anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

mdrogeria
#21 Demiurg#

a ty dokladasz do interesy czy robisz wszystko , aby wyjść na plus ?

oznacz moderatorów

AlePC
#8 Zapaleniec#

widocznie koszty związane z obsługą (utrzymanie serwerów i zajęcie miejsca na dyskach, obsługa płatności, cały bajzel jaki może sie wytworzyć przy niemalże darmowej aukcji przedmiotu i zaangażowanie ludzi do jego rozwiązania) tanich aukcji są większe niż pobierana prowizja dlatego uznali że trzeba sie pozbyć całej drobnicy, skutecznie ją zmarginalizować. proponuję wrzucanie masowych aukcji po 1 szt za 1 zł aż sie zapcha ten idi*tyczny serwis i dostaną bólu d*py

oznacz moderatorów

batorystef
#9 Pomysłodawca#

Już kiedyś wypowiadając się na tematy związane z "naszym" portalem mówiono skrótowo "**piiip**", ostatnio ten tytuł zanikł. Teraz od początku się zacznie i dużo ludzi dla zasady przestanie robić TU zakupy. DLA ZASADY.

Sorry za brak sensu w powyższej wypowiedzi, ale usunięto najważniejsze słowo zastępując je "piiip". Nie było to przekleństwo ani ubliżenie. Zaczynało się na literę "A" i kojarzyło z cenami.

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@batorystef A.. skubie sprzedawców bardziej, nie wiem jakie mają prowizje ale pieniądze dostajesz gdy kupujący zatwierdzi sprzedaż lub minie termin na czas dostawy.

 

oznacz moderatorów

padre_2005
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry

Proszę mi logiczne wytłumaczyć jak mam zrobić w przypadku gdy mam przedmioty w cenie 2 zł 4 zł 6 zł i jeszcze sporo w cenie poniżej 10 zł i opcje dostawy Smart, paczkomat  8,99 zł i przesyłka kurierska pobranie lub po wpłacie i klient kupuje 1 szt po 3 zł nie może wybrać Smarta bo mamy 3 zł i wybiera przesyłkę pobraniową 22 zł takie są ceny firm kurierskich,proszę mi wyliczyć ile pobierze Allegro prowizji za sprzedany towar i za koszt dostawy i gdzie tutaj jest logika i kalkulacja sprzedaży.Proszę nie pisać że to są marginalne  ilości sprzedaży bo tak nie jest.Proszę o odpowiedz rzekomo na każde pytanie odpowiadacie

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@padre_2005  Jest jeden prosty sposób, zlikwiduj dostawy płatne , przedmioty sprzedawane poniżej 40 wyceń o 1 zł więcej i pozostaw tylko Paczkomaty oraz Odbiór w Punkcie. Tak zrobiłem jak tylko allegro zapowiedziało pobieranie prowizji od wartości przesyłki i obrót na drobnicy nie spadła. Pamiętaj o minimalnej prowizji jaką pobiera allegr. Sprzedaż za 1 zł to zupełnie nieopłacane. Chyba, że towar masz za darmo.

oznacz moderatorów

radiola_rz
#7 Wielbiciel#

Nie przejmujcie się i tak Was wyruchają bez mydła i jeszcze naliczą dodatkowe opłaty jak przesyłka zostanie odebrana przez kupującego. Również zapraszam do zapoznani się z tematem pod linkiem:

https://ithardware.pl/blog/o_tym_jak_allegro_robi_wszystko_by_pouciekali_od_nich_sprzedajacy-4947.ht...

oznacz moderatorów

Akashari
#8 Zapaleniec#

to jest złodziejstwo w biały dzień, kroją ile się da, za sprzedaną rzecz - prowizja, za tę sama rzecz wyróżnioną  -  prowizja, jak dobrze policzyć to wychodzi 20%, to lichwa , a mówią o 11%, zwykłe oszustwo.

oznacz moderatorów

jankes_m80
#9 Pomysłodawca#

Jestem wkurzony całą sytuację kolejnego zwiększenia naszych kosztów Jak zaczynałem sprzedaż na allegro prowizja była chyba 4-6% Teraz nie dość, że jest 11% to jeszcze dodajecie nam prowizję od kosztów przesyłki Ja sprzedaję tanie ubranka dla dzieci Sprzedając np opaskę za 4,50 mam oddać Im Im prowizję za ok 13,5zł? To jest jakaś kpina. Podajecie przykłady że sprzedaję towar za 100zł ale kuźwa Wam prowizję za ok 13,5zł? To jest jakaś kpina. Podajecie przykłady, że sprzedaję towar za 100zł ale kuźwa ile sprzedających sprzedaje towary za kwotę mniejszą od kosztów wysyłki?? Nie zgadzam się z tym i najchętniej bym zrezygnował z tej szopki ale jak i gdzie????

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

sam to do siebie zastosuj jak tylko sprzedajesz na All

oznacz moderatorów

firma-darwik
#9 Pomysłodawca#

okradają nas z kasy bo **piiip**a narobili barany  smarty i  pokrywają wysyłki i zwroty i szukają frajerów  żeby pokryć straty

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@jankes_m80, wrzuć wszystko w cenę, a wysyłkę daj darmową 🙂

oznacz moderatorów

jankes_m80
#9 Pomysłodawca#

To wtedy i tak zapłacę prowizję od 13zł zamiast od 4zł

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

kup sobie kalkulator, lub skorzystaj z kalkulatora google

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Nie wiem jaką pokrętną matmę (i logikę) stosujesz, niemniej w wielu tematach udzielasz tej samej "złotej rady", która niczego nie zmienia, bo jak dla mnie np. 10% prowizji od 4,50 zł (za towar) + 9 zł (za przesyłkę), to jest dokładnie to samo, co 10% prowizji od 13,50 zł (za towar) + 0 zł (za wysyłkę).

No ale na takich właśnie ludziach - którzy naiwnie myślą, że jak przesuną koszty z prawa na lewo, to nie zapłacą dodatkowej prowizji - zarabia allegro.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, nie o to chodzi, raz 9zł, raz 15zł, a chodzi o to, by płacić jeden koszt prowizji i mieć jedną możliwość wysyłki. No ale skoro wielu sprzedawców tak zrobiło, to czemu nie? Przecież nie napiszę, że przy innych niż 9zł za wysyłkę będzie dopłata 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte OK, rozumiem Twój punkt widzenia, ale to i tak niczego nie zmienia, bo wciąż jedynym wygranym jest tu allegro.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

¯\_(ツ)_/¯

oznacz moderatorów