anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produktyzacja

MAMY ROZWIĄZANIE!
Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

Witam, 

Mam pytanie do moderatorów, jakie są dalsze plany rozwoju tej pseudo produktyzacji ? 
Póki co allegro wymaga wpisania kodu EAN niemal do każdej aukcji i to jest ok, ale problemem jest to że to totalna samowolka przez nikogo nie kontrolowana, ludzie podpinaja 10 produktów pod ten same kody wprowadzając klientów w błąd i dublując oceny na produktach które w życiu ich nie wypracowały. 
Czy allegro planuje jakoś rozwiązać ten temat czy to ma być tylko sztuka dla sztuki ?  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Sentinel-S1 Mamy cały zespół zajmujący się Katalogiem, który na bieżąco kontroluję sytuację. Nasze plany na przyszłość nie są tajemnicą - dążymy do produktowego Allegro. 

Wszystkie informacje o Katalogu (w tym nasze plany, a także dotychczasowe realizacje) znajdziesz tutaj: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/asortyment/katalog-produktow-allegro  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

  @ko_alkaNiestety w tej lakonicznej wypowiedzi nie widze nic co rozwiazywałoby problem podpinania 50 produktów o różnych parametrach pod jeden kod EAN... Nawet zgłoszone takie aukcje wiszą tygodniami zanim ktoś się nimi zainteresuje, ba więcej, takie aukcje promujecie na 1 stronie allegro  i tym też nikt się nie interesuje... 

Przykład jest prosty, jako producent mam np prodkłady w 5 róznych gramaturch, dla mnie to oczywiste że to  5 różnych produktów więc stoi to u mnie na 5 różnych kodach EAN i każde pracuje na swoje opinie z osobna... 
Inny sprzedajacy podpinaja 10 róznych produktów pod jeden kod - wynik = 10x więcej ocen wyświetlonych nad produktem 🙂 Niema co się czarować że lepiej wygląda 300 ocen niż 30... dla potencjalnego kupującego. A to ze allegro pozwala wprowadzać go w błąd to juz inna sprawa. 

Stąd moje pytanie kiedy takie praktyki się skończą ? 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Sentinel-S1 Regularnie wszystkie zgłoszenia błędów są rozpatrywane. Nad Katalogiem czuwa również algorytm, który wyłapuje nieprawidłowo przypięte oferty do produktów.

Mimo wszystko - jak sam wspominasz - to czynnik ludzki sprawia, że część ofert jest nieprawidłowo połączona z Katalogiem. Tutaj rozwiązaniem będzie edukowanie sprzedających, w tym celu organizujemy m.in. webinary i szkolenia: https://allegro.pl/akademia 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Czynnik ludzki jest tylko ofiarą katalogu . To że użytkownicy sobie z tym nie radzą to nie ich wina tylko tej całej "doskonałości tego produktu" z którym im nie jest dane współpracować.

oznacz moderatorów
Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

Nie widze tutaj niestety czynnika ludzkiego a dzialanie z premedytacja, ostatnio ktos podpinal sie pod moja oferte z produktami w kolorze czarnym i  z dzika premedytacja w opisie swojej aukcji pisał ze dotyczy koloru bialego tylko po to zeby wprowadzic produkt bez ocen i spiąc go z produktem juz wypromowanym. Wiec ja upatruje w tym cwaniactwa i dzialania z premedytacja niestety. 

oznacz moderatorów
dukimsl
#8 Zapaleniec#

Część, planuje dopiero zacząć swoją przygodę ze sprzedażą i mam wrażenie że wśród wielu już na świece zagmatwanych przepisów i obowiązków prawnych i rejestracji do tych czy innych instytucji tylko dokłada się nowe i też nie bardzo zrozumiałe jak dla początkującego. Nie bardzo rozumiem tutaj niektórych rzeczy. Mam sprawdzone kilka produktów z chin które chciałbym sprzedawać. Tamci producenci nie oferują kodów EAN więc jak mogę się podpiąć pod coś czego nie mam. Zakładając, że moja przyszła konkurencja ma już ten towar i sama w odpowiedniej instytucji nadała na niego numer EAN tworząc sobie np produkt pod 'jego własną” marką. I ja bym no chciał sprzedawać np to samo to będę miał chyba problem bo nie będę znał numeru EAN, który danemu produktowi nadała konkurencja, a bez EAN nie będę mógł wystawić przedmiotu. Jeśli dobrze rozumuje, nie pozostanie mi nic innego jak samemu złożyć wniosek o nowy EAN i załóżmy sprzedawać ten sam produkt jako inny podobny? Może ja coś źle rozumuje, ale tak jak pisałem jestem niemalże początkujący, któremu się dodatkowe kłody pod nogi rzuca 😂

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@dukimsl Konsultuję Twoje zgłoszenie z zespołem wyspecjalizowanym w tym obszarze. Proszę Cię o chwileczkę cierpliwości. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
dukimsl
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  jakieś wnioski? Wieści?

oznacz moderatorów
dukimsl
#8 Zapaleniec#

Wybaczcie moją niecierpliwość ale mam wrażenie, że allegro samo nie wie jak rozwiązać problem, które stworzyło, a o którym wspomniałem wyżej. Dobrze, że wstrzymałem się z założeniem biznesu bo okazuje się, że wszedłbym w bagno bez wyjścia. Czekam dalej na wieści!
@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@dukimsl Już wracam do Ciebie z odpowiedzią! Przepraszam, że trwało to dłuższą chwilę. Oczywiście, możesz podpiąć się pod produkt w katalogu, który pochodzi od tego samego producenta, a został przypisany pod markę innego sprzedawcy, który zamawia z tego samego miejsca. Możesz też zgłosić w takim produkcie błąd i zamiast nazwy marki wprowadzić nazwę producenta, od którego został pozyskany produkt. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
dukimsl
#8 Zapaleniec#

A co gdy dany produkt jest produkowany przez kilku producentów?

oznacz moderatorów
DYSTRYKTZERO_PL
#8 Zapaleniec#

Miło słyszeć że jest to w dobrych rękach 😉

Ta cała prodyktyzacja to dla mnie szok jak w ogóle można tak podchodzić do handlu. W tym momencie na Allegro to zasadniczo nawet nie wiadomo co się kupuję:
https://allegro.pl/oferta/figurka-nendoroid-wiedzmin-3-dziki-gon-geralt-12618498131

Tytuł jedno, zdjęcie drugie, opis trzecie 🙂 Ani to figurka Geralta, ani wiedźmina, ani nendoroid, a na zdjęciach przedstawione dwie różne jeszcze z innej tematyki.

Jak w ogóle można takie coś dopuszczać i kto bierze za to odpowiedzialność wtedy ??

Ale to i tak jeszcze nic, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę allegro: Figurka Geralt
https://allegro.pl/listing?string=figurka%20geralt

Nazwy jedno, zdjęcia drugie, opisy trzecie. Pierwsza pozycja z brzegu:
https://allegro.pl/oferta/funko-pop-figurka-games-the-witcher-eredin-150-11911094411

Porównujemy oferty tego eana: Jest tam dosłownie wszystko !!

W temat podpinania podróbek pod eany oryginałów już nawet nie ma się co zagłębiać 😉

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DYSTRYKTZERO_PL  dziękuję za Twoje zgłoszenie. Wskazane oferty nie są już podpięte pod katalog produktów. Za opis oferty odpowiada sprzedający, faktycznie w opisie jest informacja, że jest to Geralt. Zgłosiłam to do odpowiedniego działu i skontaktujemy się ze sprzedającym w tej sprawie.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
DYSTRYKTZERO_PL
#8 Zapaleniec#

Tu jest właśnie pies pogrzebany. Oczekujecie że to sprzedający będzie odpowiadał za fakt że Wasz system spina oferty do błędnie tworzonej przez kogo innego. Ja tego tak nie widzę. Jeśli ja tworzę swoją ofertę prawidłowo, a następnie algorytm ją spina z błędną to nie jest moja odpowiedzialność.

Kompletnie również został pominięty fakt automatyki na jakiej teraz działają sklepy. Np. jeśli ktoś tworzy swoją ofertę przez np. Baselinkera. Tego wtedy nawet nie widać, a później się okazuje że w utworzonej ofercie są zdjęcia wrzucone przez innego sprzedawcę.

Kompletnie nie pojmuję jak można zezwalać żeby w ofercie Sprzedawcy1 były zdjęcia wrzucone przez Sprzedawce2 gdzie czasami umieszcza on swoje logo ? 🙂 Jeśli chcecie przykłady to mogę ich na pęczki podesłać.
Niedorzeczność. Starania sprzedawcy1 tracą wtedy w ogóle jakikolwiek sens. Tak samo w drugą stronę to działa. Jeśli Sprzedawca2 zrobił eleganckie zdjęcia i utworzył produkt z nimi, to teraz na tych zdjęciach zarabia sprzedawca1. Nawet nie wnikam w fakt jak to jest nieetyczne.

Nie wiem dlaczego robicie ze sprzedawców swoich pachołków którzy jeszcze za darmo mają tworzyć Wam katalog produktów.

To był tylko przykład. Tego typu sytuacji są tysiące i spójrzmy prawdzie w oczy że tego już tutaj nikt nie kontroluje. I na pewno nie moją rolą jest naprawianie katalogu.

Owszem, zamysł był szlachetny z katalogiem produktu. Ale kompletnie ktoś nie wziął pod uwagę że Sprzedający1 będzie tworzył oferty prawidłowo, a Sprzedający2 będzie robił cokolwiek mu się podoba. A teraz oczekujecie że Sprzedający1 będzie kontrolował Sprzedającego2. To chyba nie tak powinno działać.

Cieszę się że ta platforma nie jest dla mnie być czy nie być. I współczuję tym którzy muszą teraz z tym walczyć.

oznacz moderatorów
Sentinel-S1
#9 Pomysłodawca#

Ja widze tu jeszcze inny problem, jest cała masa sprzedawców ktorzy aktualnie "slizgaja" sie na produktyzacji, przyklad pierwszy z brzegu mam wypromowany produkt z dobrymi ocenami w jakiejs rozsadnej ilosci, podpinam nowo wprowadzony produkt pod ten wypromowany i bach mamy etap promocji i zdobywnia ocen za soba, kupujacy jest pieknie wprowadzony w blad a biznes sie kreci. 

Prawda jest taka ze allergo z produktyzacja chcialo isc w kierunku innego serwisu na A, z tym że tam karta produktu pod danym kodem ean jest robiona na sztywno a kazdy kolejny sprzedajacy moze sie pod nia podpiać tylko ze swoja cena, ewentualnie wyslac propozycje zmiany danych w karcie która i tak ktos z obslugi musi zatwierdzic wiec jest nad tym kontrola, a tutaj jest kongo na 150 fajerków. 

Według mnie allegro powinno usunac opcje wyszukwiania produktu po nazwie podczas wystawiania, kazdy kto czyms handluje chyba jest w stanie ogarnac cyferki i wpisac je w odpowiednie pole, a ta wyszukiwarka produktów przy wystawianiu tylko ulatwia do granic mozliwosci spinanie byleczego z wypromowanymi produktami. 
Wprowadzic jakies algorytmy które będą sprawdzać czy chociazby parametry w powiazanych ofertach sa takie same, a cwaniaczków którzy wykorzystuja te niescislosci systemu karac, inaczej bedzie z tego tylko jeden wielki cyrk. 


To jest chore żebym jako poducent który niema zadnych podhurtów pod soba, zaczynal dzien od wypisania zamówień i sprawdzenia czy ktos sie z chiszczyzna nie podpiał pod moje oferty... 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DYSTRYKTZERO_PL katalog produktów tworzą sprzedający. Zdarzają się błędy i pomyłki, dlatego każdy błąd można do nas zgłosić. Jeśli wystawiając ofertę nie można znaleźć produktu, który pasuje, można stworzyć nowy produkt. Na zdjęciach w ofertach nie można mieć logo sprzedającego. Jeśli widzisz oferty błędnie połączone z katalogiem, możesz z poziomu oferty kliknąć "zgłoś ofertę błędnie połączoną z katalogiem". Możesz też podać numery ofert tutaj, ale bez konkretnych przykładów ciężko mi się odnieść do zgłaszanych problemów.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Health___Beauty
#13 Ambasador#

@la_nika Szkoda tylko ze te zgłoszenia nic nie dają. Sama zgłaszałam wielokrotnie i oferty jak były tak nadal są. Podobnie ze znakami wodnymi na zdjęciach - mnóstwo użytkowników je nadal Dodaje, nie raz to zgłaszałam a nawet raz żadna oferta nie zostala usunięta czy zdjęcie zmienione 

oznacz moderatorów
Health___Beauty
#13 Ambasador#

@DYSTRYKTZERO_PL witamy na Allegro, tak teraz będzie wyglądać Twoja codzienność :)))

oznacz moderatorów