anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

prowizja od sprzedaży w dziale zabawki

MAMY ROZWIĄZANIE!
SPARTA-TOOLS
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie,

Czy z 30 na 31 lipca weszły jakieś nowe stawki prowizji? Sprzedałem zabawkę w dziale allegro / dziecko / zabawki / figurki / figurki kolekcjonerskie

za 40 zł i prowizja wynosi 6,58zł, przecież to jest 16,45%, wszystko się zgadza? W innych kategoriach też jakieś mega podwyżki są widzę...
Z góry dziękuję za odpowiedź.
oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
SPARTA-TOOLS
#8 Zapaleniec#

Zapoznałem się, nadal nie wiem skąd jest prowizja ponad 16%, więc trochę bez sensu ta odpowiedź/podpowiedź.

oznacz moderatorów
SPARTA-TOOLS
#8 Zapaleniec#

kolejny przykład w narzędziach, wczoraj sprzedaż za 52,99zł prowizja 4,77zł, dzisiaj sprzedaż za 52,99zł i prowizja 6,36zł, wiadomo o co chodzi? Przecież to kolosalny przeskok cenowy.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SPARTA-TOOLS W kwestii sprzedaży w kat. Dziecko informację dotyczącą nowych wysokości stawek prowizji wskazał Ci już @Knowhere. Natomiast jeśli chodzi przykłady ze sprzedaży w kat. Narzędzia, to od 1 czerwca obowiązuje nowy sposób naliczania prowizji. Od tego dnia przy naliczeniu prowizji, oprócz kosztu sprzedanego przedmiotu uwzględniamy również koszt jego dostawy (jeśli wysyłka nie była realizowana w ramach Smart!). W przypadku drugiego zamówienia, właśnie tak było, kupujący wybrał Paczkomat, dlatego prowizja uwzględnia kwotę przedmiotu + 8,99 zł za koszt dostawy. Więcej informacji o zasadach naliczania prowizji znajdziesz tutaj

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
SPARTA-TOOLS
#8 Zapaleniec#

Sprzedałem towar za 52,99zł i zapłaciłem prowizję 4,77zł, na drugi dzień sprzedałem drugi taki sam produkt za 52,99zł i zapłaciłem prowizję 6,36zł, w obu przypadkach kupujący wybrali taki sam sposób dostawy paczkomat (smart 0zł). Więc ponawiam pytanie (proszę, aby wypowiedział się ktoś kompetentny), bo póki co czuję się niekomfortowo przy waszych odpowiedziach, jakbym był zupełnym ignorantem.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@SPARTA-TOOLS Przecież dostałeś odpowiedź, zarówno ode mnie jak i od moderatorki. Czego nadal nie rozumiesz? Po prostu dziś allegro wprowadziło zapowiedziane zmiany https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/wprowadzilismy-zapowiedziane-zmiany-0K6jvLmBEt7#zmiany-prowizji... o których info było 15. lipca (link w moim poście poniżej).
Nie dość, że nie czytasz aktualności, to nawet nie chce Ci się przeczytać tego, co do Ciebie się pisze.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SPARTA-TOOLS W kategorii Dom i Ogród - Narzędzia - Akcesoria i osprzęt - Tarcze również nastąpiły zmiany stawek prowizji, stąd różnica w wysokości prowizji w tych dwóch ofertach. Wszystkie zmiany w regulaminie, które weszły w życie od 31 lipca zostały zaznaczone w tym dokumencie na zielono. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@SPARTA-TOOLS Dzień dobry:) Wyspałeś się? To teraz poczytaj https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-od-31-lipca-3GZWXDMAnSe#zmiany-prowizji-od-sp...
Dlaczego co niektórzy mają taki kłopot ze sprawdzaniem mejla/aktualności?🤔 Obecnie olewanie tego tematu, to zasadniczo działanie na własną szkodę.

PS Dwa tygodnie temu założyłem też o tym temat https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/czytali%C5%9Bcie-ju%C5%BC-mejla-...

PPS Tak z ciekawości - czy wiesz, że od 1. czerwca doliczana jest również prowizja od kosztów dostawy?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#

Knowhere "PS Tak z ciekawości - czy wiesz, że od 1. czerwca doliczana jest również prowizja od kosztów dostawy?"

A czy wiesz, że już lipiec ?

SPARTA-TOOLS

"kolejny przykład w narzędziach, wczoraj sprzedaż za 52,99zł prowizja 4,77zł, dzisiaj sprzedaż za 52,99zł i prowizja 6,36zł, wiadomo o co chodzi? Przecież to kolosalny przeskok cenowy."

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Mac20ek00 I co to ma do rzeczy? Skoro @SPARTA-TOOLS nie wie o dzisiejszych podwyżkach prowizji i, mimo wklejenia stosownych linków, nadal zadaje to samo pytanie (zamiast po prostu przeczytać to, co dostał), to pewnie nie wie też o prowizjach od kosztów wysyłek.
A na wypadek gdybyś nie zauważył, to zadałem ogólne pytanie z ciekawości, a nie w odniesieniu do jego wczorajszej i dzisiejszej sprzedaży tego samego przedmiotu, za tę samą cenę, ale z różną prowizją.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#

Ale zapytał o różnicę w prowizji wczoraj a dziś. Co się zmieniło ?

oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#

Dobra, już wiem. Wzrosła kolosalnie w Jego kategorii.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Mac20ek00 No, kurde, w końcu przeczytał😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
SPARTA-TOOLS
#8 Zapaleniec#

Dzięki, znalazłem, pomogliście wszyscy, wybaczcie zamieszanie. Takie tam z 6-9 na 12%.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@SPARTA-TOOLS Wybaczamy😁
Ty się ciesz, że masz podwyżkę tylko o góra 100%, bo w niektórych kategoriach prowizja poszła z 5% na 12% (czyli de facto o 140% w górę)🙄

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@SPARTA-TOOLS dostałam odpowiedź, że wspomniane działy również zostały objęte zmianami regulaminu. Stąd prowizja.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
Luxxp
#10 Popularyzator#

Od jakiegoś czasu bardzo nurtują mnie dwa pytania: 

1) Skoro wszyscy tutaj, włączając w to moderatorów, mówią o pobieraniu opłat przez allegro jako o "prowizji", to dlaczego na fakturze od allegro co miesiąc, płacę za "Zapewnienie funkcjonalności i usług dostępnych na platformie handlowej Allegro.pl"

2) Kiedy prowizja, wzrośnie do takiego poziomu, że zaczniemy to nazywać lichwą? 

oznacz moderatorów
SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

prowizja 10% na Allegro to jest poprostu kit i wprowadzenie w bład ROBIENIE ZE SPZEDAWCÓW IDIOTÓW . U mnie prowizja przy zakupie na smart 333 zł to 60 zł czyli prawie 18 % do tego jak jest po za smart o 5 zł drożej 

TZW 

prowizja ilościowa  Załącznikiem IV Regulaminu Allegro , minimalna wartość jednorazowo naliczonej prowizji za każdą sztukę wynosi 0,25 PLN, 

NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK 10%  PRZY MOICH 60% SPRZEDĄŻY 

DODATKOWO WPROWADZILI JESZCZE PROWIZJĘ ZA TRANSPORT

oznacz moderatorów
SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

niech Moderator opisze jak do działa i jak robićie z nas  idiotów 

oznacz moderatorów