anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powielane oferty jednego produktu w tej samej kategorii cz. 2

fonex_pl
#10 Popularyzator#

Czołem Allegro! Zakładam kolejny temat, ponieważ jest praktycznie zerowa aktywność jakiegokolwiek pracownika Allegro w starym wątku. Nie lubię gdy jakiś problem jest olewany, a ten olewany nie powinien być przez Was.

 

Jest to drugi taki temat, (a nawet trzeci, dorzucając do tego zgłoszenie pomysłu w tej sprawie):

Pierwotny temat: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/powielane-oferty-jednego-produktu-w-tej-sa...

Link do pomysłu: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/ograniczenie-wystawiania-ofe...

 

Chciałbym, aby dyskusję w tym temacie przeprowadzili pracownicy Allegro z Nami, Sprzedawcami. Ja rozumiem, że przychód musi się wam zgadzać, ale bez przesady. Nie potrzebujecie do tego powielonych ofert. Chcemy konkretnych działań, wprowadzenia pewnego standardu, rozwiązania.

 

A temat jest poważny i bije w konkurencyjność na listingu ofert:
- @Knowhere podał świetny przykład: https://allegro.pl/uzytkownik/pc-components?string=DYSK%20SSD%20240GB&bmatch=baseline-product-cl-eye... . Mało tego, Pani Natalia w dniu 20.07 napisała, że dziękuje za powyższe zgłoszenie i że się tym zajmą. Mamy 24 września.
- kolega powyżej wrzucił nawet aktualizację problemu (PRODUKTURYZACJA TEGO SAMEGO OD TEJ SAMEJ OSOBY), level up!: https://allegro.pl/produkt/dysk-ssd-cmd-ss3v1240-240gb-2-5-sata-iii-6b10c084-02a2-4afc-a60c-99e3a85d...
- kolejny przykład od kolegi wyżej: https://allegro.pl/uzytkownik/elektropeel?string=DYSK%20SSD%20256GB&bmatch=baseline-product-cl-eyesa...
-

 

Wołam pracowników allegro: @msniezek @nat_not @_HolaOla_ @cloudcloud 

I poruszonych Sprzedawców tym tematem (w pierwotnym wątku): @Jano_35 @oizdob @KulRad @myslenie-szkodzi @konto zamknięte @cvir @DarkStoorM @konto zamknięte @konto zamknięte @mikeza @ASORIS

 

P.S. Smaczek odnośnie warunków przyznania SMARTa:

Zdaje się, że jednym ze szczegółowych warunków przyznania smarta dla sprzedających jest "niepowielanie w ramach danej kategorii publikacji Ofert dotyczących takiego samego Towaru", czyż nie? A przynajmniej tak jest napisane tutaj https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/usluga-allegro-smart-warunki-dla-sprzedajacych-9dG9omEnet1

___________________________________________________________
FONEX - monitoring, alarmy, domofony i wideodomofony
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mikeza
#20 Guru#

@fonex_pl nie od dzisiaj wiadomo, że serwisowi nie zalezy na walce z tym procederem. Z jednej strony wprowadzają masę ścisłych wymagań dotyczących opisów, danych produktów, kodów EAN, producenta itd. Między innymi po to, żeby ułatwić kupującemu wyszukanie właściwego produktu, ale z drugiej strony mamy możliwość zasypywania allegro setkami takich samych ofert przez jednego sprzedawcę.

Ostatnio wielokrotnie spotkałem się z tym procederem, szukając prywatnie różnych produktów na aukcjach - szczerze, jak się ma do przeszukania kilka stron zawalonych identycznym przedmiotem, to po 2-3 stronach odechciewa się zakupów na allegro. Na mnie tak to działa.

nie wiem jak to widzi allegro, ale skoro cały czas promuje gratisy dla nowych sprzedawców i zachęty do wystawiania 10 tysięcy aukcji jednoczesnie, to oznacza, że idą na ilość, a nie na jakość.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

PRZYKRO mi ale Allegro ma tak dużo spraw w UOKiK że takie tematy na 100% oleją !  

Rozmawiałem ostatnio z prawnikiem z UOKiK ( na infolinii ) to samych postępowań o praktyki niedozwolone jest 7 z urzędu a tych zgłoszonych to setki...   Życzy im by dzień przed wejściem na giełdę dostali GIGANTYCZNE KARY !   

Na samym SMART-cie to lecą takie wały że SZOK ! 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@konto zamknięte  to może po to wchodzą na giełdę, żeby zebrać kasę od akcjonariuszy na przyszłościowe kary 🤣

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

**rzecznik praw konsumenta stanowczo stwierdził że NOWY regulamin w tym również podwyższone prowizje są nie zgodne z prawem .  Jeśli pojawi się pierwszy korzystny ( dla nas )  WYROK w tej sprawie to ... już poleci.  Ale cały ten system do wyżymaczka !!!

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@konto zamknięte  ja o tym pisałem już dawno, w momencie jak tylko zapowiedziano prowizję od wysyłki do przesyłek poza smartem. na facebookowym profilu przytaczałem przepisy i jasno udowodniłem, że pewne zmiany nie są zgodne z obowiązującym prawem, ale wiadomo, że tam nikt poważny się nie wypowiadał ze strony allegro i cały czas tylko wklejali te same odpowiedzi, bez względu na treść pytania/wypowiedzi.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Aaach, teraz dopiero przyuważyłem, że jednym z warunków Smart! jest niepowielanie ofert tego samego produktu, a smart widnieje sobie w tych ofertach 🙂 ciekawe czemu nikt nie działa i tym bardziej ciekawe czemu nie zrobili pod to jakichś walidatorów... przecież mają ID produktów, więc to żaden wysiłek dla nich.

Pewnie dostają od hurtownika eksport z jednym produktem, który posiada wariant produktu w każdym osobnym rekordzie jeżeli pasuje do wielu modeli, zamiast trzymać pod jednym i potem takie coś wrzucają na allegro zaśmiecając cały serwis...

Trochę dziwi mnie fakt, że w akcesoriach komputerowych/telefonicznych nie ma parametru "Pasuje Do". Taki parametr całkowicie zastąpiłby wszystkie duplikaty, gdyż wyszukiwarka również szuka po parametrach, więc nie wpłynęłoby to na sprzedającego w żaden sposób - dostępność do jego ofert nie zmieniłaby się, a kupujący spędziliby O WIELE MNIEJ czasu na szukanie produktu w całym tym bajzlu... nie byłoby potrzeby zaśmiecania allegro tysiącami duplikatów od jednego sprzedawcy.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Oprócz powielania ofert w ramach smarta, dopuszcza się też manipulacji słowami kluczowymi w tytule/opisie (bo jak inaczej nazwać podawanie coraz to innego modelu laptopa w tytule oferty).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

arturmi1
#1 Nowicjusz#

Jestem tym faktem zniesmaczony. Wyszukanie rzeczy o określonej nazwie zajmuje bardzo dużo czasu. Prosty przykład: Dawniej w pisując frazę "VS 1400" (dotyczącą motocykla) otrzymywałem góra 15 stron wyników i każda dotyczyła szukanego motocykla. Dzięki opcji "Pasuje do : wiele modeli" otrzymuje 100 stron wyników, z których tylko 10 % ma coś wspólnego z wyszukiwaniem, reszta to jakiś chłam. Czy oni powariowali, gdzie tu sens i logika. W tej chwili robi się jeden wielki jarmark w Indiach , na którym wszyscy się przekrzykują i nikt nic nie można znaleźć. Przykro mi to stwierdzić ale **piiip** jest pod tym względem o niebo lepszy. Jak tak dalej będzie to bez żalu opuszczę kupowanie na allegro.   

oznacz moderatorów