anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztu przesyłki - może to coś zmieni.

konto zamknięte
Nie dotyczy

Słuchajcie, zakładam ten nowy temat, choć podobny do kilku już istniejących. Może jednak posłuży po prostu jako petycja do Allegro.

Generalnie licząc się z tym, że może zostać zamknięta, wystawiłem aukcję jako "dopłata do przesyłek poza SMART". Oczywiście 1.06 Allegro usunęło tą aukcję jako niezgodną z regulaminem. Rozpocząłem więc krótką (jak na moje możliwości 😄 ) wymianę maili.

Przedstawiłem tam swoje spostrzeżenia i napisałem co sądzę o tej nowej prowizji od kosztu wysyłki. Ostatecznie, otrzymałem taką odpowiedź od pracownika Allegro

"Z samego założenia owszem- nie planujemy wdrożyć progu kwotowego dla innego sposobu rozliczania prowizji, jednak jeśli pojawi się dużo takich sugestii na pewno zwrócimy na to uwagę"

Więc powiem tak, nie wierzę zbytnio, że to coś zmieni, ale może chociaż spróbujemy? Wpisując się np. pod tym postem, pokazując ilu nas jest.

Może jednak Allegro zmodyfikuje tą zmianę na taką, gdzie wilk będzie syty i owca cała.

Skoro Allegro tłumaczy wprowadzenie tej prowizji tym, że chcą ukrócić wliczanie ceny produktu w koszt wysyłki, to może pobieraliby tą prowizję od kosztów wyższych, niż te obowiązujące do SMART? Byłoby to i logiczne i sprawiedliwe. Sam zresztą jak zapowiadali jakiś czas temu tą zmianę, to myślałem, że tak to ma funkcjonować, więc spokojnie robiłem swoje. A tak, gruchnęło to mimo wszystko jak grom z jasnego nieba bo takich zasad jak obecnie, to się nie spodziewałem. Nawet po Allegro.

Jeśli uznacie, że to nie ma sensu (pewnie tak) to wywalcie temat do kosza.

Tylko jeśli uznacie, że próbujemy coś wskórać, to może już bez zbędnej dyskusji tutaj. Po prostu sam wpis, ew. z sugestią zmian czy ustępstw. Tak żeby nie zrobił się z tego kolejny temat jakich już kilka na tym forum. A Allegro ew. niech to czyta i się zastanawia. My w międzyczasie mamy czas na myślenie co dalej z tym fantem robić i jak dalej prowadzić swój biznes. Czy tutaj, czy gdzieś indziej.

Ew. jeśli admin Allegro uzna, że temat jest ok i wart aby istniał, to proszę "sprzątać" jeśli zrobiłby się tutaj jakiś bałagan i tematy przerodziły znów w dyskutowanie. Wolałbym po prostu suche pomysły, z których może coś wspólnie z Allegro ustalimy (choć szanse pewnie są baaaardzo niewielkie aby Allegro wzięło nasze zdanie pod uwagę).

Jeśli o mnie chodzi to chciałbym aby ew. prowizja od kosztu wysyłki dotyczyła tylko jak pisałem, stawek wyższych niż ten kwalifikowane na SMART.

Ew. aby sprzedawca miał możliwość ustawienia minimalnej wartości zamówienia albo odmowy sprzedaży osobom niekorzystającym ze SMART. Tym sposobem ceny mogłyby zostać nadal atrakcyjne dla kupujących, którzy byliby zachęceni do większych zakupów (tym sposobem Allegro też więcej zarobi za prowizję na samych produktach).

Trzecia opcja ew. wyraźna informacja gdzieś na aukcji czy w szczegółach dostawy przy koszcie dostawy, że jeśli klient nie skorzysta ze SMART to musi dokonać dopłaty lub po prostu koszt wysyłki będzie droższy. Lub, aby było prościej, Allegro powinno pozwolić zwiększyć te koszty wysyłki ze SMART np. o ten 1-1.5zł. Tak aby spokojnie starczyło na prowizję i najlepiej jakiś kartonik.

Więcej grzechów nie pamiętam 😉

oznacz moderatorów
78 ODPOWIEDZI 78

italiamo_caffe
#7 Wielbiciel#

Popieram

oznacz moderatorów

polska6-pl
#12 Orędownik#

Konstrukcja handlu jest prosta jak cep.

Pośrednik monopolista podwyższa i dolicza kolejny "haracz" prowizyjny
Jeżeli sprzedawca dalej chce sprzedawać poprzez serwis monopolisty to powiększa cenę sprzedawanego towaru o skalkulowaną przez siebie kwotę.

Jeżeli pośrednik zabrania sprzedawcy na podwyższenie ceny to działa na jego niekorzyść.
Można podejrzewać próbę wyłudzenia nienależnych korzyści.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@polska6-pl a niech sobie ten monopolista nawet dolicza prowizję w jałówkach i kwintalach zboża, ale niech da się koszty prowadzenia sprzedaży jakoś sensownie obliczyć, a nie SZACOWAĆ pi razy drzwi.

 

Zamiast zwyczajnie podnieść stawki prowizji i/lub dorzucić prowizję od kosztów przesyłki przewyższającą kwotę dostawy do smarta! - wprowadzili zmiany, po których w firmie przydałby się etat dla wróżki i tarocisty, niech przewidują, jakie będą kwoty prowizji.

oznacz moderatorów

dalea
#8 Zapaleniec#

Zdecydowanie sprzeciwiam się naliczaniu prowizji od kosztów wysyłki!
W cenniku dostawy są opcje "Oferta specjalna Allegro - Inpost":

  • Allegro Paczkomaty 24/7 InPost
  • Allegro miniKurier24 InPost
  • Allegro Kurier24 InPost

Dla ww opcji koszt wysyłki w cenniku dostawy jest określony w sposób stały, nie ma możliwości doliczyć do niego kosztu opakowania, ani tym bardziej sprzedający na Allegro nie dostaje żadnych profitów z tytułu oferowania takiej opcji wysyłki. Jest ona ukłonem w stronę kupującego dzięki temu, że Allegro i Inpost dogadały się ze sobą, aby oferować preferencyjny koszt wysyłki.

Dlaczego zatem od tego kosztu wysyłki ma być potrącana prowizja od sprzedaży?
W moim przekonaniu jest to praktyka całkowicie niezasadna i bezpodstawna.


Dlatego apeluję do Allegro o wycofanie się z pobierania prowizji od kosztu sprzedaży niezależnie od wariantu wysyłki, a szczególnie w przypadku wariantów dostępnych jako "Oferta specjalna Allegro - Inpost"!

oznacz moderatorów

polska6-pl
#12 Orędownik#

apeluj apeluj , popatrzymy 🙂

oznacz moderatorów

prezento-grzes
#11 Animator#

Ja tam już słyszałem że zaczną pisać o tym media i politycy 🙂 To dopiero będzie jazda:))

oznacz moderatorów

dalea
#8 Zapaleniec#

Powinni 🙂 Przy takim sposobie naliczania marży do przedmiotu prosta kalkulacja:

  • Sprzedana używana książka za 1zł z opcją Kup Teraz i wysyłką Allegro Paczkomaty 24/7 InPost  >> prowizja dla Allegro: 1,50zł!  Czyli dopłacam 0,50zł dla Allegro za to, że łaskawie pozwala wystawić książkę 🤣🤣🤣

 

  • Sprzedana używana książka za 2zł z opcją Kup Teraz i wysyłką Allegro Paczkomaty 24/7 InPost  >> prowizja dla Allegro: 1,65zł!  Czyli marża Allegro to 82,5% w stosunku do ceny przedmiotu.  😂😂😂

 

Trzeba by było nosić złote spodnie jak w bajce Astrid Lindgren, żeby temu podołać.

Moje książki zatem trafią do biblioteki 😊

oznacz moderatorów

hany2006
#7 Wielbiciel#

WPROWADZENIE OPŁAT OD KOSZTÓW PRZESYŁKI TO NAJGORSZY SPOSÓB WYŁUDZENIA DODATKOWYCH PIENIĘDZY KTÓRY SERWIS TŁUMACZY FAKTEM, ŻE NIEUCZCIWI SPRZEDAJĄCY WYSTAWIAJĄ TOWAR PO NIŻSZEJ CENIE A ZYSK DOLICZAJĄ DO PRZESYŁEK - NIC BARDZIEJ MYLNEGO - JAK DOLICZYĆ COŚ DO KOSZTÓW PRZESYŁKI JAK KOSZTY TE ZOSTAŁY USTALONE Z GÓRY PRZEZ SERWIS JEŻELI CHCE SIĘ WALCZYC Z NIEUCZCIWĄ KONKURENCJĄ - ROZUMIEM LICZYĆ PROWIZJĘ OD KOSZTÓW WYŻSZYCH NIŻ USTALONE PRZEZ SERWIS A NIE OD WSZYSTKICH KOSZTÓW, SPRZEDAŁEM JEDNĄ RZECZ Z 4,3 KLIENT WYBRAŁ DOSTAWĘ KURIER IN POST ZA 10,95 - PROWIZJA OD SPRZEDAŻY 1,81 - BLISKO 40 PROCENT SPOWODUJE TO SPADEK SPRZEDAŻY JAK NIC SIĘ NIE ZMIENI SPRZEDAJĄCY BĘDĄ WYCOFYWAĆ OFERTY O NISKIEJ CENIE OD KTÓRYCH I TAK PROWIZJA JEST NAJWYŻSZA A ALLEGRO STRACI NA OBROTACH ZAŁOŻENIE PEWNIE JAKIEGOŚ EKONOMISTY TO TAKIE ŻEBY ZMUSIĆ DO WYSTAWIANIA JAK NAJWIĘCEJ OFERT POWYŻEJ 40 ZŁ ALE CZY TO ZDA EGZAMIN I DO CZEGO DOPROWADZI 

RADA DLA ALLEGRO - PEWNIE WKRÓTCE WEJDZIE W ŻYCIE - DOLICZAĆ KAŻDEMU SPRZEDAJĄCEMU  U KTÓREGO KUPIĄ ZE SMARTEM NP 3ZŁ PROWIZJI - I SERWIS POKRYJE SOBIE KOSZTY ZAPEWNIAJĄC DODATKOWE ZYSKI ZOBACZYCIE ŻE TAK WKRÓTCE BĘDZIE KWESTIA CZASU KTOŚ MUSI ZAPŁACIĆ ZA REKLAM,E O DARMOWEJ DOSTAWIE I BĘDĄ TO NAJPIERW SPRZEDAJĄCY KTÓRZY PRZERZUCĄ POTEM KOSZTY NA KUPUJĄCYCH 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@hany2006, ale CAPSik, okej? 🙂

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@hany2006  hej, miło bedzie jak wyłączysz Caps, oczy bola od tego "krzyku" i ciężko się czyta.

oznacz moderatorów

antykwariat-pan
#9 Pomysłodawca#

Jestem za -sprzedający, którzy zarabiają na przesyłkach niech płacą prowizję.

oznacz moderatorów

przeczytanesp
#8 Zapaleniec#

Raczej należy się pozbyć naiwności. Te nowe zasady są po to żeby przerzucić koszty na sprzedawców. Wprowadzenie Smart w szerszej perspektywie psuje rynek. Teraz są już tego widoczne efekty. Allegro tez tego nie udźwignie. Dla sprzedawców powinien to być sygnał że czas na zmiany. Po prostu.

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Jest gorzej, niż miało być. Niejasne zasady naliczania prowizji i niewyjaśnione matematycznie zaokrąglanie w górę wartości prowizji i do tego naliczanie prowizji od nieprawdziwej sprzedaży (koszt wysyłki wybrany, a nie opłacony)…. To woła o pomstę do nieba!... 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

trzeba chyba już szukać planu B bo plan A staje się kompletnie nieopłacalny ,niezrozumiały ale wygląda na to że oto chodzi by było niejasno ,łatwiej wtedy kogoś zamotać by płacił większy haracz i jeszcze się z tego cieszył 

oznacz moderatorów

przeczytanesp
#8 Zapaleniec#

Przy tych kosztach jakie są teraz platforma Allegro już nie jest atrakcyjna do sprzedaży. Plan B to już konieczność. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

trzeba się ratować i sp...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

...akować 😛

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

no to właśnie miałem na myśli

oznacz moderatorów

DMpanel
#9 Pomysłodawca#

No tak. Konto zamknięte ;). A kto zamknął?

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Czyje to było konto? 

oznacz moderatorów