anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Też już o tym wspominałem, można np. doliczyć zryczałtowany koszt obsługi każdego zamówienia, zamiast tylko w procentach dodać np. 5zł. stałej opłaty - przecież te mechanizmy wykonane na serwerach Allegro podczas klikania przez sprzedawców przy obsłudze zamówienia - też kosztują!

oznacz moderatorów

tom_andrz
#8 Zapaleniec#

prowizje za zus prąd paliwo auto itp

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

prowizję od materiałów pakunkowych już proponowałem jakiś czas temu 😉 - to jest po prostu banda sq...ów

oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

proija.jpg

 

TOWAR ZA 2,99, KURIER DPD 12,99 - PROWIZJA 2,4 + DOPŁATA ZA KURIERA + KOPERTA

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Oszustwo? Nie, ponieważ logując się, akceptujesz obowiązujące tu zasady. Czyli wiesz o nich i zgadzasz się na to. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

NO TAK RZECZOWA ODPOWIEDZ.

a co w sytuacji gdy kupujący wypełnia formularz paczka za pobraniem za 18 zł. wtedy prowizja to 3,14 i tyle pobierze allegro. to dalej jest uczciwe?

dalej jeśli kupujący jednak zmieni zdanie i wypełni ponownie formularz wybirając list polecony to allegro już tej prowizji nie zwraca.

dalej w sytuacji gdy kupujący kupi 10 rzeczy i wypełni 10 formularzy za pobraniem to allegro pobierze prowizje 10 razy

potem gdy kupujący zmieni zdanie i wypelni jeden formularz to allegro prowizji już nie zwróci

czy to dalej jest uczciwe ?

 

 

oznacz moderatorów

artur8225-a1
#12 Orędownik#

Tak 🙂 

Gdzieś wyczytałem że masz zrobić zestaw i zmusić klienta do wybrania   wysyłki smart 

oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

tak zabawne ...

 

 

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@artBHP_IMPORTER . Wystarczy usunąć dostawy które generują wysoką prowizję . Oczywiście jeśli nie chcesz jej płacić. To allegro ustawia zasady a my możemy się tylko dostosować. Z pozytywnych spostrzeżeń : Allegro czasami reaguje na to co tu piszemy, warto wylewać swoje żale😎

oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

WYSTARCZYŁO BY ABY ALLEGRO WPROWADZIŁO MINIMUM ZAKUPOWE DLA WYBRANYCH DOSTAW

oznacz moderatorów

sezamikantyk
#9 Pomysłodawca#

Albo stoisz przed dylematem. Zarobić choć mało lub wcale nie zarobić. Teraźniejsze czasy nie nastrajają optymistycznie do zmian zawodu/branż

oznacz moderatorów

sunrise0809
#9 Pomysłodawca#

Nic nie akceptowałem, drugi raz przy zmianie regulaminu na haracze za paczki, nie akceptowałem, żadnego nowego regulaminu ani poprawki, prawnie to zwykły band y tyzm (uwaga cenzura allegro bo to prawda😂) typowy haracz niby na legalnie 😂 Wszyscy tym bardziej z prywatnymi kontami mają z nimi wygrane. Wystarczy zgłosić do rzecznika albo w policji gospodarczej jako popełnienie  przestępstwa i nie legalne naliczanie prowizji do prowizji sprzedaży bo ona też nie jest specjalnie osobno liczona, by nie było czarno na białym nawet w naszej historii sprzedaży, ale sam obliczyłem kilka miesięcy za te paczki, to nazbiera się mniejsza wypłata miesięczna.

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

na szczęście mnóstwo klientów wraca do sprzedających poza tzw serwisem i firma na literę ma z tego wielkie G - i z tego trzeba się cieszyć - dopóki będą tym byznesem (nie)rządzać takie ćwierćwałki umysłowe a raczej zdesperowane pazeroty to tak będzie - taka mała radość dla sprzedajacych, że nic nie dostają a jest tego sporo - ponad połowa obrotów

oznacz moderatorów

sezamikantyk
#9 Pomysłodawca#

Nie doliczasz kosztów typu prąd, zus, ogrzewanie i roboczogodziny

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@artBHP_IMPORTER  To jest chore!!! To jest bardziej chore niż ludzie na covid.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pietja1a
#8 Zapaleniec#

Ja zamknełem konto

i nie narzekam jestem do przodu około 2600zl netto

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Wiecie co? Prowizja od kosztów wysyłki to oczywiście przegięcie przy gabarytach, bo nikt nie wyśle dużej paczki takim DPD za 14zł

Sytuacja jest trochę inna przy sprzedaży małego AGD. Co z tego, że naliczają prowizję od wysyłki (5% w dziale elektronika->małe agd). Przy transakcji smart z kurierem płacisz O WIELE WIĘCEJ niż poza smartem. Przy kurierce za 15zł to tylko 1,20zł, a za smarta płacicie stałe 4zł

Jeszcze o tyle gorzej, że wymuszają dodanie smart kuriera albo utraci się oznaczenia w ofertach. Cwane 😉

oznacz moderatorów

cablab
#7 Wielbiciel#

Czołem, moja zagwozdka polega na tym że nie bardzo kumam dla czego jestem zmuszany do płacenia allegro prowizji za przesyłkę powiedzmy paczkomatową nie mając wpływu na to czy klient kupi za >=40zł i czy ma smarta. Z chwilą uruchomienia smartowych przesyłek podpisuję cyrograf na szarpanie ze mnie dodatkowej ukrytej prowizji od transportu. Cena towaru musi iść w górę ponieważ świadome działanie na szkodę przedsiębiorstwa jest zdaje się nawet karalne.

Co to jest za akcja, że zmusza się mnie do płacenia prowizji od kosztu jaki podaje przewoźnik?! Rozumiem, że jeśli ustawię cenę z czachy to będę płacił, ale jak mam ograniczenie w formularzu to o co tu chodzi?

Na kosztach przesyłki z ograniczoną ceną nie mam zarobku (halo - płacę za całe pakowanie!) i jeszcze teraz allegro na mnie zarabia.

Klient sobie kupi towar za 2zł bo jeśli nie ma go u siebie na miejscu a i tak z paczkomatem jest dla niego ok. Lecą więc transakcje o niskich wartościach i zarobku - a ja jestem do tyłu.

Dzika rywalizacja powoduje obniżanie cen jednostkowych do absurdalnych, a jeszcze prowizja od 8,99 nie jest mała przy transakcjach jak pisałem.

Dla czego nie wprowadzić minimalnej kwoty, od której realizowane jest zamówienie?

Dodatkowo zaokrąglanie prowizji nie od ceny ostatecznej, a od poszczególnych elementów to także kura znosząca złote jajka.

Nie miałbym nawet pomysłu pykać tak swoich klientów w moim sklepie, a tu jakoś wszystko przechodzi - co tu się wyrabia? Ludzie 🙂

Uważam te praktyki za nie etyczne działania monopolisty mające bezpośredni wpływ na psucie rynku.

Jak pisał Branson - rozkręcić biznes, stanąć z boku, zdjąć odpowiedzialność bezpośrednią i uniemożliwić kontakt.

Mam nadzieję, że coś się zmieni ponieważ nie ma możliwości bezpośredniego zwrócenia się ze sprawami do platformy.

oznacz moderatorów

datom4
#11 Animator#

nie trzeba mieć smarta kuriera - wystarczy paczkomat

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

polecam dawać informacje w aukcjach dla klientów ze podwyżki transportu sa wymogiem allegro które chce sobie na tym zarobić .

oznacz moderatorów