anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

Highlighted

Odp.: Koszty dostawy

#8 Zapaleniec#

Mogą też liczyć na bonus od obrotu od producenta. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

#3 Debiutant#

I tu się mylisz! Odemnie  Allegro zamiast 10% pobiera 10,30 % Właśnie przez przesyłkę. uwaga jeżeli kupujący zakupi więcej produktów na ta samą przesyłkę to wtedy windują prowizje. Pomarańczowi znaleźli nowy sposób na okradanie. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Lipa totalna

#7 Wielbiciel#

Tak się zastanawiam dlaczego wprowadzacie prowizję od przesyłek, która wam się nie należy.

Pewnie allegro smart zbyt dużo kosztuje i trzeba szukać pieniędzy. Bardzo dobry pomysł gratulacje dla tego co to wymyślił. Jeszcze kilka takich działań i będziecie postrzegani jak człowiek z Torunia któremu zawsze mało. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

LICHWA

#9 Pomysłodawca#

Tylko czekac az allegro wprowadzi prowizje za otwarcie strony na ich lichwiarskim portalu,jakim prawem pobieracie prowizje od kosztow dostawy....to rozumiem ze juz i tak wszystko mogacy kupujacy ma jeszcze miec wysylki gratis zebyscie na naliczali sobie kolejnych prowizji,a jak kupujacy nie odbierze przesylki to i tak sprzedawca za nia zaplaci i bedzie jeszcze sie modlil azeby kupujacy go negatywem nie potraktowal !!!!!!!!!! ZENADA

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Oburzona !!

#7 Wielbiciel#

Takie naliczanie prowizji od kosztów dostawy jest bezprawne!! Kwota za przesyłkę nie powinna allegro nic obchodzić i dlaczego kupujący ma ponosić dodatkowe koszty od formy wysyłki jaką wybiera kupujący?! Jak mam ustawione dostawy tylko przez paczkomaty to się mnie czepiacie czemu nie mam więcej opcji dostawy - koronawirus na poczcie nie mam zamiaru stać by nadać paczkę do odbioru w punkcie, a do paczkomatu czy żabki nie pojadę z jedną paczką 15km bo allegro co chwilę wymyśla jakieś bzdury żeby tylko dla siebie uzyskać kolejne zyski! I powtarzam naliczanie prowizji od kosztów dostawy jest bezprawne i na 100% urząd praw konsumenta się tym zainteresuje.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Odp.: Oburzona !!

#18 Luminarz#

@butik_minnie Obawiam się, że pies z kulawą nogą się tym nie przejmie, a już UOKiK najmniej.

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1 

Wykorzystywanie dominującej pozycji w polskim e-commerce kosztem sklepów internetowych, a pośrednio również konsumentów. Taki zarzut pod adresem Allegro formułuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Allegro broni się, że jego własny sklep odpowiada za mniej niż 1 proc. całej sprzedaży na platformie.

Tekst został zaktualizowany o odpowiedź Allegro.

Postawiliśmy spółce zarzuty nadużywania pozycji dominującej. Podejrzewamy, że wykorzystując swoją znaczną siłę rynkową, faworyzowała własną działalność sprzedażową w stosunku do działalności sprzedażowej prowadzonej przez innych sprzedawców na swojej platformie

– mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#18 Luminarz#

@mikeza  Ty mi nie mów, co UOKiK mówi, tylko co w tej materii zrobili. Sprawa się ciągnie od dwóch lat, pociągnie się dalej  i nic z tego nie wyniknie 🙂

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1  jak chodzi o 10% obrotów allegro, to logiczne, że z dnia na dzień tego nie zrobią. To są takie pieniądze, że muszą mieć pewność. Ale zarzuty są potwierdzone, pytanie tylko jaki będzie finał.

Żeby było śmieszniej, jak wrzuciłem link do tego artykułu to allegro błyskawicznie go usunęło z forum, aż dziw, że tego jeszcze nie skasowali.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#18 Luminarz#

@mikeza Wyślij mi ten link przez Centrum wiadomości. Aż ciekawa jestem 🙂

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

jak w naszym cudownym kraju.... nic nie dokończone, brak solidarnosci oraz mądrych decyzji choćby w obecnej sytuacji

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

nałożą z 10 tys karty, a dla Allegro nich to jak 1 grosz

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#12 Orędownik#

Może powinnismy złożyc jakis pozew zbiorowy w Sądzie o naduzywanie pozycji dominującej w stosunku do swoich kotrahentów?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

jestem za !!!! jak tylko coś takiego będzie podpisuję się obiema rękami. niech im dowalą 100milionów kary albo miliard najlepiej

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#15 Entuzjasta#

@AptekaNatolinska mi pozew zbiorowy doradzono w tej sytuacji gdy zadzwoniłem do UOKiK. Oni oczywiście ten temat mają na tapecie chyba od 2 miesięcy, ale doradzono właśnie zbiorowy pozew.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Trzeba doić ludzi , **piiip** zagląda z za rogu. 

Masakra kto sie tym wszystkim zajmuje , daczego ciagle sa rzucane klody pod nogi sprzedajacym , niechcecie aby ludzie handlowali na allegro spoko , google ads z checia przymie pieniadze .

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

szczerze ja też coraz bardziej zastanawiam się nad inna platformą ... założenie własnej strony ze sklepem wyjdzie taniej niż ładowanie bez końca w allegro

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#13 Ambasador#

@butik_minnie  Nie zgodzę się z Tobą, Odpowiednie ustawianie cen sprzedaży towaru oraz kosztów przesyłki pozwala zarabiać na przesyłkach. Ten proceder allegro w prosty sposób wykaże. Trzeba pamiętać również o tym, że gdy udostępniamy klientom możliwość darmowej dostawy to nie musimy w przypadku zwrotu towaru zwracać kosztów dostawy. Ustawodawca zobowiązuje nas sprzedających do zwrotu ceny za towar oraz ceny najniższych kosztów dostawy jakie oferowaliśmy kupującemu. Oferowaliśmy kupującemu, jest bardzo istotne.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

NAJTAŃSZEJ DOSTAWY TAK ALE POWSZECHNIE DOSTĘPNEJ DOSTAWY A NIE KAZDY MA MIEC OBOWIĄZEK POSIADANIA SMARTA

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

prowizja od kosztu wysyłki

#7 Wielbiciel#

To jakiś żart , nie zarabiamy na kosztach wysyłki . Mój towar jest za duży aby wysyłać Smartem. Koszty poniosą kupujący. Już nie wiecie na czym zarabiać .

Odpowiedz
Ładowanie...