anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

prowizja od kosztów wysyłki

interszafa
#10 Popularyzator#

Czy ktoś kompetentny wyjaśni mi, czy fakt, że mam włączoną wysyłkę allegro smart zwolni mnie z płacenia prowizji od kosztów wysyłki ?

oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65

pc-connect_pl
#10 Popularyzator#

Nie jest to dobry pomysł, gdyż pomimo iż ktoś będzie oferował Smart, klient nie musi wybrać tego rodzaju przesyłki. wysokość prowizji zależy wtedy od decyzji klienta i sprzedający nie ma na to wpływu. A powinien na etapie wystawiania aukcji znać wysokość prowizji , która zapłaci aby móc dostosować cenę przedmiotu. 

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

ja już obliczyłam że tanie przedmioty musza podrożej o 1zł a droższe od 1,5 do 2 zł

oznacz moderatorów

strefa_koszulek
#8 Zapaleniec#

"Wierzymy, że wprowadzane zmiany zwiększą satysfakcję klientów, a przez to pomogą sprzedawcom sprzedawać coraz więcej na Allegro. " HAHAHA u nas w firmie 1/3 przychodu to realny koszt dostawy. Czyli prowizja od sprzedaży, promowania, prowizja od sprzedaży w promowanej aukcji + prowizja od kosztów wysyłki 🙂 4 daniny 🙂

oznacz moderatorów

pc-connect_pl
#10 Popularyzator#

Klienci w końcu też zauważą że darmowa wysyłka to droższe produkty na allegro

oznacz moderatorów

lidiaszulc3
#9 Pomysłodawca#

Ja od podwyżki prowizji bardziej się obawiam czy rzeczywiście allegro stawia na odsortowanie z serwisu drobnicy , bo taka teoria krąży wśród użytkowników. Sama prowadzę działalność sprzedając tańsze przedmioty i o ile wzrost prowizji jestem w stanie zaakceptować to o planach ograniczenia czy likwidacji ich wolałabym wiedzieć wcześniej.. @msniezek na ZS szczerze powiedziałeś , że podniesienie minimalnej prowizji ma zlikwidować najtańsze przedmioty  , które kosztują 1/2 zl, czy teraz jesteśmy w tej samej sytuacji tylko na większą skalę ? możesz powiedzieć coś więcej w tym temacie, póki co są same spekulacje.. 🤔

oznacz moderatorów

bez_zbednych_pl
#9 Pomysłodawca#

Allegro nie odsortuje drobnicy, ponieważ na aukcjach za 1zł i 1zł z kawałkiem zgarnia procentowo największa prowizję, więc jak na mój gust nie będzie sobie strzelało w kolano. Finalnie i tak wszystkie dodatkowe koszty zostaną przerzucone na kupujących, bo nikt nie będzie wystawiał aukcji w serwisie dla samego wystawiania, tylko żeby zarobić. Pytanie tylko kiedy sprzedawcy zaczną podnosić ceny, czy kontrolnie już teraz, żeby zweryfikować popyt przy wyższych cenach, czy może dopiero jak zacznie obowiązywać dodatkowa prowizja, żeby sprawdzić ile faktycznie się na tym traci.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@lidiaszulc3 nie tylko nie przypominam sobie takiej swojej odpowiedzi, ale przejrzałem też swoje archiwum moich wypowiedzi i takiej nie znalazłem...

Przede wszystkim warto rozmawiać o konkretnej kategorii, o konkretnym zapisie w cenniku. Zapisy cennikowe nie zawsze służą bezpośrednio wyższemu zarobkowi - bardzo często mają rolę kształtowania oferty. Najlepszym przykładem jest zaporowa opłata za cenę minimalną, która - jak się domyślacie - nie przynosi nam żadnych kokosów, a jest tak wysoka głównie po to, aby używali jej wyłącznie ludzie absolutnie przekonani, że to konieczne. Bo jasne jest przecież, że aukcje z ceną minimalną są przez większość kupujących omijane szerokim łukiem i/lub są źródłem niezadowolenia po zakończeniu licytacji.

To samo dotyczy w dużym stopniu minimalnej prowizji. Nie spowodowała ona przecież, że nie da się wystawić na Allegro prztymucla za 1 zł - nadal można, po prostu zachęcamy, aby wystawiać je w zestawach po np. 5 sztuk (bo i tak zazwyczaj jeden prztymucel to za mało, potrzeba ich minimum kilku). W niektórych kategoriach prowizja minimalna jest wyższa niż 0,25 zł - w których? Przede wszystkim w tych, w których oryginalne, pełnowartościowe produkty są w cenach, które nie zbliżają się nawet do minimalnej prowizji - są to jednak równocześnie kategorie cierpiące na dużą liczbę ofert w niskich cenach i często wątpliwym bezpieczeństwie zakupu.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

superciuch77
#8 Zapaleniec#

A jak to ma się do kategorii książki używane!!! Podnieść o 50 procent prowizję Odonic jeszcze antykwariaty prowizją od przesyłki gdzie ceny książek wahają się od 2 do 5 złotych Allegro niszczy małe firmy i działa na szkodę rozwoju czytelnictwa. Ten temat trzeba poruszyć medialnie bo teraz emeryta nie będzie stać nawet na książkę używaną. Rozbój

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@msniezekMaciek dwie uwagi :

1. PSZTYMUCEL a nie prztymucel 🙂

2. Podniesienie prowizji za książki używane ( BTW jaka jest definicja takiej książki ?) o 50% ( z 10% na 15%) przy taniości tych książek może naprawdę wpłynąć znacząco na ich oferowanie, oraz na ceny dla kupujacych ( w górę)

3. Prowizja od transportu ( małe listy polecone, czy przesyłki gabarytowe - obie ze względów logicznych poza Smart) podniesie ich ceny dla Kupujących - tego chcecie?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

jak mam połączyć w pakiety wkładki do butów ? pumeks, okulary ochronne ? mam zmuszać klienta do zakupu 10 par zamiast 1 ?

często ludzie kupują u mnie tabliczki ostrzegawcze, które kosztują 5,69 i wybierają kuriera pobraniowego, przy tej prowizji zapłace 2,5 prowizji to po co sprzedawać ?

trzeba bedzie cene podniesc od 2 zl - to ma byc zysk dla klienta ?

oznacz moderatorów

ubraniabhp_com
#9 Pomysłodawca#

Panie gościu, mam robić zestaw 5 par rękawic po 1 zł, albo 5 wkładek do butów, albo albo i zmuszać klienta do kupowania 5 sztuk/par zamiast 1, bo takie "widzi mi mi się" allegro?

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Musisz zrobić zestawy po sześć, bo większość ludzi ma po dwie łapy przednie i zadnie 😄

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Mam pytanie, które właśnie mi się nasunęło. 

Czy ja dobrze zrozumiałam fragment "prowizją od sprzedaży obejmiemy wartość całej transakcji"?

Mianowicie - na przykładzie. Prowizję Allegro mam wg tabeli 6%. 02 kwietnia 2020r. Klient kupił u mnie 10 przedmiotów po 1zł każdy. Do tej pory płaciłam prowizję 10x0,25zł=2,50zł (od 10zł przychodu). Teraz za sam towar (nie licząc na razie przesyłki) zapłacę prowizję 10zł*6%=60 groszy ??? 

Jeśli dobrze zrozumiałam, to zamiast biadolić zacznę się szczerze cieszyć, nawet mimo tej prowizji od wysyłki, bo przy InPost bez Smarta zapłacę dodatkowo 8,99zł*6%=54 grosze i w sumie wychodzi 1,14zł prowizji, czyli ponad połowa mniej tego, co obecnie mi się nalicza. 

Dobrze zrozumiałam?

oznacz moderatorów

lidiaszulc3
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję Macieju za odpowiedź. Skojarzyłam/ zapamiętałam  ówczesny wątek z taką wypowiedzią , jeśli to nadinterpretacja to przepraszam , mogłam to źle zrozumieć . Chyba zbyt emocjonalnie podeszłam do tematu ( dzisiaj 😉

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Nie ma sprawy - taka moja rola, żeby dbać o precyzję wypowiedzi i prostować ewentualne nieporozumienia 🙂

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

jak już tak precyzyjnie to proszę o odpowiedź na to pytanie ... jak ten wasz "genialny " pomysł z prowizją od łącznej transakcji ma się do przepisów prawa w tym prawa handlowego ?? bo koszt wysyłki nie jest waszym produktem a produktem opłacanym przez sprzedawcę na rzecz firmy przewozowej więc jakim cudem chcecie pobierać haracz od nadawców paczek ???? Pytanie moje wynika z chęci złożenia zawiadomienia do instytucji państwowych w sprawie praktyk monopolistycznych 🙂 bo ten wasz pomysł jest tego ewidentnym przykładem

oznacz moderatorów

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

Szok ... Allegro Gadane nie zna odpowiedzi na tak proste pytanie ?? !!!

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

prowizję się płaci od każdego produktu a nie kwoty całości

u mnie prowizja będzie wynosić minimum 2zł.. czyli w kategorii gdzie prowizja wynosi 8% muszę sprzedać powyżej 25zł żeby mieć prowizję 8%, wszystko poniżej 25zł będzie 8%+

sprzedając produkt za 2zł zabiorą mi 100% prowizji

a najśmieszniejsza jest sytuacja z prowizją za przesyłkę, to nie sprzedawcy wina że kupujący zapłaci poniżej 40zł i tym sposobem zapłaci więcej prowizji niż wynosi w jego kategorii

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

odnosiłem się do wypowiedzi Klocko-m-ania 

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

 

@dawal50 

Obecnie tak - od pojedynczej transakcji, ale od 02 kwietnia napisali, że od całości zamówienia - cytowałam powyżej wprost, co napisali w aktualnościach Allegro, 

oznacz moderatorów