anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztu przesyłki - może to coś zmieni.

konto zamknięte
Nie dotyczy

Słuchajcie, zakładam ten nowy temat, choć podobny do kilku już istniejących. Może jednak posłuży po prostu jako petycja do Allegro.

Generalnie licząc się z tym, że może zostać zamknięta, wystawiłem aukcję jako "dopłata do przesyłek poza SMART". Oczywiście 1.06 Allegro usunęło tą aukcję jako niezgodną z regulaminem. Rozpocząłem więc krótką (jak na moje możliwości 😄 ) wymianę maili.

Przedstawiłem tam swoje spostrzeżenia i napisałem co sądzę o tej nowej prowizji od kosztu wysyłki. Ostatecznie, otrzymałem taką odpowiedź od pracownika Allegro

"Z samego założenia owszem- nie planujemy wdrożyć progu kwotowego dla innego sposobu rozliczania prowizji, jednak jeśli pojawi się dużo takich sugestii na pewno zwrócimy na to uwagę"

Więc powiem tak, nie wierzę zbytnio, że to coś zmieni, ale może chociaż spróbujemy? Wpisując się np. pod tym postem, pokazując ilu nas jest.

Może jednak Allegro zmodyfikuje tą zmianę na taką, gdzie wilk będzie syty i owca cała.

Skoro Allegro tłumaczy wprowadzenie tej prowizji tym, że chcą ukrócić wliczanie ceny produktu w koszt wysyłki, to może pobieraliby tą prowizję od kosztów wyższych, niż te obowiązujące do SMART? Byłoby to i logiczne i sprawiedliwe. Sam zresztą jak zapowiadali jakiś czas temu tą zmianę, to myślałem, że tak to ma funkcjonować, więc spokojnie robiłem swoje. A tak, gruchnęło to mimo wszystko jak grom z jasnego nieba bo takich zasad jak obecnie, to się nie spodziewałem. Nawet po Allegro.

Jeśli uznacie, że to nie ma sensu (pewnie tak) to wywalcie temat do kosza.

Tylko jeśli uznacie, że próbujemy coś wskórać, to może już bez zbędnej dyskusji tutaj. Po prostu sam wpis, ew. z sugestią zmian czy ustępstw. Tak żeby nie zrobił się z tego kolejny temat jakich już kilka na tym forum. A Allegro ew. niech to czyta i się zastanawia. My w międzyczasie mamy czas na myślenie co dalej z tym fantem robić i jak dalej prowadzić swój biznes. Czy tutaj, czy gdzieś indziej.

Ew. jeśli admin Allegro uzna, że temat jest ok i wart aby istniał, to proszę "sprzątać" jeśli zrobiłby się tutaj jakiś bałagan i tematy przerodziły znów w dyskutowanie. Wolałbym po prostu suche pomysły, z których może coś wspólnie z Allegro ustalimy (choć szanse pewnie są baaaardzo niewielkie aby Allegro wzięło nasze zdanie pod uwagę).

Jeśli o mnie chodzi to chciałbym aby ew. prowizja od kosztu wysyłki dotyczyła tylko jak pisałem, stawek wyższych niż ten kwalifikowane na SMART.

Ew. aby sprzedawca miał możliwość ustawienia minimalnej wartości zamówienia albo odmowy sprzedaży osobom niekorzystającym ze SMART. Tym sposobem ceny mogłyby zostać nadal atrakcyjne dla kupujących, którzy byliby zachęceni do większych zakupów (tym sposobem Allegro też więcej zarobi za prowizję na samych produktach).

Trzecia opcja ew. wyraźna informacja gdzieś na aukcji czy w szczegółach dostawy przy koszcie dostawy, że jeśli klient nie skorzysta ze SMART to musi dokonać dopłaty lub po prostu koszt wysyłki będzie droższy. Lub, aby było prościej, Allegro powinno pozwolić zwiększyć te koszty wysyłki ze SMART np. o ten 1-1.5zł. Tak aby spokojnie starczyło na prowizję i najlepiej jakiś kartonik.

Więcej grzechów nie pamiętam 😉

oznacz moderatorów
78 ODPOWIEDZI 78

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@prezento-grzes  ano kiedyś do tego dojdzie, żarloczność żabojadów nie zna granic, ale bociany lubią zjadać żaby.

oznacz moderatorów

szrek76
#8 Zapaleniec#

To jest jakiś żart ze strony Allegro Sprzedający nie mają żadnych już praw i jeszcze maja płacić prowizję od niezarobionych pieniędzy to jest bezprawne. Ja jako osoba fizyczna wyciągająca szpargały z domu nie mam możliwości skorzystania ze Smart wysyłka kosztuje kurierem 15,80 więc ja muszę zapłacić za kuriera  i jeszcze dołożyć do sprzedaży prowizję od pieniędzy których nie zarobiłem do każdej aukcji 10% To nie jest prowizja od sprzedaży tylko dopłata do wysyłki. Już teraz sprzedający nic nie może kupujący może nie zapłacić za aukcję ja muszę czekać tydzień aż allegro rozliczy płatność wystąpić o zwrot prowizji i dopiero ponownie wystawić przedmiot na aukcje Kupujący nie ma żadnej sankcji za licytacje i niewpłacenie pieniędzy, tylko kupujący ma możliwość otworzenia sprawy w Allegro, tylko kupujący może wystawić komentarz, tylko kupujący może robić co chce - nie płacić i nie ma sankcji a to my płacimy Allegro i bez nas Allegro nie zarobi jedyne wyjście to zbojkotować Allegro na miesiąc wtedy coś się może zmieni Żaden portal nie nalicza prowizji od kosztów wysyłki **piiip**, AliEkspres itd TYLKO Allegro i żaden nie gnębi tak sprzedających jak Allegro - co my tu jeszcze robimy?

oznacz moderatorów

prezento-grzes
#11 Animator#

Zaraz ci to usuną :))) I tyle po prostu pisać gdzie możecie jest tyle instytucji Unijnych  mediów ,polityków prawicy i lewicy :)))  Krzyczie może w siedzibie właściciela  w Londynie was usłyszą upsss zapomniałem oni poza unią 🙂

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

co wy chcecie od tych **piiip**ów z Allegro myślenia  ?

klient kupuje u mnie towar za 41 zł nie ma wykupionego Smarta więc wlicza sie w ta kwote 8,99 zł czyli ja za niego płacę karę czyli ja jestem temu winny ze nie ma Smarta

przy pobraniu i przedpłacie  wszytkie paczki  praktycznie 30-45 złotych dopłacam do nich 

w odpwiedzi na takie pytania odpwiadają ze było to wszytko analizowane przez specjalistów i to sie opłaca 

żaden kupujacy nie wie o tym ze od 1 czerwca będzie płacił prowizje za transport kurierem 

który dolicza sobie Allegro A MY DOLICZYMY DO TRANSPORTU 

dlaczego Allegro nie poinformuje o tym kupujacych ? 

 

 

 

oznacz moderatorów

prezento-grzes
#11 Animator#

Co mają do powiedzenia specjaliści którym płaci wiadomo kto ?:)))

Choremu tłumaczy lekarz -Pan zapłaci 300 nie 250 jak ostatnio  dla mnie ......bo specjaliści twierdzą że jak Ja zarobię więcej to będzie Pan O WIELE zdrowszy 🙂 Taka mała histeeeeriaaaaaaa:))) w sumie wszystko to zabawne

oznacz moderatorów

DMpanel
#9 Pomysłodawca#

Moja propozycja dla sprzedających:

Nie płaćcie faktur dla Allegro. Po kilku miesiącach takiego bojkotu, może wytrzeźwieją.


Allegro blokuje wysyłanie identycznych wiadomości do wielu użytkowników!

Właśnie się przekonałem. Nie pozwolą nam się skrzyknąć.

oznacz moderatorów

DMpanel
#9 Pomysłodawca#

Moja propozycja dla sprzedających:

Nie płaćcie faktur dla Allegro. Po kilku miesiącach takiego bojkotu, może wytrzeźwieją.


Allegro blokuje wysyłanie identycznych wiadomości do wielu użytkowników! (za każdym razem muszę coś modyfikować)

Właśnie się przekonałem. Nie pozwolą nam się skrzyknąć.

Plus jeszcze wiecznie wpieprzający się bot.

Chyba zablokują mi konto :).

oznacz moderatorów

psalm18_pl
#8 Zapaleniec#

Ja już na swoim koncie głównym usunąłem nieco tańszych przedmiotów, podwyższyłem ceny tańszych przedmiotów...

Zawsze wkurzali mnie sprzedawcy, którzy zawyżają koszty przesyłki ale teraz zakładam kolejne konto dla książek poniżej 40zł i pójdę w tą stronę by wliczyć prowizję w koszty dostawy - tak wiem, to konto nie będzie mieć szansy na 'Super Sprzedawcę' czy nawet SMART ale przynajmniej ceny produktów będą atrakcyjne a niektórym kupującym zależy tylko na tym.

 

Allegro, macie to co chcieliście - sprzedawcy zamiast zmniejszać cenę dostawy będą ją podwyższać, a zamiast skupiać się na najlepszej obsłudze będą kombinować jak podwyższyć ceny przesyłek by nie tracić...

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@psalm18_pl  Wiesz, to działa troszkę inaczej, kupujący większą wagę przywiązują do kosztów dostawy.

Co wygląda bardziej atrakcyjnie (zakładając, że pierwszy raz widzisz ten produkt, bez porównywarki):

  • książka 25zł + 15zł kurier
  • książka 30zł + 10zł kurier

Cena ta sama, ale tańsza dostawa to od razu plus

oznacz moderatorów

polska6-pl
#12 Orędownik#

jeszcze "lepiej" wygląda książka 35zł + 5zł kurier

a "najlepiej" wygląda książka 40zł + 0zł kurier

tymczasem w sieci kupisz TAKĄ SAMĄ książkę za 18 zł + 8 zł kurier

lub 18 zl + kilka innych z przesyłką 0 zł

 tak więc wypisywanie takich "biznesowych" głupot mija się z celem

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Najlepiej to wygląda wszystko za darmo, wtedy mi nie ucinają gwiazdek, a ja nie zarabiam, do tego klient zadowolony  🙂

Może do tego allegro zmierza

oznacz moderatorów

filipek1975
#7 Wielbiciel#

Popieram z czystym sumieniem

oznacz moderatorów

ogrodnictwo54
#2 Obserwator#

Popieram nie wysyłam przez smart tylko przez firmę kurierską która jako jedyna zgodziła się na wysyłkę a nie ma jej w ofercie allegro w moim przypadku roślin i pobierają przez to opłatę tak jak wystawiam na aukcjach jestem stratna .

W związku z tym dopłacam do kuriera nie licząc już że muszę mieć specjalne kartony zamawiane do wysyłki roślin.

Widzę że jeszcze trochę i nie będzie opłacało się nam wystawiać na aukcjach towaru

Prowizje w moim wypadku są naprawdę kosmiczne.

prowizja od sprzedaży + prowizja od oferty wyróżnionej przesada

np. roślin sprzedałam za 100 zł. a z tego 18 zł na prowizje + 12 zł karton i jeszcze dopłata do kuriera

oznacz moderatorów

lukastmmig
#7 Wielbiciel#

Allegro nie narusza w żaden sposób prawa, Allegro zaoferowało swój produkt w postaci SMART za który może pobierać prowizję. Allegro będzie miało problem tylko z klientami którzy nie korzystają z programu SMART, a mimo wszystko pobiera się od nich prowizję od kosztów wysyłki. Na jakiej podstawie to robią? Liczą że to mała grupa i zakładają że nie będzie roszczeniowa. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Ta grupa niezadowolonych sprzedawców ze SMARTA się powiększa ,osobiście jak i inni znajomi sprzedawcy z mojej branży nie korzystamy już z tego "dobrodziejstwa" .Myślę że jak zbierze się więcej takich sprzedawców to allegro będzie musiało się zastanowić nad zaniechaniem procederu skubania prowizji nie ze swojego produktu .

oznacz moderatorów

AG_MEDIATOR
#8 Zapaleniec#

totalna TRAGEDIA. Dużo sprzedawałem na ALLEGRO moich niepotrzebnych kolekcji np. znaczki filatelistyczne lub książki. Często wystawiałem serie znaczków za 3-5,- zł i wysyłałem listem POLECONYM, GDZIE KOSZT WYSYŁKI wynosi około. 7,- ZŁ. Licząc znaczki np. 3,- zł + 7,- zł wychodzi 10,- zł od tego prowizja ok. 6% < 60gr.> czyli mój zysk to 2,40 zł . A gdybym tak sprzedawał znaczki po 1,- zł +7,- koszty poleconego = 8,- zł i odliczę zysk ALLEGRO 48 gr daje mi zysk 52 gr . Za takie zyski to się nie opłaca zadawać sobie trud. Inny przykład . Sprzedaje nieużyteczny mebel  za 10,- zł + koszt wysyłki ok 100,- zł < duży gabaryt =110,- zł OPODATKOWANE przez ALLEGRO 10% = 11,- ZŁ WIEC MUSZĘ oddać cały zysk i jeszcze dołożyć 1,- zł ze swojej kieszeni. Dziadostwo nie ALLEGRO. Będę musiał poszukać innego sposobu sprzedaży moich kolekcji, które oferowałem za grosze

oznacz moderatorów

cocosh00
#7 Wielbiciel#

Dokładnie - nie na darmo nazywają ten portal **piiip** 🙂

Jak dla mnie prowizja od kosztów przesyłki to jest podwójne opodatkowanie - w kosztach przesyłki jest już wliczony podatek VAT, a Allegro pobiera sobie od tego prowizję - prowizja (podatek) od podatku?! Ciekawe czy to jest legalne? Możliwe, skoro wprowadzili coś takiego. Ale ciekawe czy ktoś poszedł do sądu z tą prowizją od przesyłek? Przede wszystkim jest to NIEUCZCIWE!!! Mogą tłumaczyć tym swoim korporacyjnym bełkotem - ja zdania nie zmienię!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale mają dobry przekład z góry, z samej góry.😁

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Racja. Klient płaci za przesyłkę 12.99zł. Ja też płacę dokładnie 12,99zł. Mój zysk 0zł, w moim przypadku podatek 0zł, a prowizja allegro 1,3zł. Pytam się za co ?

oznacz moderatorów