anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja - usunięta oferta i zmiana kategorii. Co robić?

mesmero
#8 Zapaleniec#

To jest dobry temat. Mam mały handelek , produkty dla dzieci. Jedna z aukcji wystawiona od dwóch lat , bez jakichkolwiek zmian, trochę sztuk na niej poszło, allegro wzięło swoje ,aukcja połączona z katalogiem , dzisiaj dostaje informacje ,że aukcja zakończona , oczywiście źle wystawiona bo nagle się okazuje, że kategoria nie ta   😄

 

I teraz kwiatki od "konsultanta:

"Działania względem oferty odjęliśmy z uwagi na błędną kategorię. Nie można umieszczać ofert w kategorii nieodpowiadającej sprzedawanemu towarowi. Ofertę mogą Państwo poprawić i wznowić Prosimy pamiętać przy tym o wybraniu właściwej kategorii i dostosowaniu parametrów opisujących towar." ... - zaznaczam ,że oferta była wystawiona od dłuższego czasu i sobie wisiała ;D

"to że dana aukcja jest dostępna przez dłuższy czas w serwisie nie znaczy że jest poprawna. Tak widziałem" - to tak widziałem to odpowiedź konsultanta na mój prt scr z produktem z ich katalogu w tej kategorii ;D

i dalej:

 

"treści pobrane z katalogu nie zawsze są poprawne. W takim przypadku, aby mieć pewność że aukcja jest poprawna należy sprawdzić zgodność treści w ofercie. Proszę pamiętać że aukcje zawsze można przesłać do nas celem jej sprawdzenia." i

na moje pytanie które parametry oferty były błędne: "Tak jak informowałem, kategoria była błędna"

 

Na moje pytanie odnośnie : która kategorię wybrać by było ok?

"nie sugerujemy kategorii. Proszę o wznowienie oferty w nowej kategorii i przesłać nam do sprawdzenia wtedy sprawdzimy czy kategoria jest poprawna, oraz cała aukcja."

 

A teraz najfajniejsze, przedmiotem aukcji są wymienne kubki do bidonu

Kategoria była - dziecko-karmienie dziecka- naczynia i sztućce -kubki i bidony  podejrzewam ,że teraz będzie pozostałe z tej kategorii, różnica na prowizji dla allegro.

I uwaga oficjalny sklep tej marki na Allegro ma wystawione te słomki w kategorii jakiej miałem ja zanim mi zamknęli aukcje ;D rozumiem ,że oficjalnemu dystrybutorowi producenta też zostanie zamknięta ta aukcja bo ma wystawione w złej kategorii. Bedę pilnował ;D   

 

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mesmero
#8 Zapaleniec#

miały być słomki do bidonu

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mesmero Cześć. 🙂 Czy mogę Cię prosić o numery ofert, które zostały usunięte i wymagają zmiany kategorii? Zweryfikujemy tę sytuację ponownie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mesmero
#8 Zapaleniec#

Proszę bardzo aukcja nr: nr: 10141241453 dostałem już informacje od Waszej "pomocy" , że teraz jest ok ;D (śmiech przez łzy)

Wcześniej aukcja była cały czas : Allegro-dziecko-karmienie dziecka- naczynia i sztućce-kubki i bidony 

Według nowych prawideł jest: Allegro-dziecko-karmienie dziecka- butelki i akcesoria - akcesoria -pozostałe i wg. was to jest ok (mam potwierdzenie na mailu) ;D - pal licho że to słomki do bidonu a nie do butelek a jest oddzielana kategoria kubki i bidony

Ten sam produkt znalazłem również w:

allegro-dziecko - karmienie dziecka -naczynia i sztućce - pozostałe

 Allegro-dziecko-karmienie dziecka- butelki i akcesoria - akcesoria- do mycia butelek 

Allegro-dziecko-karmienie dziecka- naczynia i sztućce-kubki i bidony  - to też dalej funkcjonuje mimo że moja aukcja spadła 

i jeszcze parę innych ale nie chce mi się już tego ciągnąć 

Wg mnie powinno być w kubkach i bidonach ale co ja się znam 

Poza tym do tych bidonów jest całą masa dodatków, zapasowe uszczelki, słomki  ,smycze do wyboru do koloru. Można było zrobić wszystko  w wielowariantowości i było cacy, ktoś chciał kupić bidon kupował coś dodatkowo bo widział. Teraz wszystko porozwalane po różnych kategoriach.  Słabo to wygląda. Nie dziwię się ,że ludzie którzy się utrzymują głównie z handlu się wkurzają  .  

 

 

oznacz moderatorów

mesmero
#8 Zapaleniec#

jedyna różnica co do kategorii jak pisałem wcześniej jest to że w kubkach i bidonach jest 12% a w pozostałe 17% dla allegro ;D. Wynik się sam nie zrobi. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mesmero Rozumiem, że możesz być niezadowolony, ale ta zmiana wynika z ujednolicenia kategorii produktów połączonych w katalogu. 

Oferowane przez Ciebie zapasowe słomki są już w docelowej kategorii - w akcesoriach do butelek. W kategorii "Kubki i bidony" powinny znajdować się - jak sama nazwa wskazuje - kubki i bidony. Oferta Oficjalnego Sklepu tego producenta również została przeniesiona. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mesmero to nie jaja , to już się robi groteskowe

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Tak, dane w katalogu mogą być błędne. Co więcej, można z niektórymi produktami nie móc wystawić aukcji w ogóle. 😄

oznacz moderatorów