anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powielane oferty jednego produktu w tej samej kategorii

fonex_pl
#10 Popularyzator#

Jest wielu Sprzedawców, którzy notorycznie powielają jakiś tam produkt xx razy i w takiej to ilości umieszczają go w jakiejś kategorii. Czy tylko mi się wydaje, że jest to sprzeczne z zasadami zdrowej konkurencji, tym bardziej że na Allegro pozycja oferty na liście ma znaczenie dla konwersji?

 

Allegro twierdzi, że taka praktyka nie jest niczym złym, więc pozostaje chyba też tak się bawić 🙂

___________________________________________________________
FONEX - monitoring, alarmy, domofony i wideodomofony
oznacz moderatorów
112 ODPOWIEDZI 112

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Nie lepiej wywalać duplikaty na sam koniec listy ofert albo ukrywać? Nie kończyć, tylko karać opłatą utrzymaniową, a te oferty i tak by nie były widoczne 😉

Przynajmniej te duplikaty połączone z produktem można ukrywać albo z automatu nie przepuszczać przy wystawianiu wyświetlając komunikat, że taki produkt masz już wystawiony, a jak ktoś celowo ominie to blokować konto. Serwis ma być przyjazny w użytkowaniu!

Albo już od bidy wprowadźcie opłatę od zduplikowanych ofert...

Kurde już to widzę, "prowizja za sprzedaż w zduplikowanej ofercie: podstawowa prowizja * ilość duplikatów 🤣🤣

oznacz moderatorów

cvir
#9 Pomysłodawca#

Walka Allegro z duplikatami przypomina walkę z podróbkami. Niby nie można, niby jest regulamin, niby pani moderator neguje, ale tak czy siak, to czysty pieniądz i nikt z tego nie zrezygnuje 😉

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not Serio nie macie narzędzi, które automatycznie wyłapywałyby takie praktyki https://allegro.pl/uzytkownik/pc-components?string=DYSK%20SSD%20240GB co cwańszych sprzedawców? No litości - 1577 (przynajmniej w chwili pisania posta) ofert tego samego dysku, o tej samej pojemności, z tą samą miniaturką, w tej samej cenie i z wymienionymi w tytule (jak zakładam) 1577 modelami laptopów.
Przez mniej więcej tydzień czasu wystawiał biedaczek te dyski, w partiach po 200-300 sztuk, dzięki czemu przez mniej więcej tydzień czasu miałem zawalone mejle z nowymi obserwowanymi wyszukiwaniami praktycznie tylko jego dyskami. A jak wiadomo w mejlu pokazuje się tylko 100 ofert z danym wyszukiwaniem (pytanie przy okazji: dlaczego i czy allegro mogłoby coś z tym zrobić?). Był jeszcze jeden wystawiacz-powielacz w tym samym czasie, ale widzę że chyba ktoś go już zgłosił, bo została tylko jedna oferta z tych powielonych, które wystawił.

Zdaje się, że jednym ze szczegółowych warunków przyznania smarta dla sprzedających jest "niepowielanie w ramach danej kategorii publikacji Ofert dotyczących takiego samego Towaru", czyż nie? A przynajmniej tak jest napisane tutaj https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/usluga-allegro-smart-warunki-dla-sprzedajacych-9dG9omEnet1
Ja proponuję nie ściągać takim gagatkom aukcji (skoro allegro tak bardzo dąży do tego, żeby w tym roku osiągnąć pułap 200 mln aktywnych ofert), tylko wdrożyć narzędzie, które automatycznie będzie im wyłączać smarta w ofertach (powielonych czy wszystkich, to już wybór allegro) wraz z informacją o powodzie wyłączenia. W sumie dla allegro powinno być to korzystne, bo w takim przypadku więcej zarobicie na prowizjach od wysyłek, a i smarta nie trzeba będzie sponsorować😏
Jeśli mój pomysł zostanie wdrożony, to poproszę o 0,1% (bo nie jestem zachłanny😉) prowizji od prowizji pobieranej przez allegro od takich automatycznie pozbawionych smarta ofert, które zakończą się sprzedażą😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Knowhere  Ja mówię, niech pomnożą prowizję razy ilość duplikatów, jeżeli dojdzie do sprzedaży, potem dopiero zamkną i zablokują konto na tydzień 😉

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

te same oferty są np też przy podstawkach do ładowania, przy kabelkach, niby że do konkretnego producenta albo lepiej do fona 😄 uchwyty do fonów niby przystosowane do fona X a pasuje 2786278562 innych 😄

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Dziękuję za zgłoszenie. Przekazałam je dalej i otrzymałam potwierdzenie, że się tym zajmiemy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not To fajnie, cieszę się:) Ale dziś ww. dyski są już w liczbie 1692 sztuk (na moment publikacji posta), czyli 29 stron😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not I jak tam, coś drgnęło w tej sprawie? Bo ja widzę, że na razie drgnęła tylko liczba zdublowanych ofert ww. sprzedawcy - tydzień temu było ich 1577, a dziś jest ich już 1962 (przy czym dyski te kupiło raptem 5 osób w 4. ofertach)😂
Zgodnie ze swoją polityką powinniście teraz zażądać zdjęcia DO sprzedawcy na tle faktury zakupu tych 58860 dysków (bo jest ich po 30 sztuk w każdej ofercie) ułożonych na kupce tak, żeby było je widać. Bo skąd wiadomo, że rzeczywiście jest w ich posiadaniu i nie będzie fali wypłat z POK-u?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Knowhere pewnie jeszcze będzie wrzucać więcej, bo jest akcja na pakiet wyróżnień za wystawianie nowych ofert 😉

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not Minął kolejny tydzień (w sumie już dwa) i nie stało się nic - 1962 powielone oferty jak wisiały, tak wiszą. Jeśli allegro nie ma zamiaru niczego z tym zrobić, to przynajmniej niech ktoś z moderatorów ma odwagę napisać to wprost (bo milczenie jednak powoduje większą irytację).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

ZGADAM SIĘ ! Tylko że właśnie powielone oferty to jest coś co Allegro lubi bo mogą się pochwalić ile to "PRZEDMIOTÓW "  jest w ofercie,,,, PO POSTU wszystkie DUŻE Płotki tak robią - na stanie ma 10 szt. a aukcji wystawione średnio 1000 więc gdyby tak zlikwidować powielanie ofert oraz po 30 kont tej samej firmy to policz-my jak bardzo ALlegro by się SKURCZYŁO 😉 więc nie liczcie na to że usuną cokolwiek .... A ja postanowiłem robić tak samo BO SKORO WOLNO a nawet TRZEBA to dla czego NIE ! 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Tyle że niepowielanie ofert w kategorii jest jednym z warunków przyznawania smarta.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

rozumie . tylko Ja Smroda nie mam tz Smarta - bo mam ( nie uwierzysz ) aż 2 negatywy i mi Smroda zabrali .... średnia spadła więc wystawie jutro 10 tys aukcji A CO ! Zadbam o dobre statystki alllegro  - może mi jeszcze raz MEDAL dadzą * bo raz już dostałem SERIO ! Al eto było dawno kiedy Allegro było portalem aukcyjnym a ja na koncie miałem  5000 pozytywów zbierane przez 15 lat Dostałem wtedy Medal : WETERAN ... ale to było dawno dawno dawno .... 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

allegro w żadnym wypadku nie zależy na walce z tą patologią, bo ich główne motto to jak najwięcej aukcji, bez względu czy będą one takie same. Im masz więcej tym jesteś lepiej postrzegany.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not Ja tak tylko kontrolnie, ku pamięci, że minęło już 3 tygodnie i nadal nic w sprawie tego sprzedającego zrobione nie zostało😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ASORIS
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere teraz są już 33 strony (stan aktualny na dziś 09:43)

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

NAMIERZYŁEM ostatnio AlleKrytyna z ofertą baterii do wkrętarki - ma wystosowane ponad 100 tyś aukcji SERIO - a produktów jest raptem może 50 rodzajów . Nie dość że powiela na maksa aukcje to jeszcze pisze np :  Bateria BOSCH nr....  w parametrach aukcji : Producent BOSCH ! A w opisie *** zamiennik wysokiej jakości ***  po zgłoszeniu reakcja Allegro była ... ŻADNA ! 

oznacz moderatorów

cvir
#9 Pomysłodawca#

A myślicie, że taki oto sklep:
https://allegro.pl/uzytkownik/Swiatbaterii?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-1-07...

ma 305 728 unikatowych przedmiotów?
Nie łudźcie się, że Allegro cokolwiek z tym zrobi. @nat_not już nawet nie odpowiada w tym wątku.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

WYŁANIA SIĘ BARDZO PRZEJRZYSTY obraz , tego do czego dąży Allegro - możemy zapomnieć o tym co było i MARZYĆ by w końcu pojawił się konkurencyjny portal ... którego nie wykupi jakaś spółka należąca do grupy Allegro i go nie zniszczy ...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cvir No niestety, nie odpowiada. Pytanie czy z premedytacją, czy rzeczywiście tu nie zajrzała od tamtej pory🤔
Tak czy owak od takiej ignorancji tematu wolałbym już jasne stwierdzenie typu "mamy to gdzieś, bujaj się".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów