anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powielane oferty jednego produktu w tej samej kategorii

fonex_pl
#10 Popularyzator#

Jest wielu Sprzedawców, którzy notorycznie powielają jakiś tam produkt xx razy i w takiej to ilości umieszczają go w jakiejś kategorii. Czy tylko mi się wydaje, że jest to sprzeczne z zasadami zdrowej konkurencji, tym bardziej że na Allegro pozycja oferty na liście ma znaczenie dla konwersji?

 

Allegro twierdzi, że taka praktyka nie jest niczym złym, więc pozostaje chyba też tak się bawić 🙂

___________________________________________________________
FONEX - monitoring, alarmy, domofony i wideodomofony
oznacz moderatorów
112 ODPOWIEDZI 112

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

ogólnie na allegro jest bałagan jak chce pokazać klientowi że mam 15 kolorów opasek wystawiam 15 aukcji takich samych tyko z inną miniaturą,(oczywiście x 3 bo mam 3 rozmiary) bo pani Jola woli róż a Basia zielony i na aukcję z innym zdjęciem nie wejdzie, kiedyś na miniaturze miałam  4-8 kolorów pokazanych i po pierwsze sprzedaż była wyższa i szukanie czegokolwiek prostsze. Nawet wyróżnienia nic nie pomagają.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@fonex_pl To, co piszesz, nie jest prawdą. W regulaminie https://allegro.pl/regulamin/pl mamy zapis:

5.4.

(...)Liczba jednocześnie opublikowanych Ofert Użytkownika nie może przekroczyć bez zgody Allegro.pl 100.000, przy czym zabronione jest również zlecenie Allegro.pl publikacji Ofert dotyczących takiego samego Towaru, w liczbie która zagrażać może zasadom uczciwej konkurencji w ramach Allegro.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

fonex_pl
#10 Popularyzator#

Ale ten zapis nic nie znaczy. Czym jest dla was "w liczbie która zagrażać może zasadom uczciwej konkurencji w ramach Allegro." ? Gdzie konkrety?

___________________________________________________________
FONEX - monitoring, alarmy, domofony i wideodomofony
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@fonex_pl Kiedy zgłaszasz konkretny przypadek takich praktyk, nasi pracownicy go weryfikują. Jeśli potwierdzą Twoje przypuszczenia, podejmują odpowiednie działania.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Jano_35
#9 Pomysłodawca#

@nat_not Czy 80 ofert jednego Sprzedawcy na 94 wszystkich ofert traktujecie jako akceptowalne praktyki?

@fonex_plzgadzam się z Tobą, że powinna być konkretna liczba.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Jano_35 Zgłoś nam ten przypadek przez formularz kontaktowy. Zweryfikujemy i podejmiemy decyzję.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Jano_35
#9 Pomysłodawca#

@nat_notWasza odpowiedź "Według naszej oceny ilość ofert nie narusza zasad konkurencji".

85% ofert należy do jednego sprzedawcy i to jest ok??

oznacz moderatorów

oizdob
#8 Zapaleniec#

Panie Moderatorze prosimy o komentarz

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

Natalio ale dlaczego to my mamy zgłaszać oferty i odwalać waszą robotę? Skoro allegro zagląda sprzedającym wszędzie gdzie się da, to jestem przekonana, że jest w stanie wychwycić powielone oferty, na początek o tym samym tytule i tego samego sprzedawcy

oznacz moderatorów

fonex_pl
#10 Popularyzator#

@nat_not  właśnie widzę tę weryfikację. Dostałem wiadomość, że oferta powielona 6 razy nie narusza zasad żadnych i to jest świetna rzecz, nikomu nie szkodząca. Szkoda tylko, że taki Sprzedawca ma WSZYSTKIE oferty tak powielone. Dla przykładu, w jednej z kategorii jest 30 tysięcy ofert. TYSIĘCY. I Sprzedawca powiela sobie kilkukrotnie swoje oferty. Można więc przypuszczać, że około 5 tysięcy to jego powielone oferty. Serio? To nie jest problem? Wy tak na poważnie?

 

@msniezek  proponowałbym w końcu to ogarnąć z ekipą. Serio, to nie jest jakieś wymagające. Bardziej wymagające zmiany wprowadzacie w tym roku, a na taką **piiip**ołę, jak powielanie TEJ SAMEJ oferty w ramach TEJ SAMEJ kategorii, przyzwalacie z przyjemnością. To nie jest chyba jakoś prawnie utrudnione? Czy jest? To byłoby zbawienne jeżeli chodzi o konkurencyjność, naprawdę... Jeżeli macie coś zrobić dla Sprzedawców, to zróbcie między innymi to....

___________________________________________________________
FONEX - monitoring, alarmy, domofony i wideodomofony
oznacz moderatorów

Jano_35
#9 Pomysłodawca#

Tak jak myślałem, temat zostanie przemilczany przez adminów. Allegro liczy na wpływy z utrzymania ofert, ale to nie przejdzie. Większość takich Sprzedawców używa automatów do masowego kończenia i wystawiania nowych ofert. Wystarczy raz w roku taką akcję przeprowadzić i nie ma żadnych opłat. Abym mógł konkurować z takim Sprzedawcą muszę obniżać cenę, bo zanim ktoś do mnie dotrze to musi przeklikać kilka stron. Oczywiście ten Sprzedawca to widzi i również obniża cenę. I tak w przeciągu miesiąca jestem na granicy opłacalności. Pocieszam się, że nie tylko ja tracę, ale Allegro również ma niższą prowizję od niższej ceny produktu. Gdyby było kilkanaście ofert danego produktu to mógłbym trzymać cenę. Społeczność mogłaby wpłynąć na wzrost przychodu obu stron, ale niestety z tej drugiej strony brak reakcji. Jak trzy mądre małpy Mizaru, Kikazaru i Iwazaru.

oznacz moderatorów

KulRad
#8 Zapaleniec#

Jak dla mnie gorszy temat jest że w mojej branży która jest dość cieżka na allegro jest jeden powiedzmy sprzedawca gdzie nawet ma wbite w swoich danych właściciela te same dane, ma 3 konta allegro na kazdej po 3 tys aukcji i powielone produkty w tych samych kategoriach i teraz, zeby przebić się przez ten motłoch albo sam musze powielić aukcje i wrzucac w x kategorii prawda ?? 

To jest chore że allegro tego nie widzi nie ma żadnych ułatwień po tym względem jeśli ktoś jest przed tobą wcześniej na allegro zalał swoimi aukcjami allegro to nawet jeśli jestem konkurencyjny lub sprzedaje produkty w lepszej jakości to nic nie da bo pasowało by zapłacić za  wyróżnienia itp itd i to moze by poskutkowało przy jednoczesnym duplikowaniu akcji zmieniając o 1 zł albo dodając coś w opisie ehh 

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

oferta może być powielona by sprostać absurdom Allegro.

1. Oferta podstawowa

2. Oferta wielosztukowa by zmnieszyć marżę oferty 1 (25 groszy)

3. Oferta wyrózniona z wyższa ceną niz 1. by pokryc zwiększona prowizję

4. Oferta w innnej kategorii niz 1. by umieścic ja w stosownej "wielowariantowości"

5 . Oferta powielona ze względu na limity w liczbie ofert w zestawach.

 

4 i 5 może rosnąc o kolejne. Dobicie do 10 może byc więc uzasadnione.

Możemy też chcieć wyróżnić aukcje z różnych kategorii itd...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@the-foe Tutaj powielanie idzie w tysiące https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/powielane-oferty-jednego-produktu-w-tej-sa... a sprawa ciągnie się od lipca, bo allegro najwidoczniej ma na to wywalone [edycja].

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

to taki żart PRAWDA ! " zgłoś ten przypadek " - tylko że to nie przypadek tylko już Standard i Reguła ... w każdej kategorii są setki powielanych aukcji w których nic nie jest zmienione . Sprzedawca klika tylko WYSTAW PODOBNA ... WYSTAW PODOBNY ... aż do rana  * więc ja mówie SPAM SPAM SPAM !

 

oznacz moderatorów

fonex_pl
#10 Popularyzator#

@nat_not  @msniezek  Czy coś w tym temacie ruszyło od waszej strony? Minęło pół roku od dyskusji.

___________________________________________________________
FONEX - monitoring, alarmy, domofony i wideodomofony
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@fonex_pl Podejmujemy działania, jeśli weryfikacja konkretnych przypadków potwierdzi, że doszło do złamania naszych zasad. Niezmiennie prosimy więc o zgłoszenia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

fonex_pl
#10 Popularyzator#

Bardziej chodziło mi o to, czy w ogóle przewidujecie jakąś zmianę zasad, strategii tak , aby Sprzedawca nie mógł powielać w nieograniczonej ilości oferty jednego i tego samego produktu.

___________________________________________________________
FONEX - monitoring, alarmy, domofony i wideodomofony
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@fonex_pl W naszym regulaminie znajdują się zapisy mówiące o zakazie publikowania ofert dotyczących tego samego przedmiotu w liczbie, która może zagrażać zasadom uczciwej konkurencji. Cytowałam je już w tym wątku.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów