anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powielanie Ofert (Dublowanie ofert) - czyli genialne "usprawienie" Allegro

YIVO
#11 Animator#

Hej, jesteście już przygotowani na masowe usuwanie zdublowanych ofert przez Allegro?

Może macie jakiś pomysł co w przypadku ofert, które dotyczą np. części do autonomicznych produktów?

Praktycznie cała moja oferta to części i akcesoria, w większości na tyle uniwersalne, że pasują do dziesiątek, jak nie setek różnych modeli, więc w jaki sposób ominąć dublowanie skoro wyszukiwarka Allegro nie jest totalnie na to gotowa? Większość klientów nie zna funkcji wyszukiwania jaką jest szukanie w opisach oferty, pomimo, że w parametrach mam parametry własne "kompatybilność", w której wymienione są konkretne modele, to jeśli w tytule nie jest zawarty ten konkretny model, oferta nie pojawi się w wynikach wyszukiwania. Niestety nie potrafię się doprosić Allegro o utworzenie specjalnego rozwijanego parametru "pasuje do/kompatybilny" w kategoriach, których wystawiam, choć i tak nie wiem, czy to rozwiązałoby wspominany wyżej problem...

Jako sprzedawca tego typu asortymentu również irytuje mnie posiadanie kilkuset zdublowanych ofert ale jak widać nie ma na tą chwilę żadnego rozwiązania bo pomimo iż w parametrach umieszczę kompatybilne nazwy modeli to wyszukiwarka nie zwróci wyników jeśli nie utworzę aukcji z konkretnym tytułem, gdzie model będzie zawarty. Uważam, że to super rozwiązanie ale zdecydowanie nie powinno zostać wprowadzone, dopóki nie usprawnią wyszukiwarki...

oznacz moderatorów
61 ODPOWIEDZI 61

Ekstra-Sklep
#7 Wielbiciel#

O ile w przypadku konkretnych produktów to ma to zastosowanie, to w przypadku np. części zamiennych totalnie się nie sprawdzi, dopóki tak jak na wstępie wspomniałem nie zostanie usprawniona wyszukiwarka Allegro. Dla przykładu w ofercie mam przewód stricte dedykowany do pewnej marki słuchawek, pasuje do ok 30 różnych modeli, jeżeli w tytule nie wymienię konkretnego modelu to aukcja nie pokaże się w wynikach wyszukiwania. Tytuł musi zawierać konkretny model, który szukamy żeby zwróciły się wyniki, pomimo, że w opisie oferty oraz w parametrach model ten jest wymieniony.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_Likos_ A co np z częściami zamiennymi, które pasują do kilku modeli : samochodów, odkurzaczy czy czegoś innego? Kupujacy wpisuje w wyszukiwarkę "lusterko do Forda Mondeo" a tymczasem TO SAMO lusterko jest wystawione jako "lusterko do Forda Focusa" bo pasuje i tu i tu i ma ten sam kod EAN. Kupujacy maja bardzo duży problem z czytaniem i zrozumieniem i nie zawsze będą używać jakichkolwiek filtrów umieszczonych na stronie...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@pinsplash  rzadko kupuje cześci samochodowe lecz zdaje mi sie że widziałem aukcje np z lusterkiem czy inną częscią gdzie w wukcji byly wymienione modele do których dana częśc pasuje.

Zakładając że nagle zniknęłoby 60-70% aukcji z tym samym produktem ( moze więcej) wówczas kupujący znajdując 5-10 aukcji z danym lusterkiem nie sugerowałby sie tytulem lecz zajrzałby do opisu. A tam by były wszystkie modele wymienione.

Jeśli wyszukiwarka brałaby pod uwage także opis aukcji myśłe że nie byłoby z tym problemu

oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Dostaliście już maila od Allegro z nowościami jakie mają w planach wprowadzić? Właśnie genialne usprawnienie polegające na usuwaniu zdublowanych ofert na NIP wejdzie na początku lutego. Szacuje ogromny spadek sprzedaży z tego tytułu, mając jedno konto oznaczone oficjalnym sklepem marki nie wyobrażam sobie aby nagle zaczęto usuwać mi oferty, które znajdują się na innym moim koncie, które nie jest oznaczone oficjalnym sklepem. Jednym słowem dno, mam różne ceny produktów na różnych sklepach ponieważ różnie działam z promocjami, na niektórych oferuje trochę wyższe ceny ale darmową dostawę itp. usuwanie zdublowanych ofert po NIP to największa głupota jaką Allegro wprowadziło w ostatnich latach... Nie tym sposobem, w dodatku z tak niesprawną wyszukiwarka, w której praktycznie trzeba słowo w słowo zgrać się z tytułem oferty... Jako duży sprzedawca części i akcesoriów, posiadający tysiące uniwersalnych części rozkładam ręce...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@YIVO @atechnik_sklep @krejzole @the-foe @_Likos_ @eenki92 wracam z szczegółowymi informacjami na ten temat.

Od 8 lutego będziemy mogli zakończyć zdublowane oferty. W jednej podkategorii będzie można wystawić maksymalnie dwie oferty danego przedmiotu z parametrem stan Nowy – niezależnie od liczby kont Allegro. Jeśli sprzedający wystawi więcej ofert tego samego przedmiotu, możemy je zakończyć.

Przy sprawdzaniu powielonych ofert bierzemy pod uwagę:
- tytuły,
- ceny,
- parametry (w tym numer EAN),
- miniaturki. 

Jeśli zdecydujemy zakończyć powieloną ofertę, otzrymacie powiadomienie e-mail oraz zostawimy tą która cieszy się największym zainteresowaniem. Weźmiemy pod uwagę oznaczenie Smart!, promowanie ofert, Allegro Ads, oznaczenie Super Cena oraz najwyższe GMV. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

eenki92
#9 Pomysłodawca#

CO Z ZESTAWAMI?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eenki92 już odpowiadam. Do jednej oferty możesz utworzyć maksymalnie 7 zestawów to się nie zmienia. Zestawy zawierają kilka konkretnych ofert. Jesli masz stworzone kombinacje zestawów zawierających jedną ofertę to nic nie zostanie usunięte. Porównujemy ze sobą pojedyncze oferty, a wiec tylko składowe zestawu.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Kolega miał na myśli chyba zestawy utworzone przez nas, tj. osobna aukcja, na której jest zrobiony zestaw z kilku innych produktów. Taki zestaw nie posiada osobnego EANu, ponieważ nie jest jedną częścią, a że EAN jest wymagany to jest zazwyczaj wpisany z głównego tj. najdroższego produktu z tego zestawu, który można również nabyć też osobno, poza zestawem.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Mówiąc delikatnie ,czuję że tu coś nieładnie pachnie.

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Zgaduję, ze oferty promowane nie będą wliczane do limitu.

Allegro monetaryzuje własnie kompromitację konkurenta z wejściem na rynek. Tanio i dobrze to już było

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

czy ktoś jeszcze łudzi do czego zmierza allegro?

rok 2025:

- wyrzucenie 70% sprzedawców

- produktyzacja 100%

- za smarta płacą w 100% sprzedawcy

- jako główne oferty tylko allegro - jako uzupełnienie innych sprzedawców

- spadek % udziału allegro w rynku

- prowizje 30-40%

na pocieszenie:

- funkcjonujących kilka innych konkurencyjnych serwisów

 

 

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Sprawdziłem wiodącą konkurencję Allegro, też na pierwszą literę alfabetu łacińskiego. Dwóch dobrych sprzedawców z branży, którą znam. Na Allegro wyrabiają jakieś 60K zamówień rocznie. Mają na konkurencji wszystko ładnie powystawiane od pół roku gdzieś, ceny ciut wyższe, ale bardzo ciut, sprzedaż, patrząc na zestawienie ocen w okolicach zera. Jeden 0 ocen, drugi 1 ocenę negatywną. Wychodzi na to, ze nikt tam nie kupuje, Allegro to wie, nie ma konkurencji. WIęc to "na pocieszenie" to się nie spełni.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

A ta firma na ER? Tam znajomy sprzedaje i mówi że konkurencja mała a coraz więcej zamówień wpada. 

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Dzisiaj rozmawiałem z człowiekiem z ER. Powinniśmy spodziewać się większej aktywności w promowaniu serwisu np. w Google. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

Komunikat :

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/nowosci-i-zmiany-dla-sprzedajacych-od-lutego-i-marca-MR8wvB1RbC...

Pytania : co z przedmiotami pasującymi do róznych producentów? Wiadomo że kupujący szukają po tytułach.

Czyli mogą być TE SAME

- słuchawki do Samsunga, Xiaomi itp

- worki do odkurzacza Zelmer, Electrolux itp..

- amortyzatory do Forda Focusa , Mondeo itp....

To samo zdjęcie, ten sam kod EAN, miniaturka ale tytuł inny....

I co ze sprzedawcami którzy na jednym koncie sprzedają np wszystko do samsunga / zelmera / Focusa a na drugim tylko Xiaomi / Electrolux / Mondeo ?

Ps Marki przykładowe..

 


Na Allegro Lokalnie wystawisz tylk

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Podaj przkłady konkretnych ofert, o które się obawiasz. Zweryfikujemy czy mogą zostać zakończone, gdy nowe zasady zaczną obowiązywać.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

SandBruk
#8 Zapaleniec#

Witaj , czy jest możliwość aby allegro zwiększyło ilość znaków w tytule aukcji z 50 do np 60 znaków , podejrzewam że dużo mniej aukcji byłoby powielanych 

 

Pozdrawiam Arek

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@SandBruk Zachęcam Cię do zamieszczenia takiego pomysłu na dedykowanym forum

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Już widzę soczystą karę z UOKIK za łamanie polskiego prawa.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@the-foe Tę karę to i tak my , użytkownicy pokryjemy . Allegro niebawem na to konto podnosi prowizje .

oznacz moderatorów