anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

produkty personalizowane - jak poinformować w opisie o możliwości wysłania załączników

trofea-sosnowiec
#7 Wielbiciel#

Mam taki problem ze pracownicy allegro usunęli mi wiele ogłoszeń gdyż w opisie ogłoszenia miałem informację aby przesyłać załączniki do wykonania projektów na nasz email allegro@, gdyż formularz allegro tego nie umożliwia.

Sprzedajemy tylko produkty personalizowane i bez przesłania załączników do projektów, nie jest możliwe wykonanie projektów. 

Z drugiej strony co chwilę i tak ktoś dzwoni i pyta "jak/gdzie mam przesłać zdjęcie etc" więc aby poinformować kupujących że w ogóle jest taka możliwość i aby uniknąć dziesiątek nie potrzebnych telefonów - napisaliśmy o tym. 

Jak zatem mamy prowadzić sprzedaż PRODUKTÓW PERSONALIZOWANYCH gdzie jej podstawą jest przesłanie załączników do wykonania zamówienia ??

czy ktoś ma podobny problem lub sobie z nim poradził ?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@trofea-sosnowiec, w ofercie możesz dać np. link do kreatora, gdzie kupujący zaprojektuje swój spersonalizowany produkt. Jednak na stronie kreatora nie mogą znaleźć się odnośniki informujące o możliwości dokonania zakupu poza Allegro. Nie możesz też wymagać, aby kupujący podawał tam swoje dane kontaktowe.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

trofea-sosnowiec
#7 Wielbiciel#

nie mam kreatora, nie potrzebuję go. projekty robimy indywidualnie.

jak zatem poinformować klienta aby nie musiał do mnie dzwonić i o to pytać, że może wysłać np zdjęcie do projektu, skoro nie da się tego zrobić poprzez formularz kontaktowy ?

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@trofea-sosnowiec, zerknij proszę na ten przykład:

Zrzut ekranu 2021-12-1 o 09.55.37.png Jeden ze sprzedających rozwiązał to w ten sposób. Kreator, który pozwala na zamieszczenie zdjęć, to w mojej ocenie najwygodniejsze rozwiązanie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

trofea-sosnowiec
#7 Wielbiciel#

wierzę że chce Pani dobrze podpowiedzieć, ale to nie możliwe abym używał kreatora (już pomijając fakt ile będzie kosztować w ogóle stworzenie czegoś takiego). Kreator jest bardzo ograniczonym narzędziem a my mamy dużo rodzajów różnych produktów które inaczej się projektuje. Działamy od 1o lat w ten sam dokładnie sposób: klient wysyła grafiki i teksty a my mu robimy projekt. Właśnie dlatego mamy klientów bo MY ROBIMY projekt a nie klient, który nie ma umiejętności robi to sam.

Jak zatem poinformować teraz skutecznie kupujących że tak, wykonamy mu projekt z jego zdjęciem i tekstem, poprawimy, przytniemy, dodamy ozdobniki itp, ?? Jak ma się o tym dowiedzieć ??

I jak ma to przesłać skoro formularzem się nie da ??

oznacz moderatorów

estaw1
#8 Zapaleniec#

@mr_oma Co to jest kreator? Czy przez kreatora można nawiązać kontakt ze sprzedawcą i na przykład zamówić u niego towar poza Allegro? Nie można? Więc jakie ograniczenia ma ten kreator? 

oznacz moderatorów

trofea-sosnowiec
#7 Wielbiciel#

w opisie naszych ogłoszeń mamy informację że to my przygotowujemy projekt a nie kreator. Kreator opiera się na gotowych zworach, elementach itp. My KAŻDE zamówienie przygotowujemy indywidualnie, poprawiamy jakość przesłanych zdjęć, zakrzywiamy je 3d do wizualizacji, nanosimy na prezentację produktu. Używamy zaawansowanych programów graficznych - NIE DA SIE TAKICH RZECZY ROBIC W GOTOWYM KREATORZE.

Proszę już zostawić sprawę kreatora, przedmiot dyskusji jest inny

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@trofea-sosnowiec, przyjrzałam się dokładniej Twoim usuniętym ofertom. Przykładowo oferta numer 9136111483 zawierała zapiski:

na e-mail wskazany poniżej (w sekcji "O SPRZEDAJĄC...")

Wytyczne proszę wysyłać bezpośrednio na nasz e-mail znajdujący się poniżej, gdyż informacje w wiadomości przesyłanej przy zakupie nie są formatowane przez allegro i są niezrozumiałe.

4. W razie pytań bądź wątpliwości chętnie pomożemy. Kontakt znajduje się poniżej

Jeśli je usuniesz, oferta nie powinna być już usuwana. 

Po zakupie kupujący może skontaktować się z Tobą przez Centrum wiadomości - np. z poziomu mejla, który otrzymuje po dokonaniu zakupu.

Obraz_2021-12-01_12-49-10.png

Może tam przesłać załączniki:

Obraz_2021-12-01_12-46-50.png

Niestety nie widzę innych możliwości, aby rozwiązać tę sprawę.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

trofea-sosnowiec
#7 Wielbiciel#

masakra. domyśla się Pani ile % kupujących wie co to jest w ogóle "centrum wiadomości" ??

nawet nie zdają sobie Państwo sprawy ile codziennie telefonów niepotrzebnych i emaili moglibyśmy uniknąć gdyby jasno było napisane że proszę wysłać tu i tu...

dobrze, zatem czy w opisie ogłoszenia może być np. grafiki proszę przesłać po zakupie poprzez Centrum wiadomości ??

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@trofea-sosnowiec, grafiki w ofertach powinny przedstawiać oferowany towar, więc w tym przypadku najlepiej zawrzeć to w opisie. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

trofea-sosnowiec
#7 Wielbiciel#

nie rozumiem ? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@trofea-sosnowiec Na grafikach powinien znajdować się tylko oferowany produkt, a w opisie nie można zamieszczać danych kontaktowych, takich jak numer telefonu i adres e-mail.
Kupujący mogą skontaktować się z Tobą poprzez Centrum Wiadomości lub "Pytanie do sprzedającego". Możesz podkreślić to w swoim opisie. 

Zachęcam Cię do zapoznania się z kursem od Akademii Allegro dotyczącym zasad wystawiania opisów ofert i zdjęć: https://allegro.pl/akademia/poznaj-wytyczne-opisow-ofert-i-zdjec-na-allegro 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

trofea-sosnowiec
#7 Wielbiciel#

dobrze, to jeśli że proszę wytyczne i grafiki wysyłać poprzez "pytanie do sprzedającego" lub poprzez "centrum wiadomości" to nie będą usuwane oferty ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@trofea-sosnowiec Jeśli dostaniesz o klienta wytyczne i grafiki przez Centrum Wiadomości/Pytanie do sprzedającego, oferty nie zostana usunięte. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

trofea-sosnowiec
#7 Wielbiciel#

to wiem, ale nie o to powyżej zapytałem....

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@trofea-sosnowiec Czy w takim razie pytasz o to, czy możesz w opisie zachęcić klientów do kontaktowania się z Tobą za pośrednictwem Centrum Wiadomości/Pytania do sprzedającego? Tak, możesz.

Jeśli masz na myśli coś innego, zadaj proszę pytanie jeszcze raz. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

trofea-sosnowiec
#7 Wielbiciel#

DO MODERATORÓW: PROSZĘ !! O TYM PISAŁEM!!! jedna z kilku dzisiejszych wiadomości:

Wiadomość od kupującego

„dzień dobry, jaki jest czas realizacji? chciałabym dwa kubki z własnym napisem. w następnej wiadomości prześlę projekt (tu nie da się załączyć)”

 

allegro powinno o nas (sprzedawcach personalizowanych rzeczy) pomyśleć i trochę realniej spojrzeć na kontakt sprzedawca-kupujący w takich ofertach. Nie można nas wrzucać do jednego wora ze sklepem z sukienkami czy żarówkami. A jesteśmy w jednym worku bo np. oczekiwane jest ode mnie abym był Super Sprzedawcą, żebym miał oferty 24h, a jak niby mam wykonać projekt, wysłać do klienta, poczekać na odpowiedź... i tak kilka razy zazwyczaj, a potem jeszcze wykonać coś z mniej niz 24h. Nie mam racji ????

z chęcią porozmawiałbym o tym na webinarze z pracownikami allegro żeby bardziej zrozumieli co nam robią....

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

No cóż.... Niektórzy sprzedawcy (nawet ci wielcy) zamieszczają na swoich aukcjach zdjęcia, na których widnieje adres e-mail i nawet adres sklepu internetowego. Dopóki nikt nie zgłosi takich aukcji (trzeba mieć wytrwałość z ponawianiem zgłoszeń) - to nie będą usuwane. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów