anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowadzenie sklepu na allegro - jakie wynagrodzenie ?

Schmeichel-Lord
#8 Zapaleniec#

Dobry Dzień,

 

Mam do Was pytanie. Prowadzę sklep na allegro ( dwa konta ) idzie mi bdb. Mam SuperSprzedawce ( tylko 1% sprzedawców sobie radzi lepiej od mnie ) na jednym koncie, na drugim brakuje mi 20 komentarzy ( Nowe konto ) Obroty jakie robie na obu kontach to plus/minus 55.000-60.000 złotych przy 260 produktach i cały czas rozwijam. Robie wszystko, drukuje etykiety, dopasowuje je do paczek, zdarza się, że robię paczki, wystawiam aukcje, kontakt z kupującymi ( mail, telefon) Generalnie cała administracja. Pracodawca daje mi 1% od sprzedaży czasem 400 pln a czasem 600 pln. (netto) I teraz nie wiem ile powinienem dostać za swoją prace, niby do praca dodatkowa jaką wykonuje bo robię tez cos innego.

 

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

LEW433
#21 Demiurg#

@Schmeichel-Lord Jak ustaliłeś tak masz, jest to indywidualna umowa z pracodawcą. Ile powinien ci płacić? Sam oceń, na ile jest warta twoja praca, każdy musi być zadowolony. Porozmawiaj z nim.

oznacz moderatorów

Schmeichel-Lord
#8 Zapaleniec#

nie było konkretnie ustalane, na początku nie wiedziałem jak mi pójdzie. Będę z nim rozmawiał ale nie wiem jak się finansowo do mojej pracy ustosunkować. Każdy pracownik wie doskonale ze, pracodawca najlepiej by nic pracownikowi nie płacił. Stąd mój temat. Poczekam na bardziej konkretne i rzeczowe posty niz od lew433 które nic nie wnoszą do tematu 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Schmeichel-Lord Jeśli twoja praca generuje rosnące dochody właścicielowi firmy a twój czas pracy przez to się wydłuża poproś go o podwyżkę ,dobry szef potrafi docenić dobrego pracownika ewentualnie swoje doświadczenie możesz wykorzystać i założyć własny biznes.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Serio, myślisz, że ktoś Ci coś doradzi, nie mając pojęcia o całości zagadnienia..? Ja nie zamierzam, zresztą mój wpis też zapewne zostałby uznany, za "nic nie wnoszący do tematu" (tekscik  z  FB? :P) bo nic innego bym i tak nie napisał. Ale tak to już czasem bywa, że ludzie uznają za nieistotne odpowiedzi, które nie są zgodne z ich oczekiwaniami. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Janirka
#12 Orędownik#

Wiesz, trudno jednoznacznie stwierdzić ile powinieneś dostać. Jeden pracodawca będzie widział ogrom pracy, doświadczenie i Twoje zaangażowanie i będzie Cię chciał uczciwie wynagrodzić, inny zaś będzie widział tylko pieniądze które Tobie musi dać 😉

Według mnie najistotniejszą kwestią jest to, ile godzin miesięcznie poświęcasz na tę pracę, a nie czy jest to praca dodatkowa czy na pełen etat. Praca dodatkowa nie powinna oznaczać niższego zarobku godzinowego niż w przypadku pracy na cały etat. Praca to praca. Po za tym, jest różnica, czy za te 400-600 zł pracujesz 10 godzin, czy 160 w miesiącu. Może w ten sposób ugryź temat? 

_______
Kamila
oznacz moderatorów

Schmeichel-Lord
#8 Zapaleniec#

Janirka - godzinowo ugryzienie tego tematu to ciężka sprawa.  Prowadzenie sklepu na allegro wiąże się z pracą także po "pracy" wieczorami, w weekendy. Trzeba coś wystawić poprawić, telefony od klientów z zapytaniami,  itd.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

Przede wszystkim wynagrodzeniem za prowadzenie tych sklepów zależy od różnych czynników takich jak:

- jaka umowa Cię wiąże?

- Jak wygląda sprawa odpowiedzialności z tytułu ewentualnych strat spowodowanych Twoim błędem lub okolicznościami niezależnymi od Ciebie?
- Czy to jedyne wynagrodzenie tego pracodawcy czy może masz więcej innych zleceń i np podstawę najniższą krajową względem jakiejś umowy ?

W każdym przypadku wynagrodzenie może być uzależnione względem tych czynników.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Schmeichel-Lord
#8 Zapaleniec#

- jaka umowa Cię wiąże?

Mam umowę na stałe

- Jak wygląda sprawa odpowiedzialności z tytułu ewentualnych strat spowodowanych Twoim błędem lub okolicznościami niezależnymi od Ciebie?

Nie odpowiadam za straty, w wielkości spraw tego typu, zgłaszam reklamacje do odpowiedniej firmy kurierskiej. Gdy by to tak podliczyć w ciągu roku max 500 pln jest strat. Przesyłki są pakowane staranie w bezpieczny sposób.


- Czy to jedyne wynagrodzenie tego pracodawcy czy może masz więcej innych zleceń i np podstawę najniższą krajową względem jakiejś umowy ?

Moja umowa nie jest najniższa krajową, prowadzenie sklepu jest traktowane jako premia

 

W każdym przypadku wynagrodzenie może być uzależnione względem tych czynników.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Schmeichel-LordCzyli według mnie w Twojej sytuacji to dobra zapłata gdyż pracodawca już Cię zatrudnia na stałą umowę o pracę i płaci pensję a to tylko dodatkowa możliwość zarobku i jak na 1% prowizji netto przy braku odpowiedzialności i związanych z tym ewentualnych strat jest ok. Kwestia tylko, czy możesz się zajmować tą sprzedażą podczas godzin pracy gdzie wykonujesz inne obowiązki, bo jeśli nie to musisz sobie to porównać ze stawką godzinową z czasem jaki poświęcasz na sprzedaż a tą z godzin pracy umowy, czy Ci się to opłaca lub jako argument aby tą prowizje wyrównać do stawki godzinowej. Możesz ewentualnie spróbować od pracodawcy starać się o sprzęt firmowy na którym będziesz mógł pracować z domu. Oczywiście zawsze możesz starać się o podwyżkę 😉

Co do odpowiedzialności to radziłbym porozmawiać o błędzie z Twojej winy z którego może wyniknąć strata np na kilkaset zł.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ZibiK30 dobrze pisze

jak masz umowę na etat to żądaj dodatkowych pieniędzy za nadgodziny

możesz też żądać procentu od sprzedaży

i jako pracownik odpowiadasz do 3 pensji za ewentualne straty - i to musisz ustalić z szefem - powinieneś mieć regulamin pracy a szef dobre ubezpieczenie OC na firmę

jeżeli jesteś dobry tj ogarniasz wszystko jak wystawianie ofert, sprzedaż, komunikację wysyłki , jeżeli macie dużą marże i zyski to żądaj takiego sposobu

wynagradzania jaki Ci odpowiada - jak szef wie że jesteś dobry to doskonale zdaje sobie sprawę, że jak się zwolnisz straci zyski lub będzię Cię musiał zastąpić np kilkoma osobami co będzie go kosztowało np więcej

 

oznacz moderatorów

Schmeichel-Lord
#8 Zapaleniec#

Teraz wiem jak to ogarnąć i w którą stronę iść. Dziękuje za pomoc w temacie. 🤗

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Schmeichel-Lord rozumiem że robisz to na pensji i w godzinach pracy ? więc masz taki bonus za ogarnianie sprzedaży na allegro ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Schmeichel-Lord
#8 Zapaleniec#

kostas11 tak

oznacz moderatorów

sztokulaaa
#7 Wielbiciel#

Jeśli robisz to w godzinach pracy, i nigdy nie robisz tego "po godzinach" to ten 1% to taki bonusik, chociaz wedlug mnie powinno to byc minimum 2-3%

oznacz moderatorów

OkazjeSecondHand
#7 Wielbiciel#

obroty to nie wszystko. a co z kosztami? obrót moze być na milion 🙂 a koszty na 950tys przykładowo. co prawda absurdalny przykład ale chciałam zobrazować o co mi chodzi. na pewno nie masz dostępu do wszystkich kosztów jakie ponosi pracodawca (towar, transport, prowizja, koszty np utrzymania lokalu, magazynu i multum innych). dlatego ciężko jest oszacować czy Twoje wynagrodzenie jest w porządku ale jedno wiem na pewno że jeżeli pracodawca dotrzymuje umowy jaką zawarliście (nawet ustną) to takie wynagrodzenie jest w porzadku nawet jeżeli pracujesz za 5zł na godzine, bo tak ustaliliście i tak masz:). dostając np 600zł, ile godzin spędzasz na Tworzeniu ofert? ile wychodzi Ci na godzinę?. sądze że wynagrodzenie na godzinę (mniej więcej) jakie uważasz za stosowne do Twojego poświęcenia (na podstawie wcześniejszej pracy jesteś w stanie to na pewno oszacować) powinieneś/powinnaś wynegocjować. jeżeli pracodawca sie na to nie zgodzi lub odpowie "pomyślimy" (niejasne unikowe odpowiedzi oznaczają nie, to jest tylko psychologiczne granie na zwłokę), oczywiście niech pomyśli dzień, dwa, daj czas, ale nie miesiąc (nie ma takiej konieczności, ponieważ pracodawca już wie jak wychodzi na tym sklepie internetowym-czy się opłaca, czy dobrze zarabia..skoro sklep nie powstał wczoraj jedynie czas na to aby podjął decyzje czy Ty jesteś dla niego wart pieniędzy jakie proponujesz). Moim zdaniem na dzisiejsze czasy 15zł(netto) na godzinę to jest w miarę (powiedzmy w porządku), ja osobiście próbowałabym 17/18zł (netto) godzina. Jeżeli masz mniejszą stawkę i nie otrzymasz większej, z dnia na dzień podziękuj, jeżeli pracodawca zarobku nie ma aż tak dobrego to znaczy ze go nie stać na pracownika, moim zdaniem jak kogoś na to nie stać to pracuje sam! na prawdę są miejsca gdzie się nieźle zarabia wystarczy poszukać (fabryki, produkcje, sklepy sieciowe) nawet i wieksze pieniądze niż te o których mówiłam wcześniej (tylko oczywiście przeważnie jest to ciężka praca, ale nie ma niemożliwych rzeczy, jak się chce zarobić to trzeba się narobić ;). ja osobiście nikogo nie zatrudniam (sama robię wszystko ze swoimi sprzedażami) bo z pieniędzy jakie zyskuje na czysto danie komuś godnego wynagrodzenia pochłonęło by mi połowe pieniędzy, nie próbuje zatrudnianić kogoś , na jakieś tam  śmieszne zlecenia, za niewielkie pieniądze, bo poprostu było by mi wstyd, wiedząc jak samo jedzenie na dzisiejsze czas jest okropnie drogie, nie mówiąc o reszcie życia 🙂 takie jest moje zdanie. możesz dać znać czy pomogło

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

Ja prowadzę kilkanaście kont łączny obrót miesięczny w granicy 2.5-3.5mln i w zależności choć najczęściej mam ustalone ceny w zależności od ilości aukcji. Jednakże ja obsługuję jedynie kwestie e-commerce i marketingu osobno też wyliczam inne portale sprzedażowe i społecznościowe.

 

Ale uważam że 5% to jest minimum za które mógłbym robić u takiego klienta przy moim zakresie pracy i ilości aukcji które wymieniłeś

oznacz moderatorów