anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

Vryko
#18 Luminarz#

Witaj. Ten temat przewija się od początku istnienia tego forum. Co z tego, że masz rację, jeśli All i tak nic z tym nie zrobi, bo nie musi. Mają taki a nie inny pomysł na zarabianie i co poradzisz..? 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

kupowanie-tanie
#9 Pomysłodawca#

Czasem kamyk poruszy lawinę. Warto wyrazić swoje zdanie kiedy sprawy idą źle, bo milczenie to  niemal jak akceptacja. Monopol nigdy  nie służy nikomu oprócz monopolisty i jeśli nic się nie zmieni to pozycja sprzedawców będzie nadal się pogarszać. 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Możesz mi wierzyć, że z różnymi, czasem o wiele gorszymi pomysłami Allegro, walczyliśmy jeszcze za starego Cafe Allegro. Rzadko się zdarzało, by All wycofało się ze swoich planów. Czasem UOKiK działał, jak sądzę - bo oczywiście All w życiu się nie przyzna do błędu, więc nie wiem na pewno - tak wynikało jednak z obserwacji tematów. Ale najczęściej robią co chcą, a ludzie pokrzyczą i się przyzwyczajają. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

kupowanie-tanie
#9 Pomysłodawca#

W tym przypadku to nie błąd tylko zwykła pospolita pazerność. Obawiam się ,że za takimi decyzjami nie stoi nic ponad arkuszami księgowych naciskanych przez zachłannych prezesów chcących wycisnąć z platformy wszytko co się da dopóki nie pojawi się realna konkurencja. A życie uczy ,że upadały już nie takie potęgi. Choć w tej  władcy Ali pewnie pozostają  najpewniej w przekonaniu że "piekła nie ma".

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

popieram, trzeba przedstawiać własne pomysły które uniemożliwią zarabianie na przesyłkach. Koszt pakowania zawsze doliczam do ceny towaru.

oznacz moderatorów

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

można tę sytuację jak i masę innych poronionych pomysłów Allegro podsumować jednym zdaniem ... " kto monopoliście zabroni " 🙂  

oznacz moderatorów

agula1153
#9 Pomysłodawca#

Całkowicie się zgadzam, też wysyłam duże gabaryty i też mam z tym problem, bo jeszcze prowizję od kosztów wysyłki pobierają, palety w cenie teraz 200 zł, a smart, to kupują 3 przedmioty, a potem zwroty na to co nie było potrzebne. Ot cały smart i jeszcze zwroty za darmo. Głupota totalna.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@GaleriaFlash rozumiem, że taki temat jest chwytliwy, ale wydaje mi się, że nie do końca oddaje rzeczywistość. Z Allegro pamiętam wiele ofert, w których koszty przedmiotu były przerzucane do kosztów wysyłki - najczęściej działo się to swego czasu w biletach, gdzie bilet był sprzedawany za 10 zł, z transportem kurierem np. za 200-300 zł. To nie są realne sytuacje - prawdopodobnie nikt lub prawie nikt, kto kupuje przedmiot za 1,99 zł, nie wybiera wysyłki za 19 zł, jeżeli ma do wyboru tańsze. Nie mówiąc już o tym, że objęcie prowizją całości kwoty, jaką wpłaca kupujący, w serwisach zagranicznych jest de facto rynkowym standardem.

Oczywiście rozumiem, że to spora zmiana i trzeba się do niej dostosować (w szczególności powinni zrobić to ci, którzy operują na niskich marżach), dlatego dajemy na to kilka miesięcy.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@msniezek 

W biletach to są wyjątkowe sytuacje. I dlaczego mamy być karani za takich ludzi?

Kilka miesięcy?

Dajmy na to że sprzedam gniazdo zasilania za 19 PLN i kupujący wybierze paczkomat bądź kuriera? Więc dlaczego mam płacić dodatkową opłatę !!

oznacz moderatorów

ubraniabhp_com
#9 Pomysłodawca#

ile było takich aukcji? 1%? 

TRAGICZNA ZMIANA.

oznacz moderatorów

GaleriaFlash
#10 Popularyzator#

Temat chwytliwy czy nie, oddaje jednak rzeczywistość. Kalkulacja jest prawdziwa oparta o dostępne dane i trwające w tej chwili oferty. Problem z przerzucaniem części wartości produktu na transport można było rozwiązać na wiele różnych sposobów. Doskonale wiemy, że nie to było przyczyną zapowiadanych zmian. Jestem Waszym Partnerem w biznesie od samego początku istnienia Allegro. Wy oficjalnie także nazywacie mnie Partnerem. Pracuje na nasz wspólny sukces, ale czuję, że jestem dymany.

W oficjalnym komunikacie podano, cyt: "Aby wpłynąć na obniżenie kosztów dostawy w serwisie, od 2 kwietnia 2020 roku prowizją od sprzedaży obejmiemy wartość całej transakcji - łącznie z kosztem dostawy opłaconym przez kupującego." To dosyć zwodnicze, dlaczego? Jeśli dziś miałbym zawyżone koszty wysyłki by uciec przed prowizją to po wprowadzeniu prowizji na przesyłkę nie ma sensu aby przenosić część ceny z kosztów wysyłki ponownie na cenę produktu. Przecież czy tu czy tam, zapłacę taką samą prowizję, prawda? Będzie mi się nawet opłacało zawyżać koszty wysyłki aby mieć jak najniższą cenę produktu względem konkurencji.

Nie pamiętam aby ktokolwiek próbował doprowadzić do obniżenia cen czegokolwiek podnosząc prowizję? Za każdym razem kiedy podatki, akcyza, prowizje, wynagrodzenia idą do góry to ceny produktów, usług, przesyłek rosną. 

Na tą chwilę nawet przy kosztach wysyłki do których dopłacamy dostajemy 4 lub 3 gwiazdki za koszty wysyłki od wielu kupujących. I to jest największy bat jaki Allegro ukręciło na nas. Wypadnięcie z programu SS przez niskie oceny za koszt dostawy powoduje zmniejszenie sprzedaży nawet o 70%. Przecież doskonale wiecie jak to działa i macie dane analityczne. 

Wprowadzając zmiany o których tu dyskutujemy Allegro naraża się na znaczne zwiększenie cen produktów o niskiej wartości. Te same produkty w e-sklepach będą znacznie tańsze. Oczywiście, czas wszystko zweryfikuje. 

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

ok ale prowizja od wysyłki powinna być taka sama dl wszystkich , to moje zdanie a nie jedni zapłacą 5% a inni 15%

oznacz moderatorów

agula1153
#9 Pomysłodawca#

Tak naprawdę to ALL nie powinna w ogóle interesować wysyłka, nie są od tego aby nas pogrążać , a jednak robią wszystko aby od nich uciekać

oznacz moderatorów

bulikingi
#9 Pomysłodawca#

Koszt wysyłki 0 zł jest totalną fikcją, czy kurierzy pracują za darmo? czy firmy kurierskie nie wystawiają faktur za przesyłki?
Jaki jest sens mydlić ludziom oczy, że nie płacą za przesyłki? Finał darmowych wysyłek jest taki, że firmy kurierskie działają coraz gorzej, kurierzy pracują od rana do nocy, a Klient i tak jest niezadowolony, bo chociaż zapłacił 0 zl za wysyłkę to i tak nie dostał jej na wczoraj.
Wolałabym obniżyć ceny produktów a możliwe to jest tylko w przypadku zmniejszenia prowizji od sprzedaży a nie jej tak drastycznego podniesienia.
Dla sprzedawców, którzy opierają sprzedaż o produkty w cenach kilku - kilkunastu złotych dodatkowa prowizja od wysyłki podniesie koszt drastycznie.

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

"To nie są realne sytuacje - prawdopodobnie nikt lub prawie nikt, kto kupuje przedmiot za 1,99 zł, nie wybiera wysyłki za 19 zł" - Otóż nie. To są bardzo realne sytuacje, które zdarzają się u nas po kilka razy w tygodniu.

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

W naszym  sklepie  sytuacje gdzie klient kupuje z  1-2 Pln i wybiera kuriera również często się zdarzają. Tak, że jest to jak najbardziej realna sytuacja.

Endrju
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Oczywiście, ze takie zamówienia się zdarzają, u mnie średnio raz na tydzień. Ostatni przykład: banknot za 2 zł, przesyłka odbiór w punkcie za 8 zł. Pomijam już fakt, że narzucona przez Allegro cena 8 zł nie pokrywa nawet tego, co bierze, poczta, a już tym bardziej opakowania. Ale jeśli zamiast od 2 zł mam płacić prowizję od dychy, to cała zabawa przestaje mieć sens.

Jak dla mnie jedynym sensownym rozwiązaniem jest wprowadzenie limitów kwotowych, poniżej których zamówienie nie będzie przyjmowane. Oczywiście limit taki powinien móc sobie ustawić każdy sprzedawca indywidualnie - tak jak to ma miejsce w wypadku przesyłek gratis.

oznacz moderatorów

SMILEFACTORY
#8 Zapaleniec#

Boli więc tym bardziej, to, że Allegro o tym wie i zamiast walczyć z nieuczciwymi sprzedawcami którzy sprzedają coś za 10zł a mają wysyłkę za 40zł, żeby "obejść" prowizje dla serwisu, to serwis który powinien być partnerem w biznesie, bo tworzymy go razem, metodą kija, po łapach uderza się w te małe firemki które nie oszukują, ciułają z nadzieją na zarobienie grosza.

Bo jako firmy:

- nie mamy wpływu, czy Klient posiada Smart czy nie

- czy kupi coś u nas za 40,01zł ze smartem, czy za 39,99zł

dla mnie to koniec biznesu, produkty do 15zł przy jednostkowych zakupach przez dodatkową prowizję będę miał ze stratą, brak możliwości przewidzenia kolejnych opłat, podwyżek, nowych pomysłów powoduje, że ten biznes to większa niewiadoma niż wszystko inne. I nie płaczę na prowizję, jeśli ja zarabiam, serwis też zarabia, moja kategoria ma 12% prowizji do ceny 50zł, wszystko przełykałem, ale ta zmiana to za duży ciężar, którego po prostu nie udźwignę. Tyle w tym temacie.

oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

sprzedaje na allegro rękawice i wkładki do butów, mam miesięcznie setki paczek gdzie klient kupuja 1 parę wkładek za 3 zł i wybiera kuriera za pobraniem

oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

co ty majaczysz

codziennie mamy przynajmniej 10 zamówień na kwotę 5-6 zł. i wybór pobranie

 

 

oznacz moderatorów