anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Program do automatycznych zmian cen, licytacja holenderska.

www-lapkom24-pl
#8 Zapaleniec#

Witam. Czy może ktoś polecić program lub aplikację do automatycznych zmian cen na allegro, do aukcji wystawionych w formie licytacji holenderskiej. Np. coś typu: Wystawiam przedmiot za 1000 zł, w aplikacji ustawiam cenę minimalną 500 zł, obniżkę ceny co 8 godzin o 10 zł. Cena przedmiotu na allegro będzie automatycznie obniża co  8 godzin o 10 zł, aż osiągnie 500 zł, chyba że wcześniej ktoś kupi przedmiot po zadowalającej go cenie. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

br.
#17 Koryfeusz#

@www-lapkom24-pl   Nie znam takiej aplikacji ale jej zastosowanie byłoby trochę bez sensu. Obniżać cenę możesz sobie dopóki ktoś nie zalicytuje, potem już  żadna zmiana jest niedopuszczalna.

Więc poczekaj jakiś czas, jeśli nikt nie licytuje obniż sam cenę do 500  a potem nawet do 1 zł,  to czasami pomaga.

oznacz moderatorów

www-lapkom24-pl
#8 Zapaleniec#

Źle zrozumiałeś. Wystawiam w poniedziałek rano aukcje z towarem KUP TERAZ za 1000 zł. Ty chcesz kupić ten towar, ale możesz dać 800 zł, dajesz aukcję do obserwowanych. Inny użytkownik też chce mieć ten towar, ale 1000 zł to dla niego za drogo, może dać 700 zł, tak samo daje aukcję do obserwowanych.  Do 15 godz. nikt nie kupił towaru za 1000 zł. Aplikacja automatycznie obniża cenę o 50 zł, Ty i inni co mieli w obserwowanych dostają powiadomienie że aukcja potaniała o 50 zł. Dla ciebie 950 zł jest nadal za drogo, obserwujesz dalej.  Do 3 w nocy w wtorek, towar się nie sprzedał za 950 zł, aplikacja obniża o kolejne 50 zł, Ty dostajesz powiadomienie że towar kosztuje 900 zł. Myślisz, poczekam jeszcze na dwie obniżki i kupię za 800 zł. Wtorek 15 godz. towar nie sprzedany, aplikacja obniża cenę na 850 zł, i w tym monecie ktoś go kupił za 850 zł, Ty już go nie kupisz.  

oznacz moderatorów

br.
#17 Koryfeusz#

@www-lapkom24-pl  OK,  teraz załapałem.  Tylko że jeśli nie można już przebić tych 850 to jest nie licytacja lecz promocja.

Dzisiaj obniżasz cenę do 900  jutro do 800, w środę do 700.

Możesz to ręcznie zrobić, jeszcze dodatkowo Allegro wyróżni ci te przedmioty jako Super Okazja.

Aplikacja pewnie byłaby wygodniejsza zwłaszcza przy dużej ilości ofert.

oznacz moderatorów

www-lapkom24-pl
#8 Zapaleniec#

Jest to coś w stylu licytacji holenderskiej. Obniżasz cenę, i kto pierwszy zalicytuje ten wygrywa. Obniżam ręcznie, ale o nie regularnym czasie.  Działa to w ten sposób, że im więcej będzie obniżona cena, tym mniejsze masz szanse że uda to się tobie kupić, bo chętnych może być więcej. Dlatego możesz być skłonny dołożyć 100 zł i kupić za 900 zł. 

oznacz moderatorów