anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powielane oferty jednego produktu w tej samej kategorii

fonex_pl
#10 Popularyzator#

Jest wielu Sprzedawców, którzy notorycznie powielają jakiś tam produkt xx razy i w takiej to ilości umieszczają go w jakiejś kategorii. Czy tylko mi się wydaje, że jest to sprzeczne z zasadami zdrowej konkurencji, tym bardziej że na Allegro pozycja oferty na liście ma znaczenie dla konwersji?

 

Allegro twierdzi, że taka praktyka nie jest niczym złym, więc pozostaje chyba też tak się bawić 🙂

___________________________________________________________
FONEX - monitoring, alarmy, domofony i wideodomofony
oznacz moderatorów
112 ODPOWIEDZI 112

konto zamknięte
Nie dotyczy

a Ty myślałeś że Smart tz Smart dla ciebie i kupujących ... nie to kolejny " Smart Pomysł " na zarobienie kasy przez Allegro Smart portal 😉  Kupujacy się przyzwyczają do darmowych przesyłek i będziesz musiał się przystosować... taki system. 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not Coś tam znalazłem. Może i nie są to nakazy, ale zalecenia już owszem.

"Dlaczego to robimy
- poprawne łączenie ofert pozytywnie wpływa na przejrzystość list z ofertami, co ułatwia kupującym dotarcie do konkretnego wariantu danego produktu"

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/wprowadzamy-automatyczne-laczenie-ofert-w-oferty-wielowariantow...

"Korzyści ze stosowania wielowariantowości w ofertach
Klienci chętnie korzystają z ofert wielowariantowych, ponieważ ułatwiają one dotarcie do poszukiwanego przedmiotu, co w rezultacie zwiększa szanse na zakup."
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-i-edycja-oferty/wielowariantowosc-jak-polaczy...

A to co od dawna dzieje się na allegro, a o czym wspominałem chociażby tu (to tylko przykład, który ma swoje odwzorowanie w wynikach wyszukiwania) https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/spam-identycznymi-aukcjami/m-p... nie bardzo ma coś wspólnego z przejrzystością lub łatwością odszukania ofert.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

To jest niesamowicie ABSURDALNE i okropnie drażniące ! Kiedy szukam czegoś i widzę jak " ktoś " wystawił 1000 razy ten sam przedmiot to zrobię wszystko żeby od niego nie kupić bo to SPAM a nie oferta !   A szukanie czegoś na allegro zdaje się mordęgą .   UWAŻAM że tu chodzi o statystyki i TYLE ! Inaczej allegro by to rozwiązało w 15 sekund. 

IDENTYCZNIE Allegro postępuje z kontami Allegro których nikt nie używa od 15 lat - ale statystycznie to nadal użytkownik.  Dokładnie 18 lat temu zarejestrowałem na allegro 10 kont z fajnymi nazwami - chwile o nich zapomniałem a potem kiedy chciałem uzyskać do niech dostęp Allegro mi odmówiło a konta zawiesiło ... i tak trwają w tej zawiesinie co najmniej 15 lat ... a tak jest ze wszystkim !  

oznacz moderatorów

grubcio2987
#11 Animator#

A czy widzicie że fundy są właścicielem i są nastawieni na zysk?Mają plan wejścia na giełdę więc będzie generowanie przychodu i zysku.Wejdą na giełdę prawdopodobnie przy wysokim kursie, bo będą wysokie wyniki finansowe z dużymi wzrostami i monopolistyczną pozycją na rynku.A potem nagle zostają skupywane duże pakiety akcji.I zmienia się właściciel.I kwestia tylko kiedy A.zon ruszy z Polską stroną i promocją,a oni potrafią dużo dokładać do interesu zanim konkurencja się wykrwawi.A prezes a.zona przecież jest dzieckiem wall street wiele lat maklerem był.

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

jedyne 50 znaków w nazwie i brak możlwości łączenia tej samej aukcji do różnych  ofert wielowariantowych pewnie coś ma z tym wspólnego.

oznacz moderatorów

chapoosh
#7 Wielbiciel#

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. 

Zyski z duplikowanych ofert lecą i Allegro to cieszy. Kosztem wygody kupujących.

Jeśli jako sprzedający nie dopłacisz za wyróżnienie to nie masz szans na zaistnienie w wynikach wyszukiwania. 

Szczerze, wolałbym stałą opłatę roczną za posiadanie konta ale ułatwione wyszukiwanie towarów niż użeranie się z duplikatami aukcji bo Allegro korzysta  z tego jak ze złotej kaczki.

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Hmm tu jest jak w życiu. Ukradniesz bułkę masz proces ukradniesz miliony nic się nie dzieje. To i tu powielisz jedna ofertę raz to zaraz Cię allegro ostrzega straszy i w ogóle przestępstwo roku. Powielisz tysiąc razy i co? Nic ...  A niby tak dbają o kupujących. Mnie na przykład ogromnie irytuje jak widzę 50 stron tego samego przedmiotu tego samego sprzedawcy. To może choć dało by się sortować i mieć możliwość wyboru filtra że od tego i tego sprzedawcy NIE CHCE.

oznacz moderatorów

Client:44752064
#7 Wielbiciel#

Taka rozmowa...

Użytkownik notorycznie wystawia powtarzające się oferty, wyszukiwanie w takich warunkach jest niemożliwe:
https://allegro.pl/uzytkownik/zgsm?bmatch=cl-e2101-d3794-c3683-uni-1-2-0611

Oferty pasków posortowane od najtańszych, to po kilkanaście zdublowanych ofert:
https://allegro.pl/uzytkownik/zgsm/akcesoria-fotograficzne-futeraly-i-paski-8854?bmatch=cl-e2101-d37...

-----------

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość. Prosimy o wskazanie numerów zgłaszanych ofert. 
---------

Przekazałam dokładne linki, w których widać zaistniały problem. Podanie numerów ofert w tym momencie, kiedy cały portal jest zalany tego typu sprzedawcami jest niemożliwe. 

--------
dziękuję za wiadomość. Niestety nie weryfikujemy całych list z ofertami danego Sprzedającego. Poprosimy o wskazanie numerów. 
 
 
Czyli oprócz marnowania czasu na przeszukiwanie tych bezsensownych ofert, drodzy klienci, marnujcie jeszcze czas na pokazywanie palcem co jest źle, żebyście czym się zajęli i nie zawracali akwamaryny...
Ogólnie, to gdybyście nie dopuścili do takiego ruskiego targowiska, to nie byłoby potrzeby pisania żadnych zgłoszeń... 
Gdybym nie miała co robić, to bym zgłaszała wszystko po kolei, tylko z obecnych tu wpisów widać, że i tak niewiele to daje 😅
oznacz moderatorów

tagoga17
#10 Popularyzator#

Zaśmiecanie tą samą ofertą pierwszej strony, 70- 80% całej strony to ten sam produkt tylko inne loginy. Ten sam opis, te same zdjęcia tylko różne ceny i loginy. Za to dane firmy wszędzie te same. Tych aukcji na jednej stronie jest 38. Link do tej strony Nie rzucać w Etykiety samoprzylepne - Pakowanie i wysyłka - Biuro i Reklama - Allegro.pl.  A tu przykładowe numery oferty 10914580123, 10798428894, 10891499258, 10837947178, 11001002344, 11000744731, 11000801702, 11000782655, 11000669350, 11000711386, 11000704580, 10891483698. Więcej nie wpiszę bo już mi się mylą te aukcje. Czy coś można z tym zrobić? 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@tagoga17, dzięki za Twoją wiadomość. Otrzymałam informację, że w tym przypadku nie dochodzi do naruszenia zasad uczciwej konkurencji. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

tagoga17
#10 Popularyzator#

Dlaczego ? To jest ten sam sprzedający, oczopląsu można dostać.

oznacz moderatorów

tagoga17
#10 Popularyzator#

Czy doczekam się odpowiedzi przez moderatora  mar oma .

oznacz moderatorów