anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powielane oferty jednego produktu w tej samej kategorii

fonex_pl
#10 Popularyzator#

Jest wielu Sprzedawców, którzy notorycznie powielają jakiś tam produkt xx razy i w takiej to ilości umieszczają go w jakiejś kategorii. Czy tylko mi się wydaje, że jest to sprzeczne z zasadami zdrowej konkurencji, tym bardziej że na Allegro pozycja oferty na liście ma znaczenie dla konwersji?

 

Allegro twierdzi, że taka praktyka nie jest niczym złym, więc pozostaje chyba też tak się bawić 🙂

___________________________________________________________
FONEX - monitoring, alarmy, domofony i wideodomofony
oznacz moderatorów
112 ODPOWIEDZI 112

domkar04
#14 Krzewiciel#
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@domkar04 Tak myślałem😁 Kiedyś to były czasy, teraz już nie ma czasów🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Proszę bardzo, następny któremu wydaje się, że oszukał system https://allegro.pl/uzytkownik/elektropeel?string=DYSK%20SSD%20256GB chociaż ten dopiero się rozkręca (niemniej już wcześniej robił takie akcje, podczas których wystawiał setki takich samych ofert, tyle że z innego konta).

@_HolaOla_ @nat_not @cloudcloud Jak tam idzie praca zespołu, do którego została przekazana ta sprawa?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cvir
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere a tak swoją drogą to z ciekawości ponownie zerknąłem na aukcję użytkownika [edycja] którego już tu wklejałem i co? Ich ilość od tamtego czasu wzrosła o 4922 aukcje (do poziomu 310 650 ofert na 2 tysiącach stron). Chyba nie ma nic co nie byłoby (wielokrotnie) zdublowane. Przykład:
https://allegro.pl/uzytkownik/Swiatbaterii/czesci-do-laptopow-zasilacze-do-laptopow-147906?string=za...

oznacz moderatorów

cvir
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@cvir  Pewnie boją się ingerować w sprzedaż dużego dawcy prowizji 😉

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cvir Ten, o którym piszę, ma już 94 strony tego samego.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cvir
#9 Pomysłodawca#

Jak widzisz na @nat_not nie robi to większego wrażenia 😛

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@Knowhere 🎂🎊

oznacz moderatorów

IvAnHo
#7 Wielbiciel#

A przeprszam, która to opcja w formularzu allego nauszenia?, Bo nie widzę takowej?, Chyba że "INNE" ale czy wtedy moderator się domyśli o co chodzi?, .. Może by chociaż jasna opcja była w typie naruszenia "Zwielokrotniona oferta" wtedy konkurenci i nie tylko znajdą takie naruszenia i "pomogą" allegro!

oznacz moderatorów

ghoes
#7 Wielbiciel#

też mnie to wkurza, przewijanie kilku stron tego samego produktu, który w rzeczy samej jest dokładnie ten sam i od tego samego sprzedawcy

oznacz moderatorów

cvir
#9 Pomysłodawca#

Ja w ogóle nie kupuję u takich sprzedawców.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Jeszcze gorsi są sprzedawcy, którzy oferują np
ŁADOWARKA SAMOCHODOWA Qi NA SZYBĘ do Samsunga Galaxy S4
ŁADOWARKA SAMOCHODOWA Qi NA SZYBĘ do Samsunga Galaxy S5
ŁADOWARKA SAMOCHODOWA Qi NA SZYBĘ do Samsunga Galaxy S6
ŁADOWARKA SAMOCHODOWA Qi NA SZYBĘ do Samsunga Galaxy S7
ŁADOWARKA SAMOCHODOWA Qi NA SZYBĘ do Samsunga Galaxy S7 Edge
ŁADOWARKA SAMOCHODOWA Qi NA SZYBĘ do Samsunga Galaxy S8
ŁADOWARKA SAMOCHODOWA Qi NA SZYBĘ do Samsunga Galaxy S8+
itp, a widać wyraźnie, że to jedna i ta sama, to jest totalny debilizm..

oznacz moderatorów

KulRad
#8 Zapaleniec#

Pewnie że tak jest milion np ładowarek które są w taki sposób wystawione lub innych rzeczy, chodź nawet jedna ładowarka jest z kilkoma tell kompatybilna ale co zrobić jak allegro nic z tym nie robi. 

oznacz moderatorów

Robert817
#7 Wielbiciel#

chodzi o dokładnie ten sam produkt wystawiony 100 razy.

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Robert817 Tylko 100? Na początku roku miałem gagatka, który przez tydzień wznawiał swoje aukcje z tym samym dyskiem SSD (łącznie było to ok. 800 takich samych ofert), podobnie jak w tym przypadku https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/spam-identycznymi-aukcjami/m-p... który opisałem wczoraj (tyle że tu to jednorazowa akcja z kilkudziesięcioma sztukami, jak na razie).

@nat_not Coś mi się kołacze z tyłu głowy, że w momencie wprowadzenia wielowariantowości takie praktyki miały być zakazane. W tej chwili nie mogę znaleźć zapisu na ten temat, ale jak znajdę, to dorzucę.

@KulRad Z tego, co czytałem w którymś z artykułów, to allegro chce w tym roku osiągnąć pułap 200 mln aktywnych ofert w serwisie. Taki jest plan.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Knowhere 200mln aktywnych? Ciekawi mnie ile z tego będzie duplikatów 😉

Pewnie dlatego rozdają pakiety promowań za wystawianie nowych ofert. Trochę nie przemyśleli tego, bo dropshippingowcy mogą wrzucić na raz 100 hurtowni i wyczerpać limit ofert, potem je tylko zamknąć jak pakiecik wpadnie 😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM O masz, znalazłem https://magazyn.allegro.pl/86333-przed-allegro-kolejny-rok-inwestycji

To jest dobre - "W 2019 roku klienci zaoszczędzili 500 mln zł na kosztach dostawy dzięki usłudze Allegro Smart! Rekordziście udało się zaoszczędzić już 90 tys. zł." - ile trzeba zamawiać, żeby zaoszczędzić 90 klocków (przeliczając to na paczkomaty, to ponad 10 tys. przesyłek po min. 40 zł każda)🤔
A ja byłem zszokowany, gdy przez pierwsze 2 miesiące darmowego (pandemicznego) smarta jakiś inny rekordzista zaoszczędził nieco ponad 6 klocków😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ha,

> Najważniejsze inwestycje zaplanowane na 2020 rok to przede wszystkim rozwój Allegro Smart! i usprawnienie dostaw.

No, wywalenie inpostu z kuriera smart to na pewno rozwój smarta i usprawnienie dostaw. Tyle paczek miałem mini kurierem inpost w smarcie, teraz to już jest zero 🙂

oznacz moderatorów