anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

pietja1a
#8 Zapaleniec#

Proponuje aby stało się standardem .Sprzedawcy powinni w opisach aukcji zamieszczą informację o prowizjach jakie płacą do allegro.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MCdzaros nie tylko allegro pobiera kasę od przesyłki 😞 dolicz do towaru lub przesyłki nic nie zrobisz 😞 Inni mają ten sam problem 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

smiesznyprezent
#8 Zapaleniec#

tak mnie nurtuje czy jakiś inny portal oferujący takie pośrednitwo w sprzedaży w tej częsci świata ma większe prowizje?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@smiesznyprezent mają 10 - 15 % prowizji 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

renifer611
#9 Pomysłodawca#

Od 1 czerwca daje odbiór osobisty 0 zł, a jak ktoś chce przesyłkę,wpłaca na konto i wysyłam swoim dostawcą i wilk syty i owca 

oznacz moderatorów

Dladzieci1946
#8 Zapaleniec#

Odpowiem Ci krótko. Jeżeli za kuriera płacę miesięcznie ok. 2 500 zł. to przy prowizji 10% mebelki miesięcznie zapłacę 250zł. w skali roku ok. 3 000 zł. Podniesienie kosztu towaru nic nie da i tak zapłacisz 10%. od towaru więc nie wyrównasz kosztów prowizji kurierskiej. Jest jednak wyjście trzeba podnieść opłatę kurierską tak, żeby po opłacie prowizji mieć na zapłacenie kuriera. Podam Ci przykład pod rozwagę: 15 zł opłata kurierska zabierają 1,50 zł. zostaje ci 13,50 zł. No tu jesteś w plecy. Podnosisz opłatę kurierska do 16,67 zł zabierają 1,67 zł zostaje Ci 15,00 zł na opłacenie kuriera. Koszty ponosi tylko kupujący. Jesteś na swoim. Cała sprawa jest nielegalna ponieważ w żadne księdze handlowej czy KPiR nie ma takiej możliwości rozłożenia kosztów opłaty np. za Allegro na dwie pozycje odpisujące koszty z tego samego konta. Faktura Allegro na pewno nie będzie też miała pozycji prowizja od kuriera. Sprawa musi się skończyć w sądzie. Jestem ciekaw kto  będzie pierwszy., Ja chyba złoże doniesienie do rzecznika praw konsumenta. To by było na tyle. Narka

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

 @Dladzieci1946   Tylko pozew zbiorowy

oznacz moderatorów

Magdalena0208
#8 Zapaleniec#

A co jeśli wysyłamy ponadgabaryt. Przecież wasze prowizje w dzisiejszych czasach zwalają z nog, coraz mniej wszystkim opłaca się wystawiać swoje produkty na allegro. Skąd pomysł pobierania prowizji od wysyłki, przecież to jest dodatkowa opłata  za wysyłkę, musicie być monopolistą na wszystko, również na wysyłki. Myślę że jest to jawne okradanie sprzedających, nie wszyscy chcą korzystać z oferty smart. Zakładając konto firmowe na allegro nie było mowy w regulaminie o możliwości takich zmian jak wprowadzanie prowizji od wysyłki. Wasz smart opłaca się tylko wykupić przy małych wysyłkach, a co z dużymi paczkami, nieregularnymi kształtami ? 

oznacz moderatorów

t12tom
#8 Zapaleniec#

Dzien dobry

W zwiazku z tym, ze programu smart nie moga miec osoby bez dzialanosci gospodarczej, uwazam ze allegro przez wprowadzenie oplat za wysylki i brak mozliwosci wlaczenia w takim przypadku sprzedawcy do programu smart stosuje nieuczciwe praktyki handlowe. Wynika to z tego, ze osoby bez dzialanosci sa pozbawione mozliwosci oferowania programu smart i sa zmuszone do placenia haraczu na rzecz serwisu.  Moze warto posukac rozwiazania, zanim ktos to zglosi dalej...

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@t12tom możesz mieć jako osoba prywatna, podnieś ceny o prowizję 😄

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

t12tom
#8 Zapaleniec#

Nie mozna wejsc do programu smart bez umowy w ktorej wymogiem jest dzialanosc. Czyli nip i regon. Uwazam ze serwis wykorzystuje swoja pozycje do stosowania praktyk monopolistycznych.

 

oznacz moderatorów

zakupy_to_pasja
#7 Wielbiciel#

Możesz normalnie być w Smart! bez działalności.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@t12tom pewnie że możesz, nie musisz mieć żadnej umowy żeby nadawać inposta w smarcie nawet raz w miesiącu 🙂  Zakładasz konto w menadżerze paczek i robisz doładowanie przedpłatę jak jest w smarcie nic nie pobierają jak poza smartem 8,99 zł 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

t12tom
#8 Zapaleniec#

tak, ale nioe moge oferowac swoim klientom darmowej wysylki w ramach smart. Jest to zablokowane przez uslugodawce.

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

otwórz biznes .... proste prawda ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Magdalena0208 od kilku miesięcy o tym trąbią, podnieś ceny jak wszyscy, prowizja nie jest z górnej półki inne portale mają większą nawet 15 % 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Magdalena0208
#8 Zapaleniec#

Chyba tak zrobię, nie mam innego wyjścia

oznacz moderatorów

wspomnienieprlu
#9 Pomysłodawca#

Ciekawe które?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

sprawdź jakie prowizje ma a....n zbije cię z nóg . Reklama , programy bonusowe , smart , pomoc , itp wszystko kosztuje , a nikt nie ma zamiaru robić dla idei 

oznacz moderatorów