Video rozmową. Można w przelewie bankowym co płaciłem za Allegro potwierdzić moje dane personalne - konto jest na mnie od 25lat. (Ja na Allegro jestem również od 20 lat).

Nawet banki nowe lokaty zawierają przez videorozmowy, ZUS, eUrząd, ePacjent ePuap używają autoryzacji kontem bankowym a nie wołają dowodów osobistych.

Jestem w stanie się okazać dowodem ale nie zostawiając jego trwałe kopie. To normalne. Zwykła ostrożność.

Czy dział bezpieczeństwa musi w sposób niebezpieczny dla użytkowników potwierdzać tożsamość użytkownikow? Czy tego na prawdę potrzeba?

Mogę jechać do siedziby i pokazać dowód osobisty. Kopii dowodu za wszelką cenę nikomu nie dam.

 

Poproszę moderatorów o pomoc i znalezienie bezpiecznego rozwiązania dla obydwu stron.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Obawiam się, że niewiele ugrasz.

Ja się posługuję wszedzie TYLKO paszportem. Ludzie mają z tym problem. Niektórzy yntelygenci twierdzą, że nic nie zalatwie bo paszport nie ma PESEL'u 😄
Dowód jest przyklejony do szafy zeby sie nie zagubił.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@dudekv, wszystkich informacji w tej sprawie udzieliliśmy Ci w korespondencji mejlowej. Zgodnie z zaakceptowanym przez Ciebie regulaminem, możemy oczekiwać weryfikacji użytkownika:

W sytuacji, gdy Konto lub działalność Użytkownika w ramach Allegro wymaga dodatkowej weryfikacji danych, o których mowa w art. 2.1. lub 2.3, lub w przypadku powzięcia przez Spółkę uzasadnionych obaw co do bezpieczeństwa Konta lub Transakcji, dotyczących w szczególności nieuprawnionego przejęcia Konta przez inną osobę, lub w przypadku naruszenia Regulaminu przez Użytkownika, Spółka może:

a. uzależnić korzystanie z Allegro lub poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro od potwierdzenia przez Użytkownika odpowiednimi dokumentami jego wiarygodności, w tym tożsamości,

b. czasowo ograniczyć dostęp do poszczególnych usług świadczonych w ramach Allegro,

c. zawiesić na czas określony lub nieokreślony Konto Użytkownika (...).

Po takiej weryfikacji każdorazowo usuwamy załączniki ze wspomnianymi danymi. Jesteśmy do tego prawnie zobowiązani. 

Niestety nasze stanowisko w tej sprawie nie zmieni się.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

dudekv
#8 Zapaleniec#

 Przekażę tobie mój paszport Maja ale nie dowód ok? 

Mam tylko pytanie czy ty przekażesz mi swoje imię, nazwisko i stanowisko zajmowane w Allegro?

oznacz moderatorów

dudekv
#8 Zapaleniec#

Chcę tylko Imię, nazwisko i stanowisko osoby której przekażę swój dokument.

Czy to dużo?

Mamy szanse się porozumieć dlaczego nie odpowiadacie?

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

I znów jak mantrę powtarzam, że powinniście iść z "duchem czasu" i dać nam możliwość weryfikacji za pomocą profilu zaufanego. Każdy, nie tylko firmy, ale także osoby prywatne mogą sobie założyć taki profil i wręcz powinny taki profil założyć, można to zrobić w banku, w ZUSie, w jeszcze paru instytucjach. Przydaje się przy internetowym załatwianiu wielu spraw. 

Tylko allegro nie chce iść allegrowiczom na ręke i wciąż domaga sie skanu dowodu.  

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Możesz zanonimizować np poprzez wstawienie zdjęcia byka, albo małpy zamiast swojego , zdjęcie nie jest wymagane do weryfikacji. Alternatywą jest osobiste stawiennictwo w celu weryfikacji ale nie wiem czy alle Cie wpuszczą. Ja też wołam wciąż o możliwość weryfikacji za pomocą profilu zaufanego.  Ale jak dotąd bezskutecznie, bo alle sie cofa i z "martwymi" zostaje w tyle  zamiast iść z żywymi do przodu.

oznacz moderatorów

dudekv
#8 Zapaleniec#

Wtym sęk że oni utrudniają dla samego utrudniania.

Posłuchajcie:

1. Chcę dać skan tylko osobie która mi się przedstawi z imienia, nazwiska i stanowiska. Allegro:"NIE" Wstydzą się nagle wszyscy swoich nazwisk.

2 Bywam w Poznaniu więc mogę osobiście. Allegro: "NIE"

Tu chodzi o utrudnianie, o gnębienie, to nie czyste praktyki. To ściema. Putin też niby chce pokoju a napier***ala rakietami. 

Jak by chcieli to profil zaufany by się znalazł, znalazłaby się konkretna osoba z mailem.

Wyjście jest zawsze!

 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Masz rację. Nagle wszyscy sie wstydzą swoich nazwisk. I IMION takze.

Widac to w korespondencji z firmami.

Brak kultury i obycia. I jeszcze to slynne "Witam" w odpowiedzi 😄

 

oznacz moderatorów

dudekv
#8 Zapaleniec#

Więc ludzie z Allegro zwracam się do was wszystkich.

Bądźcie poważni!

Kiedy zdacie sobie sprawę, że to po prostu wizerunkowy obciach dla grupy Allegro.

Nie wypada i wstyd tak traktować 20-letnich klientów, z których przecież żyjecie!

oznacz moderatorów