anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: Powielane oferty jednego produktu w tej samej kategorii

DarkStoorM
#16 Inspirator#

Nie lepiej wywalać duplikaty na sam koniec listy ofert albo ukrywać? Nie kończyć, tylko karać opłatą utrzymaniową, a te oferty i tak by nie były widoczne 😉

Przynajmniej te duplikaty połączone z produktem można ukrywać albo z automatu nie przepuszczać przy wystawianiu wyświetlając komunikat, że taki produkt masz już wystawiony, a jak ktoś celowo ominie to blokować konto. Serwis ma być przyjazny w użytkowaniu!

Albo już od bidy wprowadźcie opłatę od zduplikowanych ofert...

Kurde już to widzę, "prowizja za sprzedaż w zduplikowanej ofercie: podstawowa prowizja * ilość duplikatów 🤣🤣

Odpowiedz
Ładowanie...

cvir
#9 Pomysłodawca#

Walka Allegro z duplikatami przypomina walkę z podróbkami. Niby nie można, niby jest regulamin, niby pani moderator neguje, ale tak czy siak, to czysty pieniądz i nikt z tego nie zrezygnuje 😉

Odpowiedz
Ładowanie...

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not Serio nie macie narzędzi, które automatycznie wyłapywałyby takie praktyki https://allegro.pl/uzytkownik/pc-components?string=DYSK%20SSD%20240GB co cwańszych sprzedawców? No litości - 1577 (przynajmniej w chwili pisania posta) ofert tego samego dysku, o tej samej pojemności, z tą samą miniaturką, w tej samej cenie i z wymienionymi w tytule (jak zakładam) 1577 modelami laptopów.
Przez mniej więcej tydzień czasu wystawiał biedaczek te dyski, w partiach po 200-300 sztuk, dzięki czemu przez mniej więcej tydzień czasu miałem zawalone mejle z nowymi obserwowanymi wyszukiwaniami praktycznie tylko jego dyskami. A jak wiadomo w mejlu pokazuje się tylko 100 ofert z danym wyszukiwaniem (pytanie przy okazji: dlaczego i czy allegro mogłoby coś z tym zrobić?). Był jeszcze jeden wystawiacz-powielacz w tym samym czasie, ale widzę że chyba ktoś go już zgłosił, bo została tylko jedna oferta z tych powielonych, które wystawił.

Zdaje się, że jednym ze szczegółowych warunków przyznania smarta dla sprzedających jest "niepowielanie w ramach danej kategorii publikacji Ofert dotyczących takiego samego Towaru", czyż nie? A przynajmniej tak jest napisane tutaj https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/usluga-allegro-smart-warunki-dla-sprzedajacych-9dG9omEnet1
Ja proponuję nie ściągać takim gagatkom aukcji (skoro allegro tak bardzo dąży do tego, żeby w tym roku osiągnąć pułap 200 mln aktywnych ofert), tylko wdrożyć narzędzie, które automatycznie będzie im wyłączać smarta w ofertach (powielonych czy wszystkich, to już wybór allegro) wraz z informacją o powodzie wyłączenia. W sumie dla allegro powinno być to korzystne, bo w takim przypadku więcej zarobicie na prowizjach od wysyłek, a i smarta nie trzeba będzie sponsorować😏
Jeśli mój pomysł zostanie wdrożony, to poproszę o 0,1% (bo nie jestem zachłanny😉) prowizji od prowizji pobieranej przez allegro od takich automatycznie pozbawionych smarta ofert, które zakończą się sprzedażą😁

DarkStoorM
#16 Inspirator#

@Knowhere  Ja mówię, niech pomnożą prowizję razy ilość duplikatów, jeżeli dojdzie do sprzedaży, potem dopiero zamkną i zablokują konto na tydzień 😉

Odpowiedz
Ładowanie...

konto zamknięte
Nie dotyczy

te same oferty są np też przy podstawkach do ładowania, przy kabelkach, niby że do konkretnego producenta albo lepiej do fona 😄 uchwyty do fonów niby przystosowane do fona X a pasuje 2786278562 innych 😄

Odpowiedz
Ładowanie...

nat_not
Moderator
Moderator

@Knowhere Dziękuję za zgłoszenie. Przekazałam je dalej i otrzymałam potwierdzenie, że się tym zajmiemy.

Natalia
   Moderator

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not To fajnie, cieszę się:) Ale dziś ww. dyski są już w liczbie 1692 sztuk (na moment publikacji posta), czyli 29 stron😂

Powielane oferty jednego produktu w tej samej kategorii

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not I jak tam, coś drgnęło w tej sprawie? Bo ja widzę, że na razie drgnęła tylko liczba zdublowanych ofert ww. sprzedawcy - tydzień temu było ich 1577, a dziś jest ich już 1962 (przy czym dyski te kupiło raptem 5 osób w 4. ofertach)😂
Zgodnie ze swoją polityką powinniście teraz zażądać zdjęcia DO sprzedawcy na tle faktury zakupu tych 58860 dysków (bo jest ich po 30 sztuk w każdej ofercie) ułożonych na kupce tak, żeby było je widać. Bo skąd wiadomo, że rzeczywiście jest w ich posiadaniu i nie będzie fali wypłat z POK-u?😏

DarkStoorM
#16 Inspirator#

@Knowhere pewnie jeszcze będzie wrzucać więcej, bo jest akcja na pakiet wyróżnień za wystawianie nowych ofert 😉

Odpowiedz
Ładowanie...

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not Minął kolejny tydzień (w sumie już dwa) i nie stało się nic - 1962 powielone oferty jak wisiały, tak wiszą. Jeśli allegro nie ma zamiaru niczego z tym zrobić, to przynajmniej niech ktoś z moderatorów ma odwagę napisać to wprost (bo milczenie jednak powoduje większą irytację).

konto zamknięte
Nie dotyczy

ZGADAM SIĘ ! Tylko że właśnie powielone oferty to jest coś co Allegro lubi bo mogą się pochwalić ile to "PRZEDMIOTÓW "  jest w ofercie,,,, PO POSTU wszystkie DUŻE Płotki tak robią - na stanie ma 10 szt. a aukcji wystawione średnio 1000 więc gdyby tak zlikwidować powielanie ofert oraz po 30 kont tej samej firmy to policz-my jak bardzo ALlegro by się SKURCZYŁO 😉 więc nie liczcie na to że usuną cokolwiek .... A ja postanowiłem robić tak samo BO SKORO WOLNO a nawet TRZEBA to dla czego NIE ! 

Odpowiedz
Ładowanie...

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Tyle że niepowielanie ofert w kategorii jest jednym z warunków przyznawania smarta.

konto zamknięte
Nie dotyczy

rozumie . tylko Ja Smroda nie mam tz Smarta - bo mam ( nie uwierzysz ) aż 2 negatywy i mi Smroda zabrali .... średnia spadła więc wystawie jutro 10 tys aukcji A CO ! Zadbam o dobre statystki alllegro  - może mi jeszcze raz MEDAL dadzą * bo raz już dostałem SERIO ! Al eto było dawno kiedy Allegro było portalem aukcyjnym a ja na koncie miałem  5000 pozytywów zbierane przez 15 lat Dostałem wtedy Medal : WETERAN ... ale to było dawno dawno dawno .... 

Odpowiedz
Ładowanie...

mikeza
#17 Koryfeusz#

allegro w żadnym wypadku nie zależy na walce z tą patologią, bo ich główne motto to jak najwięcej aukcji, bez względu czy będą one takie same. Im masz więcej tym jesteś lepiej postrzegany.

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not Ja tak tylko kontrolnie, ku pamięci, że minęło już 3 tygodnie i nadal nic w sprawie tego sprzedającego zrobione nie zostało😏

ASORIS
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere teraz są już 33 strony (stan aktualny na dziś 09:43)

Odpowiedz
Ładowanie...

konto zamknięte
Nie dotyczy

NAMIERZYŁEM ostatnio AlleKrytyna z ofertą baterii do wkrętarki - ma wystosowane ponad 100 tyś aukcji SERIO - a produktów jest raptem może 50 rodzajów . Nie dość że powiela na maksa aukcje to jeszcze pisze np :  Bateria BOSCH nr....  w parametrach aukcji : Producent BOSCH ! A w opisie *** zamiennik wysokiej jakości ***  po zgłoszeniu reakcja Allegro była ... ŻADNA ! 

Odpowiedz
Ładowanie...

cvir
#9 Pomysłodawca#

A myślicie, że taki oto sklep:
https://allegro.pl/uzytkownik/Swiatbaterii?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-1-07...

ma 305 728 unikatowych przedmiotów?
Nie łudźcie się, że Allegro cokolwiek z tym zrobi. @nat_not już nawet nie odpowiada w tym wątku.

Odpowiedz
Ładowanie...

konto zamknięte
Nie dotyczy

WYŁANIA SIĘ BARDZO PRZEJRZYSTY obraz , tego do czego dąży Allegro - możemy zapomnieć o tym co było i MARZYĆ by w końcu pojawił się konkurencyjny portal ... którego nie wykupi jakaś spółka należąca do grupy Allegro i go nie zniszczy ...

Odpowiedz
Ładowanie...

Knowhere
#21 Demiurg#

@cvir No niestety, nie odpowiada. Pytanie czy z premedytacją, czy rzeczywiście tu nie zajrzała od tamtej pory🤔
Tak czy owak od takiej ignorancji tematu wolałbym już jasne stwierdzenie typu "mamy to gdzieś, bujaj się".