anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja cd: Jak znaleźć kategorię do dopasowania EANu?

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Wystawiam test na kiłę , kategoria "testy diagnostyczne",  wpisuję EAN z produktu, 3700083426069, no i chała, 

Kominikat zwrotny 

Nie udało się połączyć oferty z Katalogiem produktów Allegro

Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu.

A jak ja mam sie dowiedziec do jakiego produktu czy  kategorii zaliczyliscie ten EAN? Skoro mam w ręku ten właśnie test i z tym właśnie EANem????

Pisac na Berdyczów za kazdym razem?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Podaj mi proszę numer oferty, którą próbujesz połączyć z tym produktem.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

9584991732 proszę

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Dziękuję, wyjaśnię tę sytuację i wrócę do Ciebie z odpowiedzią w tym temacie, ale dla pewności, czy próbowałaś połączyć swoją ofertę z tym produktem? 

Wystawianie produktu - EAN.jpg

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Owszem,  oto odpowiedź:

Nie mamy jeszcze tego produktu w kategorii: Testy diagnostyczne

Minęło 12 godzin od wystawienia oferty, dlatego nie możesz zmienić kategorii.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_   jakis problem z odpowiedzią? Bo wciąż czekam.....i czekam.....

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Sprawa jest tutaj nieco bardziej skomplikowana i wciąż działam w Twojej sprawie. W opisanym przez Ciebie przypadku komunikat, który otrzymałaś nieco wprowadza w błąd, bo problem z powiązaniem oferty z produktem leży po stronie kategoriii. Twoja oferta znajduje się w kategorii: Zdrowie - Zdrowie, medycyna - Testy diagnostyczne, natomiast sam produkt jest przypisany do kategorii: Zdrowie - Erotyka - Drogeria erotyczna - Pozostałe.  Zgłosiłam już ten błąd do naprawy, ale nie dostałam jeszcze potwierdzenia o jego usunięciu. Bardzo Cię  przepraszam za tę sytuację i postaram się, aby w takich i podobnych przypadkach komunikat był bardziej precyzyjny. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Bo faktycznie taki test pasuje akurat i tu i tu i dlatego uważam, że wielkim błędem produktyzacji jest zawężanie wyboru kategorii a juz szczególnie bez podawania w jakiej on aktualnie jest aby zgłosic to jako błąd.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska a @k_owczarek1 dopisuje ... pozycja błędów w produktyzacji numer 187 652... planowana naprawa Marzec 2022...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ 

Ponownie pytam, czy problem przedstawiony przeze mnie jest aż tak trudny, że wciąż nie mogę doczekac sie odpowiedzi?????

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Nie, zgłoszony przez Ciebie problem naprawiliśmy już w ubiegłym tygodniu, więc spróbuj proszę połaczyć ofertę z produktem, nie powinny występować już błędy tego typu w jeśli chodzi o tę oferty. Pozostaje nam jeszcze kwestia treści samego komunikatu, który otrzymałaś, ale tutaj potrzebujemy więcej czasu na wprowadzenie ewentualnych zmian. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_  Aha, czyli problem rozwiązaliście w zeszłym tygodniu, tylko nie starczyło czasu aby napisac tu w odpowiedzi?

No coż, za brak szacunku  dla swego klienta nie wiem czy dziękowac, czy temat olać.

W sumie z naszej sprzedaży macie dochód i dzieki niej żyjecie.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@AptekaNatolinska Bo to tutaj tak jest tylko sprzedawca wszystko wykonywać musi błyskawicznie .

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@AptekaNatolinska Jak pisałaś swoje pytanie byłem na urlopie więc nie mogłem go przeczytać.

Ja nauczyłem się rozwiązywać samodzielnie taki problem jak opisujesz. 

Najlepszym sposobem sprawdzania do jakiej kategorii jest przypisany już zdefiniowany w bazie produkt jest wejście w Wystaw przez formularz  i skorzystanie z opcji Szukaj:

annas14firma_0-1627240859744.png

Możesz tu swobodnie zmieniać kategorie, które chcesz przeszukać.
Jeżeli znajdziesz to co cię  interesuje ale jest to produkt w innej kategorii niż chcesz wystawić to możesz skorzystać z opcji Zgłoś błąd w produkcie.

annas14firma_1-1627241085628.png

Wniosek o zmianę kategorii wpisujesz w polu: Inne sugestie dotyczące produktu.

Możesz dopisać, że prosisz o zmianę na kategorię zgodną z ofertą, w której wystawiona jest oferta.

 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@annas14-firma  Tak, teraz też juz to wiem, ale tu problemem była własciwa kategoria nie przyjmujaca właściwego produktu. Test powinien byc w testach a allegro dalo go do erotyki. I wtedy w testach nie chciał się test sproduktyzować.

Hm, jakieś dziwne neologizmy językowe mi sie tworzą, ale skoro allegro stworzyło rzeczownik "produktyzacja" to ja stworzę  czasownik od niego czyli "sproduktyzować".

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Cześć!

Dzięki @annas14-firma za wyjaśnienie procesu. Rzeczywiście na ten moment, aby sprawdzić w jakiej kategorii jest produkt należy dodać go do oferty.

Wiemy ile kosztują te dodatkowe kliki, dlatego za niedługo będziemy testować nowy wygląd kart z informacjami o produkcie, gdzie dodamy właśnie ścieżkę kategorii, do której jest przypisany.

Pracujemy też nad formularzem do zgłaszania sugestii błędów w produktach. Chcemy dodać możliwość zgłaszania zmiany kategorii, tak żebyście nie musieli tego robić przez Inne sugestie.

@AptekaNatolinska sproduktyzować to trafne określenie, jednak częściej stosujemy skatalogować, ale jedno i drugie dotyczy łączenia oferty z produktem z Katalogu.

W temacie kategoria produktu- kategoria oferty - wiemy, że jeden produkt można wystawić w kilku kategoriach dlatego tworzymy zbiory kategorii podobnych. Dlatego, jeśli traficie na taki komunikat błędu zgłoście kategorię oferty i produktu do połączenia w zbiór.

EAN przypisany do innej kategorii na dlas.jpg

Może jednak zdarzyć się tak, że nie jesteśmy w stanie zaagregować wybranych przez was kategorii, dlatego rozwiązaniem jest:

- zmiana kategorii produktu, którą możecie zgłosić przez formularz Zgłoś błąd w produkcie, jak to opisał @annas14-firma lub do naszego Customer Experience

- zmiana kategorii oferty - tutaj od razu piszcie do naszego CX

 

oznacz moderatorów