anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

konto zamknięte
Nie dotyczy

Poprostu podwójna prowizja, licz jako 200% przy wpisywaniu w kalkulator allegro 🙂

Albo rób tak jak ja: cena towaru + cena wysyłki.. + od tego prowizja, a wysyłka za 0zł 🙂

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@ _MindCircus_ hehe, tak właśnie to działa. Też sprzedaję w kolekcjach i mam tą samą prowizję co Ty.

oznacz moderatorów

smiesznyprezent
#8 Zapaleniec#

Zabawne, ale naście lat temu cieszyłem się, że wspieramy coś naszego. Nie jakieś tam ebaje z zachodu.

Pewno część sprzedawców pamięta czasy, gdy za płacenie prowizji otrzymywało się punkty, które można było wymienić na całkiem fajne nagrody. Otrzymując tytuł super sprzedawcy allegro przysyłało poczta dyplom w ramce z podpisem szefa. nie wtylaki się do ofert itd.

Sprzedawało się mniej ale więcej zostawało. nie było poczucia, że zdzierają z człowieka ostatnia koszule i że gacie to tylko kwestia czasu

 

oznacz moderatorów

doraw7
#8 Zapaleniec#

oj coś się allegro zamotało - wtrąca się w koszty dostawy, w terminy dostawy 😕

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Oni już się w tyle rzeczy wtrącili, że czytając dzisiejsze posty, mam wrażenie, że w końcu miarka się przebrała.

 

oznacz moderatorów

PikloP
#8 Zapaleniec#

Nie zostawiacie mi wyboru. Wszystkie oferty do 100 zł podnoszę koszt wysyłki na kwotę 20zł lub więcej a obecnie koszt wysyłki to 15,00zł (kurier UPS lub DPD + karton + taśma + czas pakowania).

Więc działania Allegro dążące do kosztów wysyłki 0zł w moim przypadku przyniosą odwrotny skutek.

Tym działaniem motywujecie mnie, aby jeszcze bardziej rozwinąć swój sklep na własnej domenie i odejść od Was.

oznacz moderatorów

MixTips
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaje głownie produkty po 1zl w mojej sytuacji jednyne logiczne rozwazanie to doliczenie prowizji do kosztow wysylki i w takiej sytuacji powinna byc mozliwosc zwiekszenia ceny w np allegro paczkomat inpost z narzuconej 8,99 na np 10,99  i wtedy to klient decyduje czy chce kupic produkt za 1zl i zaplacic 10,99 za wysylke, czy jednak woli wykupic smart  i zakupic produkty za 40zl, czy woli kupic u konkurencji gdzie wysylka bedzie tansza  ale  ten sam produkt bedzie kosztowal zamiast 1zl to 2,60  bo niestety sprzedajacy musialby sie zabezpieczyc i podniesc kazdy  swoj produkt  o  koszt prowizji wysylki bo niestety klientow kupujacych jednen produkt za 1zl jest sporo,....

co z klientami ktorzy maja smart zamiast kupic towar za 1zl beda zmuszeni kupic za 2,60 i zeby miec smart zamiast kupic 40 produktow po 1zl   bedzie zmuszony kupic  drozej  i kupi tylko 16 produktow po 2,60,  finalnie to klient straci  kilkukrotnie na prodruktach tanich   jesli sie zdecyduje w ogóle kupic, lub strace ja  jesli klient pojdzie do stacjonarnej drogii bo finalnie kupi tam produkt taniej od reki... podniesienie ceny produktu o kilkanascie  procent nic  wtej sytuacji nie da bo nawet jak ktos kupi mi 5 produktow po 30% drozej czyli zamaist za 1zl to po 1,30 to dalej nie pokryje kosztow prowizji z wysylki, jedyna opcja doliczenie do kazdego produktu kosztu prowizji od 8,99... co finalnie jesli ktos kupi kilkanascie produktow spowoduje ze zmiast kupic 100 produktow po 1zl jak do tej pory kupi 38szt.....

By wilk byl syty i owca cała allegro powinno dac mozliwosc zwiekszenia kosztu wyslki smart o te prowizje by osoba bez smart kupila produkty i zaplacila jednorazowo 1,60 -2zl drozej za cale zamowienie, osoba ze smart nie doplacila nic

jesli podniesiemy ceny produktow nikt nie bedzie zadolowny ani sprzedajacy bo spadnie mu sprzedaz ani kupujacy, jedynie allegro bo w kazdej z tych sytuacji zwiekszy swoj dochod...

 

oznacz moderatorów

schaz
#7 Wielbiciel#

Allegro tłumaczy się tym że inne platformy również pobierają prowizje od kosztów dostawy i to jest prawda. Niestety w przypadku allegro system został tak beznadziejnie skonstruowany że sprzedający nie są w stanie z góry obliczyć jaka finalnie będzie prowizja od transakcji. Zależy to od tego jaką formę dostawy wybierze klient a także od tego czy klient ma Smart czy nie i czy z niego skorzysta. Druga sprawa to narzucanie maksymalnych kosztów jakie sprzedający mogą pobierać za wysyłkę przedmiotu co samo w sobie jest już trochę za bardzo ingerencją w czyjś biznes. To sprzedający powinien ustalać taki koszt bo to on za to płaci.  Fajnie że allegro wynegocjowało dobre stawki z firmami kurierskimi ale nie powinno narzucać cen jakie sprzedający może ustawić w cenniku wysyłek.

Nie mam problemu z prowizją od kosztów wysyłki o ile będę one przejrzyste i równe dla wszystkich sprzedających a także łatwe do skalkulowania jeszcze przed dokonaniem sprzedaży wtedy po prostu podniosę odpowiednio ceny produktów.

Rozwiązania są dwa rezygnacja z programu Smart i powrót do starego systemu albo uwolnienie dla sprzedających cenników wysyłek tak aby sami mogli decydować jaką opłatę pobiorą i jaką prowizję od tego zapłacą. Allegro dobrze o tym wie ale jak widać nie bardzo ich obchodzi los ludzi którzy płacą ich pensje.

Wszystko przez system Smart który miał być taki super a okazuje się że stał się kulą u nogi dla samego allegro i trzeba teraz obciążyć kosztami sprzedających. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

no tak i wychodzi paradoks , doliczając prowizję od kosztów dostawy do ceny towaru allegro pobiera prowizję od tworu i ukrytą prowizję od prowizji od kosztów dostawy .... brawo !!!!

oznacz moderatorów

BodyNatural_pl
#8 Zapaleniec#

Kieruje zapytanie do UOKIK..... 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

UOKIK i allegro bają to glęboko ........e

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Mam podejrzenie  i zobaczymy czy się sprawdzi . Allegro drastycznie podniosło prowizję i niebawem pokazał się smart .... ok. wszyscy na tym wyszliśmy dobrze ... prawda ? . Teraz  wyszykowali nam drugie koszty , trzeci miesiąc darmowego smarta / to kosztuje  / . Wydadje mi się , że chcą znieść opłatę dla kupujących za pakiet ,,smart ,,i klient robiąc zakupy za 40zł automatycznie będzie miał darmową przesyłkę ...... ale czas pokaże  ,na razie muszą skumulować trochę grosza , wiadomo mocna reklama musi iść no i kosztować . Oby moje przypuszczenia znalazły odzwierciedlenie w realu .....

oznacz moderatorów

JanuszLewan
#7 Wielbiciel#

Postępowanie Allegro przypomina coraz bardziej działania bezprawne. Przeczytałem w jednym miejscu opinię Pani ekspert, ze prowizja od kosztów wysyłki poprawi jakość i spowoduje, że będą Sprzedawcy wysyłać za 0 zł. To perfidia, obłuda i bezczelność. Dlaczego ? to Kupujący poprzez wystawiane opinie pilnują jakości sprzedaży i usług; to Kupujący sami pilnują jakości chcąc więcej sprzedać. Nie można wprowadzać opłat od czegoś na czy się nie zarabia. To bezprawne wymuszanie opłat. Przypomina to działania PIS-u, który od początku kadencji podniósł ponad 20 podatków. Coraz bardziej podejrzewam, że uczy się od Allegro. Wprowadzanie opłat od czegoś co jest kosztem nie mieści się w żadnej z zasad zdrowej ekonomii. To po prostu złodziejstwo. Proponuję - dla rozszerzenia palety złodziejstwa - wprowadzenie opłaty 1 zł za każde wejście na swoje konto na Allegro, wprowadzenie prowizji od zwrotów prowizji przy niezrealizowanych transakcjach(najlepiej w równych wysokościach). Wasi eksperci coś wymyślą - nawet jak przez taniec sprowadzić deszcz. Jak ? Będą tak długo tańczyć aż deszcz spadnie.

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Klient zakupił 55 przedmiotów w różnych cenach (od 1 zł do 4 zł), dla każdego zakupu odzienie wypełnił formularz dostawy wybierając  wybierają Allegro Paczkomaty za 8,99 zł, na koniec wykonał przelew bezpośrednio na konto z kosztem wysyłki 5,9 zł za list polecony.

Rozumiem, że przy naliczeniu prowizji od kosztów wysiłki Allegro pobierze 55 razy prowizję od kwoty 8,99 zł jak zaznaczył klient, w moim przypadku jest to 9% (filatelistyka) czyli 44,50 zł prowizji od wysyłki + prowizję od sprzedaży, a za cały zakup z dostawą klient zapłacił 147 zł 🙂

I pytanie - gdzie i w jaki sposób odzyskać tą prowizję? Czy każdą rzecz trzeba opisać odzienie, czy da radę to zrobić hurtem? Na dzień dzisiejszy nie widzę przy zwrotach prowizji powodu zwrotu związanego z prowizją od kosztów wysyłki.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Będziesz niestety teraz musiał się kajać i uprzejmie prosić o zwrot nienależycie zabranych Ci pieniędzy...Do tego niestety doszło. Jak nie pomoże za pierwszym razem, trzeba składać odwołanie.

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Takich klientów, którzy po zakupie za każdym razem wypełniają formularz dostawy, a później robią zestawienie wspólne i wpłacają bezpośrednio na konto najczęściej na Poczcie (nasz potencjalny klient to osoba 60 +, nie wierzy w PayU, Allegro i przelewy przez internet) mamy 5-10-ciu dziennie.

Przecież nie da się tego ogarnąć.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

nieudostępniaj konta do zwykłych przelewów

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Jak pisałem, nasi klienci to osoby starsze, większość emeryci, którzy nie mają kont internetowych lub nie potrafią ich obsługiwać, albo jak moja teściowa uważają, że przelewy internetowe i PayU to zwykłe oszustwo 🙂

Jak nie udostępnię im możliwości wpłaty na Poczcie na zwykłe konto to stracę 30-40% klientów.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jak podnosili prowizję 6-10% też był wielki raban , a tu pokazał się ,,smart ,, i okazało się ,że wszystkim wyszło na dobre . Ja podejżewam glębszy sens tego posunięcia . Na razie trzeba podnieść ceny towaru , zrezygnować z najdroższych przesyłek i czekać ,,,, czas pokaże 

oznacz moderatorów

www_18650_pl
#8 Zapaleniec#

Ja wiem jaki jest głębszy sens.. trzeba odrobić 3.25 miliarda USD które nowy właściciel zapłacił za allegro

oznacz moderatorów