anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

mdrogeria
#21 Demiurg#

zgadza się , drobnicz będzie znikać z allegro niestety

oznacz moderatorów

Grendel66
#9 Pomysłodawca#

BodyNatural_pl - OK. źle zinterpretowałem 🙂 Też mi wychodzi, że każdy towar musiałby podrożeć o wartość prowizji od średniego kosztu przesyłki, czyli ok. 1-1.5 zł na każdym przedmiocie.

oznacz moderatorów

BodyNatural_pl
#8 Zapaleniec#

Prowizja dodatkowa 5% jesli jest wyróżniona oferta to juz zdzierstwo jak juz płacisz za reklamę. Jak taka ofertę masz w ADS to placisz:

1. podstawowa prowizję 11%

2. oplata za wyróżnienie

3. oplata za kliki w ADS

4. dodatkowa prowizja za sprzedaż wyróżnionej oferty 5%

5. Prowizja od przesyłki 11% przesyłki

6. Prowizja od przesyłki wyróżnionej 5% 

Niezle. Moze odrazu oddajmy cały towar Allegro

oznacz moderatorów

eOS-kom
#4 Eksplorator#

tak ale to jest połowiczne rozwiązanie, bo płaci za to ostatni w łańcuszku czyli kupujący... ja protestuję również z pozycji kupującego, bo często kupują coś do 40zł - bo inaczej się nie da i będę za to płacił, bo sprzedający podniesię opłatę za dostawę

oznacz moderatorów

potask22
#8 Zapaleniec#

witam. Od 1 czerwca ma wejść dodatkowo prowizja zwięksdzona koszt dostawy?? Ja sprzedaje duże przedmioty,mam prowizji 5% i wysyłka koszt dostawy też jest duży bo od 60zł do 80zł. NIe moge skorzystać z paczkomatów, innych opcji , smartów itp...bo to paczki gabarytowe, wysyłam dość dużo paczek i dla mnie to jest delikatnie mówiąc złodzie....wo, jak wyślę kilka paczek dziennie to jestem kilkanaście złoty w plecy a w ciągu miesiąca to grubych kilka stów.  O co z tym Allegro chodzi , ja wiem że moge dostac odpowiedz jak nie pasuje to idz gdzie indziej , ale prowizja za wystawianie co 10 dni, prowizja od sprzedazy, prowizja za sklep, prowizja jeszcze teraz za dostawę ???!!!!!! to co jeszcze gdzie można klientowi zabrać?? ?

oznacz moderatorów

univision_sklep
#7 Wielbiciel#

Witam,

dokładnie, jaka jest podstawa prawna? Rozumiem, że celem jest zmonopolizowanie wysyłek przez kontrahentów allegro, ale też kiedy klient kupi coś za 30 złotych i wybierze dostawę do paczkomatu to i tak będę musiał od tych 8,99 zapłacić prowizję. To już nawet nie jest śmieszne. Z jednej strony chcą, żeby sprzedawcy mieścili się w limicie cen wysyłki narzuconych przez nich tj. np. dla przesyłek kurierskich 12,99 zł (co w przypadku paczek 30 kg już jest za niskie) to jeszcze będą brać ode mnie pieniądze tak jakby to ja świadczył usługę dostawy. Ponadto nie ma opcji, żeby podwyższyć cenę wysyłki bo a. zmniejszy się sprzedać b. skretyniali klienci i tak potrafią wystawić mniej niż 5 gwiazdek za koszt wysyłki z allegro smart do paczkomatu za 8,99 zł to jak ustawię 9,50 zł to mogę już zapomnieć o Super sprzedawcy. Fajnie allegro, gratuluję umiejętnego stosowania **piiip**towskich metod. Pora chyba zainwestować te tysiące złotych bezsensownie Wam płaconych w reklamę sklepu internetowego.

oznacz moderatorów

mkzpw
#7 Wielbiciel#

Jak tak można ???????????? Mam umowę z DHL i za każdą paczkę ponoszę opłatę.  Jakim prawem Allegro ma na tym jeszcze zarabiać???????? chcecie naliczać prowizję od opłat dla tych firm, my na tym nie zarabiamy. To jest sprawa dla sądów. Dlaczego piszecie w przykładach, że prowizja wynosi 6% jak teraz JUŻ pobieracie 10% prowizji i zawsze taką prowizję mi naliczaliście. czas chyba zakończyć sprzedaż na allegro to już nawet nie jest śmieszne, to jest rozbój w biały dzień!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..

oznacz moderatorów

Eule44
#1 Nowicjusz#

Zabieracie nawet 10% wartości przedmiotu jako prowizja i teraz mam jeszcze płacić od wysyłki ? Czyli muszę zawyżyć koszt wysyłki za co zostanę objechany przez kupującego albo dopłacić z własnych pieniędzy z których już i tak oddałem wam 10 % prowizji ....?

Koszty wysyłki to nie jest mój zarobek. 

oznacz moderatorów

BabylonV
#8 Zapaleniec#

Zastanawiam się od czego mogli byście naliczać jeszcze opłaty ?

Bo chyba 11% prowizji to mało,trzeba jeszcze od wysyłki.

Ja bym przywrócił jeszcze opłatę za wystawienie tak minimum 10 % wartości towaru,nieważne że ktoś sprzedaje coś za np 100 zł ma na tym 5 a wy se łykniecie od tego 11 + za wysyłkę prowizja też 11%

 

TO SIĘ ROBI CHORE ,A RACZEJ JUŻ JEST.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Tak , to proste , należy zwiękrzyć dochody ze smarta . Udostępniasz smarta musisz prowizję od kostów transportu umieścić w cenie towaru czyli kupujący z pakietem smart zapłaci za towa więcej  i prowizja będzie również wyższa 

oznacz moderatorów

IVEX-IC
#8 Zapaleniec#

Witam

Czyli po raz kolejny allegro.pl strzela sobie w kolano podnosząc koszty i tak już bardzo wysokie i to w bardzo złej sytuacji gospodarczej. Doliczanie kosztów prowizji od przesyłki uważamy za bardzo niestosowny krok,który spowoduje kolejny spadek sprzedaży na allegro.pl, a tym samym przenoszenie ofert na inne platformy sprzedażowe (nasza firma przeniosła 75% ofert) i to z pozytywnym skutkiem. W przypadku takich posunięć rozważamy przetransferowanie pozostałych na allegro.pl ofert na inne platformy a w konsekwencji do całkowitego zaniechania sprzedaży na allegro.pl

Uważamy,że allegro.pl nie powinno pobierać prowizji od kosztów,które nie leżą w ich gestii. 

Z poważaniem Robert Ozga 

oznacz moderatorów

Grendel66
#9 Pomysłodawca#
DarkStoorM   "Wchodzimy w listę ofert, zaznaczamy wszystko, w edycji grupowej klikamy Cena -> opcja 2: dodaj 10% do cen". Tak, da się to zrobić, ale ma to sens jedynie dla towarów powyżej 10 zł, takie np. za 1 zł musiałyby być podwyższone o 100%. 
oznacz moderatorów

wspomnienieprlu
#9 Pomysłodawca#

Ja też będę się stąd ewakuować, też spróbowałam na innych portalach, jestem bardzo zadowolona. Płacę po parę stów, bywa, ze dużo wiecej.Mało!!!!! Allegro będzie się bujać! Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

oznacz moderatorów

pietja1a
#8 Zapaleniec#

Podaj na jakich platformach sprzedajesz też się stąd ewakuujemy.

mój mail kaztor@kaztor.wroclaw.pl

oznacz moderatorów

Razy777
#7 Wielbiciel#

Witam

Ja rozumiem ze sprzedający małe przedmioty moga wysylac za posrednictwem kuriera za 10, 14 zł.

 

A co z innymi którzy wysyłają paczki do 15-20KG, Oraz palety, pół palety.

 

Place za wysyłkę kurierska 30 zł, za palety 100zł. JAK można pobierać prowizje za coś, gdzie nie mam możliwości wysyłki innej. 

Przeciez nie uzyje opcji allegro smart wysylka za 12 zł gdzie ktos odesle specjalnie zapakowany towar byle jak.

 

TRAGEDIA

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@Razy777  dodatkowa prowizja od 100 zł za transport to 10 do 12%. Myślę ze nie wysyłasz przedmiotu za 100 zł tylko za kilkaset. Taką prowizję bez problemu da się ukryć w cenie. Darmowa dostawa i zwrot, to naprawdę zwiększa sprzedaż. Warto spróbować.

oznacz moderatorów

Razy777
#7 Wielbiciel#

Widzę że słabo się orientujesz w wysyłce gabarytowe. Klient nie może mieć zwrotu za darmo, nie zabezpieczy przesylki jak należy. To nie inpost za 12 zł z zabawką dla dziecka.

No nic, przedmiot za 500zl na allegro musi się sprzedać za 600. Dobrze że strona w budowie i tam będzie 100zl taniej.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

gdzieś muszą znaleść kasę 

oznacz moderatorów

pietja1a
#8 Zapaleniec#

Witam

Mam pytanie odnośnie naliczania prowizji również od kosztów wysyłki .

Wysyłamy paczki o długości 250cm - koszt jaki ponosimy w firmie kurierskiej UPS to między 50zł a 70zł (uzależnione od adresu klient prywatny czy firma)+ opakowanie które nas kosztuje 12zł.Koszt wysyłki kurierem DPD to 42zł + opakowanie 12zł.

W aukcjach mamy ustawiony koszt wysyłki 54zł i w niektórych przypadkach sprzedaży na allegro wychodzimy prawie na 0 zł zysku uwzględniając dotychczasową prowizję 10% .

Udostępnijcie wysyłki  dłużycowe w kwocie wymaganej dla Allegro Smart.

oznacz moderatorów

tomstal_net_pl
#7 Wielbiciel#

Podpinam się pod tema. Proszę pomyśleć coś o przesyłkach dłużycowych.

oznacz moderatorów