anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produkty się nie sprzedają

Client:36153609
#7 Wielbiciel#

Witam jestem początkującym sprzedawcą (z innego konta) i nie sprzedałam jeszcze zadnych produktow jestem smart , ceny mam tak same jak konkurencja , nie jestem super sprzedawcą . Proszę o pomoc  co zrobić próbowałam promowanie elastyczne nie dało to żadnego zysku ponieważ dalej nic się nie sprzedało. Spędzam nad tym duzo czasu i juz brak mi pomysłow... Czytam o alllegro ads ? Ktoś to stosował ? Prosze o odpowiedz co moge zrobic ,aby zaczac sprzedawać , będe bardzo wdzieczna.

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:36153609 Nie słuchaj bzdur. Po wydaniu 150 zł na reklamę nikt Ci nie da bezwarunkowo 300 zł na następną reklamę.

Poza tym nie zwracaj uwagi na niektóre posty @konto zamknięte , która nie ma zielonego pojęcia, czy ja coś teraz sprzedaję na Allegro, a która próbuje publicznie wmawiać, że nie sprzedaję.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 nie zamierzam wchodzić z tobą w jałową dyskusję.  

@Client:36153609 każdy nowy sprzedawca po wykorzystaniu 150 zł na ads, dostaje bonus w postaci 300 zł na dalszą reklamę.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-ads-bonus-na-start-3G9Go7qKlFg

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:36153609 

Teraz sprawdź warunki i sama zdecyduj;

 

  • Pojęcia pisane wielką literą mają znaczenie przypisane im w Regulaminie Usługi Allegro Ads https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-allegro-ads-a1EnOgMxWfa oraz Regulaminie Allegro https://allegro.pl/regulamin/pl. W przypadku rozbieżności zawartych w definicjach regulaminów, o których mowa w zdaniu poprzednim, decydujące znaczenie ma Regulamin Usługi Allegro Ads.
  • Promocją nie są objęci Użytkownicy korzystający z usługi Allegro Ads jako Partnerzy w rozumieniu Regulaminu Allegro Ads dostępnym pod adresem : (https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-allegro-ads-a1EnOgMxWfa ).
  • Promocja dedykowana jest Użytkownikom Serwisu Allegro, którzy spełniają następujące warunki łącznie:

    a. posiadają Konto w ramach Serwisu Allegro,

    b. do dnia 3 lutego 2021 r. włącznie nie ponieśli w ramach tego Konta żadnych wydatków na Usługę Allegro Ads typu ”Oferty sponsorowane” ani „Ads Express”, o których mowa w Regulaminie Usługi Allegro Ads.

  • Aby wziąć udział w Promocji i uzyskać Bonus, Sprzedający powinien w okresie trwania Promocji, o którym mowa w ust.3 powyżej, dokonać wydatków na Usługę Allegro Ads typu „Oferty Sponsorowane” albo „Ads Express” w wysokości co najmniej 150 zł brutto (słownie: sto pięćdziesiąt złotych zero groszy), z zastrzeżeniem, że kwota o której mowa w zdaniu poprzedzającym powinna być wydana w ciągu 30 dni od poniesienia pierwszych wydatków na ten typ usługi, jednak nie później niż do do 11 maja 2021 r.

  • Spełnienie wskazanych w pkt 5 oraz pkt 6 warunków Promocji skutkować będzie przyznaniem Bonusu w wysokości 300 zł brutto (słownie: trzysta złotych brutto) do wykorzystania na Usługę Allegro Ads. Bonus jest przyznawany w ciągu 24 godzin od momentu spełnienia warunku wskazanego w pkt. 6 pkt powyżej.
  • Środki przyznane w ramach Bonusu, mogą być wykorzystane przez okres 90 dni od dnia jego przyznania, wyłącznie na realizację Usługi Allegro Ads typu: „Oferty Sponsorowane” albo „Ads Express”.
  • Przyznana w ramach Bonusu kwota pomniejszy wydatki Sprzedającego dokonane w ramach Usługi Allegro Ads poprzez obniżenie wysokości należności na rzecz Organizatora, z tytułu świadczenia Usługi Allegro Ads w danym okresie rozliczeniowym. Okres rozliczeniowy w ramach Usługi Allegro Ads obejmuje okres od 26 dnia kalendarzowego danego miesiąca do 25 dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca.
  • Promocją zostaną objęte Konta Sprzedającego, w ramach których Sprzedający spełni łącznie warunki wskazane w pkt 5 oraz 6 powyżej, z zastrzeżeniem, że w okresie Promocji w ramach danego Konta Sprzedający może otrzymać Bonus tylko jeden raz.

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 ciekawe, gdzie w tym regulaminie widzisz punkty niekorzystne dla sprzedającego. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że dla początkującego sprzedawcy jest dość korzystna oferta. Ale ty tego wiedzieć nie możesz.

oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

Czytam odpowiedzi i się uśmiecham ... Pozwolę sobie doradzić konkretnie. 

Jeżeli sprzedajesz to co inni i w tych samych cenach i w dodatku bez smarta to na co liczysz ...

Dlaczego ja mam kupić u Ciebie coś co mogę kupić u innego za te same pieniądze w dodatku z darmową dostawą - z kontem od wielu lat i kupą pozytywnych komentarzy ... ! Odpowiedź jest oczywista. Żadne dodatkowa reklama nie pomoże a tylko wywalona kasa. 

Teraz konkret jak to powinno się odbywać. 
- Nowe konto zakładasz nawet jeśli nie planujesz sprzedawać na Allegro (jeszcze) - chodzi o to, żeby "lata" na Allegro leciały - jak kiedyś stwierdzisz, że zaczynasz sprzedaż nie będziesz miał konta świeżo założonego (są klienci co na to patrzą).

- Wystawiasz jakieś "śmieci" za jakieś przysłowiowe "grosze" prosisz kilku znajomych żeby kupili z różnych kont - najlepiej jeśli jeszcze wyślesz - odczekają odpowiednią "chwilę" i wystawią Ci komentarze. W zależności od produktów i kategorii zapłacisz kilka - kilkanaście zł prowizji. Uzyskujesz smarta - uzyskujesz pozytywy a z czasem supersprzedawcę. Wyjdzie za to ułamek ceny za allegrio ads ...  Możesz równie dobrze sprzedać cokolwiek innego po kosztach albo poniżej tylko po to żeby uzyskać kilka komentarzy...

- Jak masz już to to idzie z górki - jeśli nie możesz zaniżać ceny - robisz tak - wystawiasz w odpowiedniej cenie i po jakimś czasie (nie od razu bo konkurencja pewnie obserwuje) zmieniasz opis i dodajesz jakiś gratis. Efekt jest taki, że klient ma smarta - kupuje u sprawdzonego sprzedawcy i w tej samej cenie co u konkurencji a dodatkowo otrzymuje jakiś gratis ... Gdzie kupi ... !? 

To jest proste jak metr sznurka ... Wystarczy tylko wyjść poza szablonowe myślenie.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@baldes Mam nadzieję, że nigdy nie zdarzy mi się zrobić u ciebie zakupów. Cwaniactwo uszami ci wychodzi.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Niektórzy mają cwaniactwo we krwi, co poradzić 🙂 Swego czasu sam serwis Allegro na nowym koncie nabił sobie 5 lewych komentarzy, aby mieć Smarta.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@vonNogay no tak, przykład idzie z góry 😂 

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Nie ma cudów, przez kilka miesięcy trzeba dopłacac do sprzedaży, wsytawiasz artykuły w cenie NIŻSZEJ niż kupujesz, zachęcasz w ten sposób detalistów by kupili od Ciebie, nabijasz statsy, to kosztuje, ale jest bardziej skuteczne niż jakieś kampanie reklamowe, płacenie za kliki w porównywarkach a nawet promowanie bezpośrednio w Allegro. Tylko wystawiaj po sztuce  by jeden detalista Cię nie "wygolił", celujesz w system 1 kupujący = 1 szt.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@the-foe Korzystając z AdsExpress w ciągu dwóch tygodni nowe konto rozkręciło się do tego stopnia, że uzyskało smarta i całkiem przyzwoitą sprzedaż. Dlaczego wszyscy kombinujecie, czy rzeczywiście Allegro ściąga do siebie wszystkich januszy biznesu? A, nie wy walczycie o klienta niską marżą. Zarabiacie na sprzedaży grosze, to i na reklamę nie macie co wydać. 😂

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@baldes 

Jestem pod wrażeniem. Powinieneś zostać profesjonalnym doradcą biznesowym. Proponowana strategia godna Rockefellera 😂🤣

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

ok, skoro osiągnąłeś ten sukces, taką drogą to tylko gratulacje. Nie każdy jednak ma podobny model biznesowy, duża część graczy na Allegro żyje z bonusów zadaniowych od dostawców i obrót tu jest najważniejszy. Dotyczy to szczególnie produktów wybitnie seryjnych, gdzie konkurujesz wyłącznie ceną i jakością obsługi.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Client:36153609  jak widzisz ilu sprzedawców tyle metod 🙂 Tak naprawde nie ma zlotego środka jeśłi by taki był to ten kto by go wymyślił nie musialby sie już handlem zajmowac 🙂

Po prostu próbuj różnych metod zaczynając od tych które kosztuja najmniej. Zobaczysz co sie sprawdzi u Ciebie . Tutaj jest zbyt duzo zmiennych aby ktoś Ci powiedzial co i jak masz robic. Są różne branże/różne koszty/ różna konkurencja i różne nasycenie rynku.

W jednym przypadku bardziej opłacalna i skuteczna bedzie inwestycja w reklame a w innym ograniczanie kosztów i obniżka cen.

PO prostu uzbrój sie w cierpliwość i próbuj jesli jedna metoda nie przyniesie rezulatatu to po jakimś czasie zmieniaj na inną.

Moim zdaniem inaczej sie nie da  jak własnymi próbami.

oznacz moderatorów