anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

program ochrony kupujących

MAMY ROZWIĄZANIE!
daily-torebki
#11 Animator#

sprawa wygląda następująco 25 lipca kupujący zgłosił zwrot towaru, otrzymaliśmy zwracany towar 29 lipca , cały tydzień mieliśmy urlop więc zwrot zrobiliśmy wczoraj wieczorem ( 12 dni od zgłoszenia )

dziś rano otrzymałam maila dokładnie o 8.41 Wyjaśnij problem. Nowy wniosek w Programie Ochrony Kupujących

zanim zdarzyłam zareagować po kilku minutach zostało nam z salda zabrane 429 zł (wartość towaru zwracanego)  i po kolejnych kliku minutach otrzymałam maila "" Zaakceptowaliśmy wniosek xxxxx o zwrot z POK" 

napisałam maila i kontaktowałam się na czat ale żadnej odpowiedzi 

jak działa ten POK . Przecież sprzedający na zwrot ma 14 dni !!!!!!!!!!

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
mdrogeria
#21 Demiurg#

@daily-torebki pewnie nie odpowiedziałeś w dyskusji , a urolp nie zwalnia Cię z tego obowiązku .

oznacz moderatorów
daily-torebki
#11 Animator#

. nie ma założonej dyskusji.    jakiego obowiązku ???   mam na zwrot 14 dni i w tym czasie się zmieściłam 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@daily-torebki złotko nie denerwuj się , klient wobec tego musiał zgłosić problem innym kanałem , nie ma tak ,że idzie zwrot z POK bez interwencji kupującego , a zwrot powinno się zrobić niezwłocznie , najpóźnie ! 14 dni od zgłoszenia zwrotu .

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
daily-torebki
#11 Animator#

ja wszystko rozumiem tylko jeśli zwrot można zrobić maksymalnie w ciągu 14 dni to czemu przed upływem tego terminu pieniądze są ściągane z salda allegro ???   tak chyba nie powinno być 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@daily-torebki wywołałem moderatorów .... zaczekamy na ich zdanie  ,dziewczyny mają do wszystkiego wgląd , , a my sobie możemy gdybać ... tylko .

oznacz moderatorów
daily-torebki
#11 Animator#

thx

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ale nie jest warunkiem otrzymania rekompensaty z POK otwarcie dyskusji tylko termin, 14dni od zakupu.

oznacz moderatorów
daily-torebki
#11 Animator#

od zakupu???  chyba od zgłoszenia chęci zwrotu towaru

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Nie, wniosek do POK możesz złożyć 14dni od chwili zakupu.😁

Ramy czasowe Programu Ochrony Kupujących

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@milka1234567890  

Złożenie wniosku o rekompensatę a jej wypłata, to jakby dwie różne czynności.

Co tak skromnie wpunkty sobie przybijasz? Marniutko ostatnio w tym rankingu wypadasz 😂

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@daily-torebki  u nas także mieliśmy przerwe w ostatnim tygodniu. Lecz wszystkie sprawy rozpoczete przed 01-08 pozamykaliśmy jeszcze przed wyjazdem. Jeśłi przesyłka wróciła 29-07 (piatek)to nie prosciej było zrobić zwrot jeszcze 29 07 ? .

My pozamykaliśmy wszystkie tematy przed chwilowym zawieszeniem sprzedaży - wysyłki, zwroty, itp. Oczywiście w oststnim tygodniu także kilka paczek wróciło i za nie zrobilismy zwroty już po powrocie ale to było 7-10 od zgłoszenia dni a nie 12-14. Nie mieliśmy żadnych problemów z powrotem do normalnej sprzedaży.

Zadziałaliście "na styk" , system to tylko system a podejscie allegro jest w ostatnich czasach bardzo proklienckie i w tym przypadku niestety obróciło sie to przeciwko Wam 😞

 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@daily-torebki, w regulaminie Allegro zaznaczamy, że sprzedający powinien zwrócić pieniądze kupującemu w ciągu 7 dni od otrzymania przesyłki, jednak nie później niż w ciągu 14 dni od złożenia przez kupującego oświadczenia o odstąpieniu.

Po otrzymaniu od Ciebie potwierdzenia przelewu, dokonaliśmy korekty rachunku. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mr_oma 

 Czyli popełniliście błąd zwracając wpłatę z POK? Bo te 14 dni wciąż trwa i mija dopiero dzisiaj o północy.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg

allegro do błędu się nigdy nie przyzna

oznacz moderatorów