anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Propozycje powiązań produktów - kto to wymyślił ?

mikeza
#20 Guru#

Od jakiegoś czasu jestem atakowany przez serwis sugestiami do powiązania produktów. Jest to dosyć męczące i przede wszystkim kompletnie bezużyteczne. oto tylko 2 propozycje powiązań, a praktycznie 90% to sugestie dosłownie z kapelusza.

Bez nazwy.jpg

jak widać powyżej allegro sugeruje mi powiązanie ramienia wycieraczki nissana juke z dolną strefą zgniotu Mini cooper ??? kolejne powiązanie: ramie do chryslera z jakąś kamerą do BMW itd. 99% sugestii powiązań tak wygląda. Po co wymyślono taki twór ? co to za algorytm co łączy wycieraczkę ze strefą zgniotu ? miałem też propozycje połączenia lusterka z ramką tablicy rejestracyjnej itp. itd.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Cześć wszystkim! 

Dawno mnie tutaj u Was nie było, ale wracam z wieściami. Dzięki, że poświęciliście czas na klikanie naszych sugestii. Na podstawie Waszych (sprzedających) odpowiedzi podjęliśmy decyzję o całkowitym wyłączeniu mechanizmu sugestii produktowych. Nie będziemy wysyłać Wam powiadomień oraz wyświetlać propozycji połączeń w zakładce Powiąż oferty z produktami oraz w zakładce Moje Oferty. Utrzymujemy jedynie automatyczne powiązania w Motoryzacji, o których poczytacie w tym artykule -> https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/produktyzacja-w-kategoriach-motoryzacji-686ZKj7RZfP

 

oznacz moderatorów

wacladan
#8 Zapaleniec#

Wprowadzenie własnego kodu EAN rozwiązuje problem

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

sugerujesz wprowadzanie własnego kodu EAN do oryginalnych części samochodowych ? Nie bardzo sobie wyobrażam, że jeden i ten sam produkt ma dziesiątki różnych kodów nadanych przez sprzedawców, a ani producent, ani dystrybutor takiego kodu mu nie nadał. tak się składa, że w przzpadku części samochodowych większość części takich kodów nie ma, produkty z ASO przede wszystkim.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

@wacladan Czy przez własny kod EAN masz na myśli numer GTIN licencjonowany w GS1?

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@k_owczarek1 Rozumiem, że zakończyliście bardzo ambitne zadanie użycia AI/ML do porządkowania bazy. Nie wiem czy to sukces czy nie całkiem, ale może teraz znajdziecie zasoby aby zająć się prostymi ale potrzebnymi poprawkami.

Na początek proszę poprawcie to:  

annas14firma_0-1638384283537.png

To jest nazwa stworzona przez was. Zgodnie z jakimiś regułami (których nie ujawniacie). OK

Ma 60 znaków i błędnie skopiowany kod producenta (brak jednego 0). Chcę zgłosić zmianę. Nie mogę, bo dla mnie jest ona ograniczona do 50 znaków i jak ją skrócę wniosek zostanie odrzucony z powodu niezgodności z zasadami.

Zadanie: ujednolicić dopuszczalną długość nazwy na frontendzie z tworzoną przez algorytm.

Liczę że się to uda.

Pozdrawam

 

 

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Masz rację, problem wynika z rozjazdu między dopuszczalną liczbą znaków w nazwie produktu, a ograniczeniu liczby znaków do 50 na formularzu wystawiania. Aktualnie mamy ten temat na tapecie. Dam znać jak uda nam się to uspójnić. Generalnie jeśli macie jakieś sugestie poprawek/ usprawnień w produktyzacji to wrzucajcie je tutaj -> https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/idb-p/zglos-pomysl

Nie zginą w toku dyskusji i będzie łatwiej je śledzić. 

Dzięki!

oznacz moderatorów