anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powielane oferty jednego produktu w tej samej kategorii

fonex_pl
#10 Popularyzator#

Jest wielu Sprzedawców, którzy notorycznie powielają jakiś tam produkt xx razy i w takiej to ilości umieszczają go w jakiejś kategorii. Czy tylko mi się wydaje, że jest to sprzeczne z zasadami zdrowej konkurencji, tym bardziej że na Allegro pozycja oferty na liście ma znaczenie dla konwersji?

 

Allegro twierdzi, że taka praktyka nie jest niczym złym, więc pozostaje chyba też tak się bawić 🙂

___________________________________________________________
FONEX - monitoring, alarmy, domofony i wideodomofony
oznacz moderatorów
112 ODPOWIEDZI 112

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not Ups, zapomniałem o kontrolnym wpisie. Na szczęście sprzedający, z którym od ponad 2 (słownie: DWÓCH) miesięcy nie możecie sobie poradzić (albo nie chcecie😏), skutecznie mi o tym przypomniał dzisiejszym mejlem z nowymi ofertami w obserwowanych wyszukiwaniach, których to ofert wystawił niemalże 2 tysiące. Oczywiście tych samych. Dysków. Jak zwykle.
Z tą różnicą, że teraz to już nawet produktem są powiązane😁
https://allegro.pl/produkt/dysk-ssd-cmd-ss3v1240-240gb-2-5-sata-iii-6b10c084-02a2-4afc-a60c-99e3a85d...
Jak tam, ktoś w końcu podejmie rękawicę i pokaże, że ma cojones, czy dalej będziecie jak te strusie stać z głową w piasku?😏

PS Pierwsze zgłoszenie miało miejsce 19 lipca, dziś jest 23 września. Jedyny komentarz, jaki mi tu przychodzi na myśl, to "ja pier..."😑

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

I jak tam, w końcu ktoś z moderacji pokaże że ma cojones (a nie tylko robi sobie jaja, bo ciszę tu panującą od niemalże 1,5 miesiąca dokładnie w ten sposób trzeba nazwać) i się wypowie w tej kwestii? Może Ty @msniezek (bo widzę, że ostatnio bardzo lubisz udzielać się na forum), gdyż mimo kilkukrotnego wywoływania Cię, nigdy nie raczyłeś tu się wypowiedzieć?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cvir
#9 Pomysłodawca#

Tutaj trzeba solidnej konkurencji dla Allegro, a nie patologicznej moderacji, która "jest bo jest".
Nie odzywają się bo ewidentnie nie mają zamiaru problemu rozwiać, więc lepiej siedzieć cicho.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@msniezek Panie Macieju, no niech Pan nie będzie taki nieśmiały, bo na pewno wiele osób w końcu chciałoby przeczytać jakąś konkretną odpowiedź administracji, tym bardziej że temat ciągnie się już od niemalże 4. miesięcy😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Knowhere w tej sprawie pisałem w połowie października tutaj: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/ograniczenie-wystawiania-ofe...

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@msniezek pitu-pitu, "planujemy przekonywać sprzedawców na różne sposoby, że dublowanie ofert (szczególnie w tej samej kategorii i w dużych ilościach) nie jest dobrym sposobem na przyciągnięcie klientów, a raczej sposobem na ich irytację" 

W tym wątku jest parę przykładów kont nagminnie wystawiających po setki identycznych ofert - mimo upływu wielu tygodni mają się doskonale!

Odkąd wymagacie wprowadzania numerów EAN powinniście automatem wychwytywać te konta, które mają po 20-50-100 ofert w tej samej kategorii, z tym samym numerem EAN - zamiast tego ciągle słyszymy "proszę wysłać numery ofert, będziemy weryfikować". Przecież to żenada, mamy odwalać za was kolejną robotę?

Do tego co mnie obchodzi "sortowanie po trafności", skoro jak większość osób sortuję po cenie i mam kilka-kilkanaście stron identycznych ofert do przeskrolowania? 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@msniezek W połowie października to ja miałem bana, a tutaj mowa jest o niemalże 6 tys. powielonych - od co najmniej 4 miesięcy - ofert, co podpada zarówno pod manipulowanie słowami kluczowymi, jak również pod łamanie warunków dot. przyznawania smarta, a Ty mi linkujesz jakiegoś posta traktującego o tym, że będziecie przekonywać takich sprzedawców to przestrzegania Waszego regulaminu i zaleceń?🤣
Może jeszcze oddelegujcie specjalnych pracowników, którzy będą dawać im buzi, żeby im (w sensie tym sprzedawcom, nie pracownikom) nie było smutno z tego powodu😏

Jak to jest, że gdy ktoś zgłosi jakiegoś żuczka, który ma kilkanaście aukcji na krzyż z nie dość białymi miniaturkami (trochę to rasistowskie😁), to w try miga usuwacie mu oferty, a z takimi spamerami (którzy zaśmiecają zarówno listingi, jak i mejlingi) jawnie śmiejącymi się Wam w twarz i drwiącymi z zasad nie jesteście w stanie poradzić sobie od miesięcy? Czyżby chodziło o to, że gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi?🤔 Jeśli tak, to napiszcie wprost, że jak ktoś płaci kwotowo więcej prowizji, to może łamać regulamin bardziej i stanie mu się z tego powodu mniej "przykrości" z Waszej strony (to przynajmniej za jasne postawienie sprawy ludzie będą się na Was za to mniej wnerwiać, niż za mydlenie oczu, które obecnie ma tu miejsce).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@msniezek I jak tam, widzę że działacie w tej sprawie😏 Spokojne, nie szarżujcie tak, bo jak będziecie pracować nad tym w takim tempie, to jeszcze się wykończycie😁

Dobra, pośmialim się, pożartowalim, to teraz na serio.
Jest grudzień, sprawa została zgłoszona w lipcu. Na dzisiaj jest to 5829 ofert (98 stron) tego samego modelu dysku (natomiast wszystkich ofert dysków SSD o pojemności 240GB jest w tej kategorii 9753, czyli oferty tego jednego sprzedawcy stanowią ~60%).
Ile czasu jeszcze ten cyrk będzie trwał? Spytam wprost: na ile zer musi opiewać miesięczna prowizja takiego sprzedawcy, żeby bezczelnie i bez konsekwencji mógł sobie łamać regulamin, a zgłoszenia były spuszczane do Bałtyku?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Tak tylko kontrolnie podbiję temat, skoro już ktoś mi o nim przypomniał.

@msniezek Jakiś nowy komentarz w sprawie, Maćku?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@msniezek Halo halo Maćku, długo jeszcze będziesz udawał, że jesteś strusiem?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@msniezek Halo Halo Maćku, nie wstydź się, napisz jak tam sprawy się mają. Ciekaw jestem jak allegro idzie egzekwowanie tematu łamania warunków przyznawania smarta przez tego sprzedawcę, wszak minęło już pół roku od pierwszego zgłoszenia. Czy może sprawa jeszcze nie dotarła do odpowiedniego zespołu?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cvir
#9 Pomysłodawca#

Ja właśnie stoję przed wyzwaniem zakupu wieszaka do TV. WYZWANIE to dobre słowo...

https://allegro.pl/uzytkownik/Honestan/stoliki-uchwyty-polki-uchwyty-16301?bmatch=cl-dict210105-ctx-...

Czy któryś z urzędujących tu moderatorów zamierza wreszcie zająć się tym burd.... czy ma to zrobić za was instytucja zewnętrzna? Wygląda na to, że dawno już nie dostaliście kary od UOKiK. Może czas to zmienić?

Otrzymaliście zgłoszenie pół roku temu i nic z tym nie zrobiliście. Wygląda, to na zwyczajne wspieranie nieuczciwej konkurencji, a to już nie tylko łamanie regulaminu SMARTa ale i polskiego prawa.

 

oznacz moderatorów

fonex_pl
#10 Popularyzator#

Przerażające! Takich Sprzedawców jest mnóstwo niestety. @msniezek coś tam ogarnialiście z tymi powielanymi ofertami wreszcie?

___________________________________________________________
FONEX - monitoring, alarmy, domofony i wideodomofony
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@fonex_pl  Sięgnąłem najpier do pamięci, a potem do mojego archiwum (piękne czasy, gdy były jeszcze strony "o mnie", na których stworzyłem i opublikowałem Poradnik Allegrowicza 🙂 ) i znalazłem punkt regulaminu z 2010 r.

"5.4.

Użytkownik może przeprowadzać w tym samym czasie nie więcej niż 10 Aukcji (łącznie jedno- i wieloprzedmiotowych) takich samych Towarów na jednym Koncie."

Niezła volta się od tego czasu zrobiła 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cookie000 Faktycznie, jest tam coś takiego - ależ pasjonująca lektura https://web.archive.org/web/*/https://allegro.pl/regulamin 😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Knowhere  A allegro jakie skromne było na początku. Na jednej stronie bez scrolowania się mieściło ! To se juz ne vrati, pane Havranek 😉

https://web.archive.org/web/20000511070651/https://allegro.pl/

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@cookie000  Oj tak...

Ile kosztuje korzystanie z Allegro?

Sprzedawanie i kupowanie w Allegro nie wiąże się z żadnymi opłatami. W przyszłości, sprzedający płacić będą prowizje od wartości sprzedanych towarów.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@domkar04 

Jedno trzeba przyznać - z takiego skromnego portalu zrobić jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w polskim internecie, to nie w kij dmuchał. Nawet jeśli mieli łatwo, bo przecierali szlaki w tworzeniu wirtualnego bazaru. I nawet próby powielenia tego patentu (wszystko za darmo) już się nie sprawdzają, bo "wszyscy są tutaj".

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@Knowhere to jest jeszcze lepsze:

Ile kosztuje korzystanie z Allegro?

Sprzedawanie i kupowanie w Allegro nie wiąże się z żadnymi opłatami. W przyszłości, sprzedający płacić będą prowizje od wartości sprzedanych towarów.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@domkar04 Skąd to pochodzi?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów