anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja - nie łączy ofert - same błędy

logario_ig
#12 Orędownik#

Jak łączyć oferty z tymi nieszczęsnymi produktami?

Co kliknę, żeby połączyć ofertę z produktem, to w kółko tylko "Oferta XXX - Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu." i do widzenia.

Nie wiadomo co jest źle, nie wiadomo jaki ten EAN, nic nie wiadomo.

Mam połączyć 10% swoich ofert z produktami, ale jak to zrobić kiedy to się nie daje połączyć? Czy to tylko ja mam taki problem, czy coś nie działa jak należy z tą produktyzacją? 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

DarkStoorM
#16 Inspirator#

@logario_ig  Trochę to będzie długi i chaotyczny post, na szybkiego, ale damy radę. Podejrzewałem jedną z sytuacji, gdzie katalog błędnie stworzył produkt (był pusty), ale pod tym EANem co podajesz akurat mogę go odnaleźć

DarkStoorM_0-1615288417946.png

widzę, że są to produkty z kategorii Zabawki...  sam pamiętam jaki bajzel sprzedający tam robią w parametrach. Od błędnej ilości graczy aż po nieprawidłowy wiek dziecka.

Ten produkt (z prawej) został dodany do kategorii "Allegro - Dziecko - Zabawki - Gry - Logiczne", więc nikt nie połączy z nim ofert dopóki nie wystawi ich właśnie w tej kategorii. Czy prawidłowa, nie wiem 😄

---

W takiej sytuacji musisz atakować Allegro przez czat lub mailowo chyba w tej kategorii (najlepiej mailowo, możesz przesłać im listę błędnych produktów). Pracują nad nowym formularzem zgłoszeń, więc aktualnym formularzem zgłaszania błędów w produkcie bym sobie głowy nie zawracał, ale niektóre produkty czasami poprawiają. Najdziwniejsze jest to, że nikt nie ma tego produktu połączonego, sprzedający mają ten produkt w kategoriach Strategiczne, u Ciebie widzę go w trzech różnych, więc jeżeli minęło 12 godzin od wystawienia, nie połączysz tych ofert z produktem. Wtedy musisz wystawić ofertę na nowo i połączyć ją z tym produktem co da się wyszukać, tylko nie jestem pewien co do kategorii tego właśnie produktu.

O tyle dobrze, że w wymaganych parametrach możesz zmieniać wartości po wybraniu produktu - przynajmniej w większości zabawek. Tej gry akurat nie znam, zakładam, że to Logiczna, nie wiem jaka powinna być kategoria. Niektóre produkty jeszcze możesz wyeliminować ręcznie w ten sposób, bo opcja "Połącz z produktem" w edycji grupowej będzie bezużyteczna.

Niestety, jak piszesz, jest sporo błędnych parametrów, nawet w tym co podajesz widzę takie coś:

DarkStoorM_1-1615289098912.png

Allegro źle do tego podeszło. Nie powinno być tak, że w Kod Producenta ktoś wpisuje co chce, tak samo jak w Kod Produktu... podają model, czasami markę, czasami własny wymyślony kod. Allegro powinno automatycznie pobierać kody z podanego EANu:

DarkStoorM_4-1615289209448.png

Są natomiast dwie sytuacje, gdzie może wyświetlić Ci się ten komunikat:

1) Zmieniasz ofertę po 12 godzinach - chcesz połączyć swoją ofertę z produktem po 12 godzinach (zmiana kategorii jest zablokowana), wyszukujesz produkt po EANie, ale Allegro nic Ci nie wyświetla mimo, że połączenie z produktem krzyczy o istniejącym produkcie. Produkt istnieje w katalogu Allegro i ktoś stworzył go w błędnej kategorii nie mając żadnej wiedzy o produkcie albo wystawił "żeby wystawić", bo musiał mieć połączenie z produktem. Tego najbardziej nienawidzę w całej tej produktyzacji.

Tutaj masz dwa wyjścia

• zgłoszenie błędu i prośba o zmianę kategorii
  • zamknięcie oferty, wystawienie podobnej i połączenie z produktem - oczywiście zakładając, że parametry są w porządku, prowizja może być inna

2) Wystawiasz nową ofertę, ale produktu nadal nie widzisz - kiedy zmieniasz ofertę po 12 godzinach, wyszukiwarka produktu szuka w kategorii, gdzie wystawiona jest oferta. Gdy wystawiasz nową, Allegro powinno przeszukać wszystkie kategorie, więc jest produkt wtedy powinien zostać odnaleziony. Jest jednak przypadek, kiedy Allegro błędnie stworzy produkt i z jakiejś przyczyny staje się on niemożliwy do wyszukiwania, najprawdopodobniej przez brak kategorii, co już udało mi się potwierdzić.

• wpisujesz EAN
  • Allegro informuje o braku takiego produktu
  • wystawiasz ofertę, Allegro nagle wyświetla komunikat, że EAN przypisany jest do innego produktu

To jest właśnie ogromny problem, bo Allegro wymaga połączeń ofert z produktami, ale nie daje takiej możliwości przy niektórych produktach - przypominam, Allegro wymaga coraz więcej połączeń mimo, że niektórych po prostu NIE DA SIĘ STWORZYĆ, a nikt nie chce marnować czasu na ciągłe zgłaszanie błędów po kimś, kto nie wie co sprzedaje.

@logario_ig Jeżeli jesteś w sytuacji nr 2, gdzie wystawiasz nową ofertę, produktu niby nie ma, ale jednak jest i Allegro nie chce stworzyć połączenia, mogę Ci podpowiedzieć jak odnaleźć te produkty widma, bo trzeba to zrobić troszkę od d**y strony 🙂

---

UWAGA: Poniższe dotyczy tylko i wyłącznie sytuacji, kiedy wystawiasz nową ofertę i produktu nie możesz odnaleźć w katalogu, a otrzymujesz komunikat: "Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu."

Zostawiam poradnik dla potomnych, może się komuś przyda, kto lubi się pobawić:

Żeby wejść w formularz zgłoszenia błędu w produkcie, potrzebujesz jego Identyfikator, który wygląda mniej więcej tak: "a4c159b8-8d31-4f9f-8969-0adc3920d901", więc aby go wyszukać, trzeba trafić na sprzedającego, który jako pierwszy wystawił ten produkt, bo to on jako jedyny posiada połączenie z błędnym produktem i jego oferta musi być widoczna na Allegro. Nie może ona być w archiwum.

I teraz jak to zrobić:

1) Wpisz EAN w wyszukiwarkę Allegro we Wszystkich Kategoriach.

2) Jeżeli Nic nie ma, spróbuj wyszukać w Zakończonych (opcja widoczna po rozwinięciu kategorii, w sekcji Inne Opcje

DarkStoorM_5-1615290819572.png

3) Jeżeli jest dużo ofert... to mamy problem, bo jest za dużo do sprawdzania 😄 ale załóżmy, że niewielu wystawia przedmiot

DarkStoorM_6-1615290891207.png

Wchodzisz w oferty po kolei i po otwarciu wciskasz CTRL+U, żeby otworzyć źródło strony. Potem CTRL+F, żeby otworzyć okienko wyszukiwarki i wpisujesz productid i strona powinna Ci zaznaczyć wyszukiwane pole.

DarkStoorM_7-1615290983396.png

Oferty również zawierają identyfikator produktu, z którym są one połączone, więc będzie on znajdował się zaraz obok tego pola

"productId":"da31e2dc-f73a-42c0-818e-16c7799f750d"

To oznacza, że oferta jest połączona z produktem. Jeżeli tego identyfikatora nie będzie, to ta oferta nie ma połączenia z produktem i musimy szukać dalej, aż znajdziemy sprzedającego, co ma takie połączenie - ale załóżmy, że już mamy ten ID

Aby mieć możliwość zgłoszenia błędu w produkcie, musimy mieć jego identyfikator. Skoro już go odnaleźliśmy, wklejamy go w link, przez który możemy podejrzeć kartę produktu.

https://allegro.pl/offer/product/report/tutaj_wklej_id_produktu

Przykładowo (nie jest to ten produkt, o którym piszesz, to tylko przykład): https://allegro.pl/offer/product/report/da31e2dc-f73a-42c0-818e-16c7799f750d

Otworzy się karta produktu, gdzie można zgłosić błąd. Najlepiej sam link do tej karty wysłać do Allegro, żeby sprawdzili produkt ręcznie.

I to na tyle

oznacz moderatorów

logario_ig
#12 Orędownik#

@DarkStoorM Wow! Twoja odpowiedź mnie przygniotła 😅

...i niestety upewniła tylko w przekonaniu, że system jest wadliwy i nie działa prawidłowo. Jeżeli trzeba czynić takie wygibasy, żeby połączyć jedną ofertę, a i tak idąc na kompromisy, wystawiając ją nie w tej kategorii co trzeba, to na prawdę jest jakaś gruba pomyłka.

Weź to sobie teraz jeszcze pomnóż razy kilka tysięcy. To jest przecież nie do ogarnięcia. Masakra jakaś. 😭

Swoją drogą... zgłaszaliśmy błędy w produktach przez ten magiczny formularz, po kilku tygodniach od zgłoszenia nie ma żadnej zmiany, reakcji, deszczu meteorytów, nic...

A korespondencja z Allegro sprowadza się do tego, żeby... zgłaszać błędy przez formularz...

Na pytanie ile trwa poprawianie błędów odpowiadają, że... czas na poprawienie może być w tej chwili wydłużony...

Ale przecież system działa prawidłowo... 🤣

oznacz moderatorów