anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiązanie produktu z ofertami

POL_GUM_DUET
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Allegro w jednym z ogłoszeń motoryzacyjnych (8811432376) pomimo, że tego nie chciałem powiązało mi ofertę z sugestią Allegro. Problem w tym, że zmieniła się nie tylko pojemność silnika i moc (niewielka różnica, ale mimo wszystko z dokumentami już się nie zgadza), ale Allegro zmieniło mi w ofercie skrzynię biegów z automatycznej na manualną, a to jest gigantyczna różnica. Nie mogę tej oferty nawet normalnie edytować, żeby to zmienić. Mogę i mogłem podczas wznawiania powiązanie usunąć, ale wtedy wszystkie dane techniczne i wyposażenie muszę wypełniać od początku. Dokładnie to samo mnie czeka jeśli teraz będę chciał edytować tą ofertę. Proszę to poprawić.

Pozdrawiam.

 

PS. Z ciekawostek dropsa: podczas wysyłania tego posta pojawiła mi się informacja:

"Twój post został zmieniony, ponieważ w treści wiadomości znaleziono nieprawidłowy HTML. Usunięto nieprawidłowy HTML. Sprawdź wiadomość i wyślij ją, gdy uznasz, że jest ona prawidłowa."

Świetnie, ale ja z żadnych tagów HTMLa nie korzystałem w tym momencie.

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

POL_GUM_DUET
#9 Pomysłodawca#

Otrzymam odpowiedź czy mogę ofertę edytować i powiązań się pozbyć czy muszę ręcznie znowu wszystko wypełniać i jak znam życie za chwilę Allegro znowu błędnie powiąże mi ofertę?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@POL_GUM_DUET  Konsultuję tę sprawę. Proszę Cię o jeszcze odrobinę cierpliwości.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@POL_GUM_DUET  Jeśli w formularzu wystawiania wybrany produkt ma niepoprawne dane, możesz zgłosić ich aktualizację i przekazać w zgłoszeniu ważne informacje, których brakuje. Aby to zrobić:

  1. w oknie, w którym możesz potwierdzić produkt, znajdziesz przycisk "Zgłoś błąd w produkcie".
  2. Po kliknięciu przeniesiemy Cię do formularza zgłaszania błędów w produkcie.
    • Zobaczysz parametry, opis i zdjęcia produktu. Możesz zaktualizować niepoprawne dane.
    • W polu "Inne sugestie" dotyczące produktu możesz zgłosić dodatkowe informacje, np. brak istotnych parametrów.
    • Zgłoszenie wyślesz przyciskiem "Zapisz".
  3. Przeniesiemy Cię do strony, na której możesz kontynuować proces wystawiania oferty, gdzie możesz:
    • Wystawić ofertę z produktem. Przeanalizujemy twoje zgłoszenie i w przypadku pozytywnej weryfikacji - poprawimy dane w produkcie.
    • Kontynuować bez wybierania produktu.
   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

POL_GUM_DUET
#9 Pomysłodawca#

Podczas edycji aktywny mam tylko przycisk "zmień".

Po kliknięciu w niego mogę usunąć produkt z oferty. Nie ma opcji zgłaszania.1.jpg2.jpg

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@POL_GUM_DUET Opcja, o której pisałam, jest widoczna przy potwierdzeniu produktu. Spróbuj więc usunąć produkt z oferty i następnie postępować zgodnie z tym, co napisalam.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

POL_GUM_DUET
#9 Pomysłodawca#

Czy próbuję wyszukać po Vito, Westfalia, Marco Polo itp otrzymuję

 

3.jpg

oznacz moderatorów

POL_GUM_DUET
#9 Pomysłodawca#

I co @nat_not ? Temat zdechł?

W dalszym ciągu moja oferta ma wprowadzać w błąd?

oznacz moderatorów

monte1133
#10 Popularyzator#

Niestety Panie kolego, ale z tym jest ogromny problem. Mnóstwo produktów, które zostają automatycznie przypisane, ma błędy w specyfikacji. I teraz jak ktoś kupi u Ciebie taki towar z błędną specyfikacją, to dostaniesz ładnego negatywa, że produkt nie jest zgodny z opisem 🙂 I zobacz, to Ty masz zgłaszać allegro jakieś błędy, to Ty masz za nich rozwiązywać problemy, które sami narobili. Fajnie, nie?

oznacz moderatorów

POL_GUM_DUET
#9 Pomysłodawca#

Żarty sobie robicie. Tylko tyle napiszę.

Czekać tyle czasu na jakąkolwiek odpowiedź. Dno dna.

 

@nat_not 

oznacz moderatorów

POL_GUM_DUET
#9 Pomysłodawca#

No i mamy ciąg dalszy tematu....

Ogłoszenie się wczoraj zakończyło (w trakcie jego trwania edytowałem ofertę i ponownie ręcznie pouzupełniałem wszystkie dane samochodu, bo Allegro ciągle proponowało mi połączenie produktu z ofertami a ciągnięcie tego wątku nie miało już dla mnie sensu ani nie miałem na to czasu a nikt z tutejszych pracowników Allegro nie był w stanie mi pomóc) a dziś chciałem je wznowić.

I wracamy do punktu wyjścia - chcę dziś wystawić ogłoszenie a Allegro wymusza na mnie połączenie mojej oferty z parametrami proponowanymi przez Allegro. Oczywiście one nadal nie są poprawne (pojemność silnika jest błędna, moc i w dalszy ciągu skrzynia biegów!).

Jeśli wybiorę usunięcie produktu z oferty ponownie muszę wypełniać wszystkie wymagane parametry. Jeśli wybiorę aktualizację oferty to Allegro wprowadza ogłoszeniem moich klientów w błąd.

Pytanie do @msniezek  @nat_not  @cloudcloud co mam zrobić w tej sytuacji? Za każdym razem ponownie uzupełniać wszystkie parametry, bo Allegro nie jest w stanie tego naprawić czy mam wprowadzać klientów w błąd? Oczywiście dodaję screena, bo bez niego nic nie da się zrobić.

 

Clipboard01.jpg

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@POL_GUM_DUET Sugeruję, żebyś nie korzystał z opcji wznawiania oferty, tylko podjął próbę jej wystawienia od podstaw, a następnie zgłosił błąd w produkcie, zgodnie z instrukcją, którą zamieściłam wyżej. Pozwoli to uniknąć podobnych problemów w przyszłości.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

POL_GUM_DUET
#9 Pomysłodawca#

Wystawiłem ofertę od samego początku, nie wznawiałem, nie skorzystałem z opcji "wystaw podobną". Nigdzie nie zauważyłem opcji zgłaszania błędu w produkcie. A jako, że lubicie screeny to załączam ich kilka - wystawianie oferty krok po kroku.

 

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@POL_GUM_DUET  Czy wybrałeś produkt? Jeśli nie wybrałeś produktu, nie mogłeś skorzystać z opcji "Zgłoś błąd w produkcie", widocznej w oknie, w którym możesz potwierdzić produkt.

Jeszcze raz wrzucam całą instrukcję:

"Jeśli w formularzu wystawiania wybrany produkt ma niepoprawne dane, możesz zgłosić ich aktualizację i przekazać w zgłoszeniu ważne informacje, których brakuje. Aby to zrobić:

  1. w oknie, w którym możesz potwierdzić produkt, znajdziesz przycisk "Zgłoś błąd w produkcie".
  2. Po kliknięciu przeniesiemy Cię do formularza zgłaszania błędów w produkcie.
    • Zobaczysz parametry, opis i zdjęcia produktu. Możesz zaktualizować niepoprawne dane.
    • W polu "Inne sugestie" dotyczące produktu możesz zgłosić dodatkowe informacje, np. brak istotnych parametrów.
    • Zgłoszenie wyślesz przyciskiem "Zapisz".
  3. Przeniesiemy Cię do strony, na której możesz kontynuować proces wystawiania oferty, gdzie możesz:
    • Wystawić ofertę z produktem. Przeanalizujemy twoje zgłoszenie i w przypadku pozytywnej weryfikacji - poprawimy dane w produkcie.
    • Kontynuować bez wybierania produktu".

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

POL_GUM_DUET
#9 Pomysłodawca#

Jak wpiszę "vito westfalia" to nie wyszukuje mi nic.

 

Jak wpiszę " vito" to znajduje mi masę ofert.

 

Jak wpiszę "vito 638" to wyszukuje mi kilka ofert FURGON (blaszak) i pięć AUTOBUS

 

Jak wpiszę "vito 638 2.2" to mam trzy oferty - każda FURGON (blaszak).

 

A to nie jest FURGON ani tym bardziej blaszak. Co mam zgłosić? To nie błąd, po prostu nikt nie uwzględnił takiej opcji, że Vito może być osobowe. Ba, może być kamperem.

 

 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Na poprawę danych w katalogu Allegro można czekać nawet 3 miesiące. Tyle zajęło Wam poprawienie bzdury przy drukarce laserowej Brother gdzie zamiast mono było wpisane, że ma wydruk kolorowy.

 

Poza tym czemu przy tworzeniu tego katalogu nie korzystacie z oficjalnych stron producentów. Akurat przy elektronice wszystko można tam znaleźć. Zamiast tego korzystacie z jakiś randomowych sklepów i parametry jak małpy kopiują ludzie kompletnie nie obeznani z danym produktem. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@medalik_2009 

a jak ci Kupujący pójdzie inspekcji handlowej na skargę z Brotherem

to możesz się spodziewać próby mediacji a potem kontroli, przy której

Ci wyjaśnią, że ty odpowiadasz za ogłoszenie nie allegro wraz z odpowiednią karą

 

Kupujacy nie ma żadnej informacji od Allegro, że to ono określiło drukarkę mono jako kolor

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@REDwiem. Mamy co prawda info wpisane, że parametry zamieszcza Big All a my nie mamy tam możliwości ingerencji. Jednak przy konsumencie powołującym się na rękojmię pozostanie uznać reklamację a odszkodowania dochodzić przed sądem cywilnym.

Swoją drogą na samym początku produkturyzacji (kto wymyślił takie hasło?!) można było edytować wszelkie dane. Później Big All orzekł, że pozjadał wszelkie rozumy i wie lepiej niż specjaliści z danej branży co sprzedają. i-d-i-o-t-y-z-m jakich mało.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

oferta jest widoczna dla Kupującego jako oferta konkretnego sprzedawcy

nie ma w żadnym miejscu wzmianki, że formularz wypełniło allegro - w swoim regulaminie serwis także nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@REDwiem, że się do tego nie poczuwa. Taką perełkę właśnie znalazłem - oferta to telewizor Sharp, a co to jest wg Allegro? Konto Netflix 😂🤣 

Może @nat_not nam wyjaśni dlaczego np. w takim dziale jak elektronika, przy produktach znanych marek, tworzący katalog nie korzystają z oficjalnych stron producentów?

Przy okazji jeszcze jedno pytanko - jak wytłumaczyć w oficjalnym katalogu Allegro pozycję, która podobno jest zabroniona i nielegalna. To już nie jest nawet śmieszne, to tragedia...

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018/07/19/allegro-netflix-tanie-konta-zakaz/

Screenshot_2020-03-03 Formularz wystawiania.png

oznacz moderatorów