anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy w ofertach wyróżnionych - ile wynosi?

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Z tego co dzisiaj widzę w rozliczeniach z Allegro, płacę prowizję towar+dostawa. Ale w ofertach wyróżnionych mam te 60% prowizji od prowizji również od kwoty (towar+dostawa). Czy dobrze rozumiem, że w ofertach wyróżnionych prowizja od, na przykład, dostawy do Paczkomatu wynosi 0,89 + 60% od 0,89 zł? Razem to 1,43 zł tylko z kosztów dostawy? Proszę powiedzieć jak wygląda naliczenie tej prowizji w zamówieniu gdzie kilka towarów są z wyróżnieniem, a kilka bez. Naprawdę jest to trochę nie do zrozumienia. Nie wiem w jaki sposób mam wyliczyć podwyżkę na towarze. Rozumiem że Allegro chce zarobić, zgodziłam się na to. Ale powiedźcie normalnie jak to wygląda, bo również chcę zarabiać, a nie liczyć straty pod koniec czerwca.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

PawHaft
#12 Orędownik#

Podpinam się do pytania @Gasmin_pl 

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Matematyka z ostatniego zamówienia.

towar 1 - cena 9,97 oferta wyróżniona

towar 2 - cena 9,97 bez wyróżnienia

dostawa 6,99

Wchodzę do zamówienia - zwrot prowizji - wyskakuje kwota 3,51 zł.

Liczymy:

towar 1 - prowizja 1 zł + 0,60 za wyróżnienie = 1,60 zł

towar 2 - prowizja 1 zł

dostawa 6,99 - prowizja 0,70 zł

1,60 + 1 + 0,70 = 3,30 zł - nie wychodzi

Liczymy inaczej dostawę - prowizja 0,70 zł + prowizja od prowizji 60%  0,42 zł = 1,12 zł

1,60 + 1 + 1,12 = 3,72 zł - również nie wychodzi.

Czy Wy dzielicie koszt dostawy na wszystkie towary w zamówieniu i doliczacie prowizje od każdego kawałku w zależności od opcji promowania? Czy to w ogóle można w jakiś sposób ogarnąć? A co jak ja mam kilka towarów w strefie okazji - również naliczana jest prowizja od prowizji od prowizji również na ten kawałek dostawy do towaru w dużym zamówieniu?

oznacz moderatorów