anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów wysyłki - jedyne sensowne rozwiązanie jeśłi już wogóle musi być

Lubimy_Czytac
#9 Pomysłodawca#

Wprowadźcie prowizję od kosztów wysyłki wyższych niż te z dopiskiem Allegro na początku. Czyli jeśli ktoś kupi przedmiot za 20 zł i przesyłkę Allegro paczkomat za 8,99 zł (i mniej), to prowizja jest tylko od kosztów przedmiotu (czyli od 20 zł).
Jeśli ktoś kupi przedmiot za 20 zł a sprzedawca ma w ofercie paczkomat za np. 12 zł, to wówczas prowizja naliczy się od kosztów przedmiotu i przesyłki (czyli od 32 zł).
To jedyne "uczciwe rozwiązanie", które spełni Wasze oczekiwania co do obniżenia przez sprzedawców kosztów wysyłki do dostępnych prawie dla wszystkich ofert wysyłki z dopiskiem Allegro, a nie uderzy w sprzedawców oferujących przedmioty za kilka złotych, dla których ta prowizja od kosztów transportu niejednokrotnie przewyższy wartość sprzedanego przedmiotu.

W przeciwnym wypadku efektem tej prowizji będzie masowe podniesienie cen wysyłki, do poziomów które pokryją dodatkową prowizję lub wycofanie ze sprzedaży milionów ofert na produkty za kilka złotych, co spowoduje wyłącznie gwałtowny odpływ kupujących z serwisu i docelowo uderzy z całą mocą zarówno w sprzedawców jak i w samą platformę Allegro.

Ja w każdym razie zakładam, że jeśli naprawdę te zmiany wejdą w życie w wersji ogłoszonej przez Allegro, to najpierw podniosę ceny wszystkich dostaw i tym samym wywalę Smarta w ogóle z moich ofert (wolę też stracić tytuł Supersprzedawcy niż płacić prowizje wyższe niż wartość sprzedanych przedmiotów), a jak spadek sprzedaży będzie zbyt duży, to po prostu zamknę swój sklep na Allegro, bo to już nie będzie miało sensu, że sprzedawać za stratą (sprzedać towaru za 10 tys zł i zapłacić 12 tys zł prowizji Allegro, to raczej mija się z celem).

I jeśli ktoś w Allegro myśli naprawdę o planie ratunkowym dla swoich sprzedawców, to niech naprawdę jeszcze 100 razy się zastanowi nad wprowadzeniem tej prowizji od kosztów wysyłki w formie proponowanej do dzisiaj.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

konto zamknięte
Nie dotyczy

PRZEDE WSZYSTKIM BRAWO! Popieram! 😄

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ja z początku byłem przekonany, że tak to ma wyglądać. Czyli klient wybiera przesyłkę allegro i bez względu czy łapie się w smarta, czy nie płacimy prowizję tylko od towaru. A dopiero w momencie wyboru opcji np. za pobraniem, czy jakieś droższego kuriera obciążają nas prowizją za tą wsysyłkę. Nie mogłem uwierzyć, że dowalą na wszystko prowizję 🙂 tydzień dyskutowałem na stronie facebookowej, ale dałem sobie spokój, bo każda odpowiedź to kopiuj wklej i w kółko do samo 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

w sumie nikt nie pomyślał, że można w treści aukcji będzie dopisać:
cena nie zawiera kosztów dostawy, wtedy allegro nie policzy dopłaty i od niej prowizji 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

gdzie to wpiszesz?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

w treści aukcji, na górze lub na dole, tam gdzie wiele osób ma zapisek o koronawirusie, także i ja, że wysyłka tylko jednego dnia 🙂

bo wiesz, nikt ci nie zabroni tak zrobić, wtedy kwotę podajesz kupującemu, jednocześnie zgadzając się na wysyłkę, on tą kwotę wpisuje w dopłatę 😄

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

zaraz jakiś admin usunie ci aukcje z twierdzeniem, że info o wysyłkach ma być tylko i wyłącznie w zakładce dostawa i płatność

oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

Nie będzie prowizji od wysyłki, proszę poczytać w aktualnościach.

oznacz moderatorów

Lubimy_Czytac
#9 Pomysłodawca#

Wg wczorajszych informacji od Allegro będzie. Tylko 2 kwietnia wyjdzie regulamin z tą prowizją, ale w ramach "allegrowej tarczy antykryzysowej" sama prowizja zacznie być naliczana dopiero od maja.

oznacz moderatorów

Lubimy_Czytac
#9 Pomysłodawca#

Wstrzymanie wcześniej ogłoszonych podwyżek opłat oraz zmiany podstawy naliczania prowizji w transakcjach innych niż z dostawą Allegro Smart! lub z dostawą za 0 złotych

Przekładamy o miesiąc zapowiadaną w styczniu zmianę podstawy naliczania prowizji w transakcjach innych niż z dostawą Allegro Smart! lub z dostawą za 0 złotych. Zmiana ta wejdzie do Regulaminu Allegro w zapowiedzianym terminie 2 kwietnia, ale zawiesimy jej realizację do końca kwietnia. Dzięki temu wszyscy sprzedający na Allegro będą mieli więcej czasu na udostępnienie darmowych dostaw w swoich ofertach.

oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

To sorry nie doczytałem. To rozbój w biały dzień Ktoś wysyła palety za 200zł i od wysyłki prowizja . lub paczki niestandardowe za które jest podwójna opłata

oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

Ale i tak podwyżki pokryje ostateczny klient bo każdy podniesie ceny tych produktów.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

napisz w aukcji że tyle i tyle procent lub taka a taka kwota to koszt prowizji allegro

sam się zastanawiam czy czegoś takiego nie podać w swoich ofertach

 

oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

Rozwiązaniem może być ustawiasz Dostawę Allegro i piszesz ,ze możesz wysłać 1 szt oraz dodajesz swoją dostawę z maksymalna ilością prod w paczce.

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Osobiście handluje częściami samochodowym, niestety nie każdy produkt jestem w stanie upchać do paczkomatu lub zmieścić się w standardzie rozmiarów paczki u kurierów, gęsto często też ratuje się Pocztexem gdzie ma sensowne ceny lecz muszę wtedy zamawiać pudełko gdyż nich każda nie równość to już gabaryt, często cenę kartonu doliczam do kosztów wysyłki o czym Kupujący jest informowany, jeśli Allegro doliczy prowizję od wysyłki to już naprawdę będzie przegięcie. 

 

Chociaż nie... Jak zrobią prowizje od proziezji to przegną 

oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

To Każdy kto sprzedaje takie produkty podniesie ceny rekompensując w ten sposób a klient zapłaci.

oznacz moderatorów