anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

kwiaty-Isabell
#8 Zapaleniec#

ogólnie w kategorii rekodzieło prowizja przekracza 20 % na start sprzedałam tiul za 165 zł prowizji 45 ! ani przy tanich paczkach gdzie klient swiadomie płaci za wyysłke 8,99 bez smart ani przy droższych nie ma szans na zarobek żaden

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

całe lata wyrzeczeń harowania by sprostać coraz to większym wymaganiom regulaminowym portalu ,wchodzenia klientom tam gdzie najciemniej by tylko zachować powymyślane standardy jakości ,poświęcając swój cenny czas ,teraz chcą nam zabrać jeszcze ten ciężko zarobiony kawałek chleba .nie da się sprzedawać bez zarobku tylko dla satysfakcji i jeszcze siedzieć 24 h na dobę przy komputerze i wpatrywać czy ktoś o coś nie pyta (wymagane szybkie odpowiedzi) ,zabawę w sprzedawanie bez zarobku dla przyjemności to przerabialiśmy w przedszkolu .

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

Jaki clickbait w tytule 🙂

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Kategoria - klocki Lego / pojedyncze elementy - średnia cena aukcji 1,50zł. Minimalna prowizja od 1.03 - 50gr. Mało? 🙂 Doliczcie koszty wysyłki i prowizję Allegro Smart. 

Właśnie przeliczyłam - PODWOJENIE kosztów obsługi sklepu w tej kategorii..... 

Zmiana asortymentu nie, ale zmiana ilości sztuk w ramach jednej oferty - tędy pójdę. 

oznacz moderatorów

NekoNika95
#2 Obserwator#

Prawie wszystkie kategorie od marca podnoszą 0.5%-1% w górę, niektóre 2%. To chyba dość ważna zmiana, a opublikowana informacja raczej słabo upubliczniona.

oznacz moderatorów

MaszynistaU-96
#8 Zapaleniec#

Będzie **piiip** i koniec.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Wcześniej kupowało się potrzebne drobiazgi o wartości 3zł plus płatna wysyłka paczkomatem, teraz nikt potrzebnych mi przedmiotów już nie sprzedaje. Tylko na kilogramy. Dziesiątki sztuk, dlatego kupuję stacjonarnie.  Jak się człowiek odzwyczai od allegro to również inne przedmioty kupię w zwykłym sklepie. Aktualnie poza allegro jest taniej, w rozumieniu w zwykłym sklepie.

oznacz moderatorów

BenioJ
#8 Zapaleniec#

Allegro nie było i jakoś się żyło - Allegro nie będzie a żyć się nadal będzie" Warto to co niektórym przypominać.

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#
@msniezek w panelu eksperta napisał:
 
"3. Skutki finansowe bezpośrednio nie będą może wielkie, ale spowoduje to podważenie pozycji Allegro jako domyślnego pierwszego wyboru przy zakupach w sieci. Może to dotyczyć całych kategorii towarowych, w których dominują towary o niskich cenach (np. części elektroniczne lub używane książki). Sumarycznie będzie to niekorzystne dla Allegro i prawdopodobnie nieodwracalne. Jest to całkowicie sprzeczne z oficjalnymi deklaracjami prezesa Allegro.
 
Są inne metody reakcji na tę zmianę, poza podnoszeniem ceny, pisaliśmy o nich w innych miejscach. Ale za wcześnie na tego rodzaju wnioski, zobaczmy co się stanie - będziemy odpowiednio reagować."
 
Bardzo chciałbym poznać te "inne metody reakcji na tę zmianę", bo przeglądając to forum dość regularnie, wyłapałem tylko propozycję tworzenia zestawów i rabatów za kilka sztuk. Narzędzie do tych rabatów, które oferuje Allegro jest tak naprawdę protezą pełną niedoróbek, więc nie jest to "metoda". Nie będę się tu rozpisywał czemu, bo to osoby temat (mogę taki założyć jeśli @msniezek jest ciekaw dlaczego tak myślimy) i nie chcę żeby umknęło przez to pytanie o pozostałe "metody reakcji".
 
PS. Panel eksperta zamknięty, wiele pytań pozostało bez odpowiedzi wbrew wcześniejszym obietnicom.
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@ejczbi dokładnie tak, jedną z metod jest tworzenie zestawów.

Z perspektywy kupującego online już sam koszt dostawy jest dodatkową "prowizją", którą musi zapłacić - dlatego gotów jest zrobić wiele, aby jej uniknąć (Smart!) lub zmniejszyć jej koszt przypadający na każdy przedmiot (dokupywanie dodatkowych przedmiotów, zwiększanie wartości koszyka u danego sprzedawcy). Mamy na to twarde dane. W takich sytuacjach albo prowizji od kosztów dostawy w ogóle nie ma, albo nie zdecydowanie niższa niż jest to tu często prezentowane. Jeżeli kupujący nabywa 20 przedmiotów po 2 zł i płaci za łączną dostawę 10 zł, przy założeniu 10% prowizji dodatkowy koszt dla sprzedawcy wynosi tylko 0,05 zł za 1 przedmiot.

Zachęcam do przeliczenia przez każdego sprzedawcę swojej indywidualnej sytuacji. Być może nie jest wcale tak źle, jak to niektórzy malują.

Staraliśmy się, aby odpowiedzi pojawiły się przy każdym pytaniu, które a) nie jest powtórzeniem jednego z poprzednich, b) jest realne, konkretne i wymaga pomocy eksperta. Jeżeli jakieś pominęliśmy, niecelowo - wklej je tutaj, uzupełnię.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

wabos_pl
#8 Zapaleniec#

Kupujesz prezent na dzień mamy, taty, babci dziadka, urodziny to ile takich prezentów kupisz 5, 10 , 20? Ja produkuję i sprzedaję kubki z nadrukiem. @msniezek powiedz jak ja mam sprzedać takiem klientowi więcej sztuk jak potrzebuje jedną i do tego najtańszą?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@wabos_pl OK, zróbmy to ćwiczenie. Patrzę na Twoje ostatnie 20 zamówień (liczby sztuk) i wygląda to tak: 1,1,2,1,1,2,1,4,1,1,2,1,1,1,5,4,1,1,2,4... Na podstawie tej próbki wychodzi średnia 1,85 przedmiotu na zamówienie (a nie 1, jak mówisz). Z tego co widzę, na te 20 zamówień masz 7 zamówień Smart!, a 8 osób kupiło jednak więcej niż 1 przedmiot. Przyjąłeś łącznie 129,13 zł za dostawę 37 przedmiotów (resztę kosztów pokrył Smart!). Prowizja 11% od tej kwoty to 14,20 zł. W przeliczeniu na jeden przedmiot - 0,38 zł dodatkowej prowizji od dostawy. W przeliczeniu na zamówienie - 0,71 zł.

To oczywiście niewielka próbka, raczej służąca jako przykład, jak najlepiej to wyliczać. Oczywiście te wskaźniki mogłyby być jeszcze lepsze, są metody, którymi można większą liczbę kupujących zachęcić do zwiększania wartości zamówień.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

wabos_pl
#8 Zapaleniec#

@msniezek Nie wiem czy jest czy jest jakieś narzędzie do robieni statystyk, tak na szybko policzyłem na 60 zamówień jest  41 jest po jednej sztuce. 5 zamówień na więcej niż z 1 sztuką nie było kupione w Smart!. Ze Smart! zostaje 14.Wszystkie przesyłki nadane w cenach przesyłek allegro, na żadnej dostawie nic nie zarobiłem tylko dołożyłem na opakowanie i zapakowanie.

I mam być zadowolony że po zmianach jak nową opłatę rozłożę na wszystkie produkty to wyjdzie mnie mniejsza dodatkowa prowizja. A jak sprzedam 30-40 sztuk w jednym zamówieniu (w czerwcu zawsze są takie zamówienia) to będę szczęśliwy bo na jeden kubek wyjdzie mi dodatkowa prowizja 0.05 zł.

A może zmieć model sprzedaży i zamiast kubek za 10-20 zł sprzedać za 3-5 zł z przesyłką 20-40 zł? Chyba wyjdzie taniej dla mnie bo dodatkowa prowizja za sprzedaż promowanej aukcji będzie mała - pełno takich ofert jest na allegro.

A jakie to są metody aby zachęcić kupujących do zwiększenia zawartości zamówienia? Rabaty, gratisy to też kosztuje. Co innego jest dać rabat na towar który się kupuje i sprzedaje a co innego na produkt który trzeba wyprodukować  a w moim przypadku na produkt spersonalizowany.

 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@wabos_pl co robimy i co zrobimy z prowizją, która od Was wpływa, pisaliśmy już wielokrotnie, np. tutaj. To są realne działania mające na celu zwiększenie liczby kupujących na Allegro (nie tyle tych, którzy kupują online gdzie indziej, ile tych, którzy w ogóle nie kupują online, a takich w Polsce jest nadal wielu - więcej, niż w innych krajach).

Nie chodzi o to, żeby z prowizji się cieszyć, ale żeby rozumieć na co jest przeznaczana. Każdy sprzedawca zapewne wie, że aby sprzedać tyle, co na Allegro - we własny sklep trzeba najpierw zainwestować. Wielkość tych inwestycji jest porównywalna z wydatkami na Allegro, a ich skutek o wiele mniej przewidywalny (na Allegro płacisz za realną sprzedaż, u "siebie" - za pozycjonowanie, utrzymanie itp. - płacisz również, gdy sprzedaży nie ma).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego ten co ma prowizję 3% i 15% od przesyłki smart ( czyli narzuconej przez allegro ) zapłaci inną prowizje?  Dlaczego moja prowizja od tej samej przesyłki jest droższa niż innego sprzedawcy to jest dopiero zbrodnia.  Najgorsze jest to że ja wprowadziłem Allegro Smart co się okazało że od 8,99 też naliczają mi prowizję!!!! ja mam produkty tanie, znacznie poniżej 40zł więc co teraz podnieść ceny produktów czy zrezygnować z Smart i dodać do kosztów przesyłki? Za wszystko zapłaci klient bo ja już nie mam z czego dołożyć.

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@msniezekTa matematyka zupełnie nie działa jeśli w grę wchodzą oferty wyróżnione. Nigdzie nie mogę znaleźć informację w jaki sposób jest naliczana prowizja od dostawy w ofertach wyróżnionych. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w zamówieniach gdzie część towarów mają wyróznienie, a inna część nie. Prowizja w takich ofertach jest całkowicie nie do wyliczenia.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Gasmin_pl zamówienie składające się z:

  • 2 przedmioty, oferta wyróżniona, prowizja 10%
  • 1 przedmiot, oferta niewyróżniona, prowizja 5%
  • wysyłka 8,99 zł bez Smarta

Koszt wysyłki dzielimy równo na 3 przedmioty:

  • Przedmioty wyróżnione: 2/3 * 8,99 = 5,99 zł. Dodatkowa prowizja za wyróżnienie to 50% głównej stawki. Czyli 1,5 * 10% * 5,99 = 0,90 zł
  • przedmiot niewyróżniony: 1/3 * 8,99 = 3,00 zł. Czyli 5% * 3,00 = 0,15 zł

Prowizja od kosztów wysyłki to w takiej sytuacji łącznie 1,05 zł.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

trafikajokerall
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry

Przejrzałem prowizję od dzisiejszych transakcji. Nie ma nigdzie wykazanej prowizji od kosztów wysyłki. Gdzie mogę to sprawdzić? 

oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

Jest rozłożona procentowo na poszczególne produkty

oznacz moderatorów

limonkamix
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie dotyczące naliczania prowizji od sprzedaży na przykładzie konkretnego zamówienia, oferta niewyróżniona: 1 przedmiot w ilości 9 sztuk x 2,50, wysyłka 6,49. Razem 28,99. Według moich obliczeń prowizja od tej kwoty (kategoria rękodzieło) 15 % = 4,35. Dobrze liczę?

oznacz moderatorów