anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Program ochrony kupujących a zwrot

Client:80106409
#7 Wielbiciel#

Zamówiłem i oplacilem laptop, ale sprzedawca nie wysyłal go ponad 14 dni przekładając co kilka dni datę wysyłki w dyskusji ze sprzedajacym, więc złożyłem wniosek w programie ochrony kupujących o zwrot pieniędzy, który został zaakceptowany i dostałem kasę na konto. Jednak już po tym fakcie nagle sprzedawca się obudził i przyszła wiadomość że paczka jest w drodze do paczkomatu. I teraz moje pytanie brzmi co mam z tym zrobić? Odbierać i wysłać mu to poczta czy zostawić żeby wróciła do nadawcy ta samą drogą? Widocznie musiał być jakiś błąd systemu że sprzedajacy tego nie zauważył. Napisałem do niego wiadomość ale narazie nic nie odpisał a paczka będzie jutro do odbioru. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Nie odbieraj(dostałaś zwrot z POK) wróci do sprzedającego. Sprzedający zapewne wie że złożyłaś wniosek do POK, była przecież dyskusja.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A nie można było sprzedającemu wysłać "normalnego" odstąpienia od zawartej umowy? To chyba najprostsze rozwiązanie.

To nie błąd systemu - sprzedawca wszystko "zauważył". Generalnie - to mógł w dyskusji konkretnie napisać w czym jest problem - np. "aktualnie brak na stanie - dostawa za 2 tygodnie" - i sprawa załatwiona.

Teraz masz o wyboru - albo odbierasz towar i płacisz ponownie sprzedającemu należną kwotę, albo (jeśli już go nie chcesz) to po prostu nie odbierasz przesyłki z paczkomatu - i sprawa załatwiona. Paczka wróci do sprzedawcy. Nie rób takiej rzeczy, że odbierzesz i potem zwrócisz - będziesz odpowiadał za ew. uszkodzenia towaru w przesyłce zwrotnej.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz rację ale nie chce tu osądzać tej czy tamtej strony, odpisałem że nie musi odbierać, bo tak może zrobić, sprzedający nie dotrzymał warunków umowy.

oznacz moderatorów