anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od sprzedaży

beata-w-73
#8 Zapaleniec#

Przeczytałem dzisiaj regulamin pobierania prowizji najnowszy. Uważam, że zaliczanie kosztów przesyłki do naliczania prowizji to [edycja] ZE STRONY ALLEGRO. Już wyjaśniam na przykładzie jak to działa: sprzedałem przedmiot za 4 zł, klient wybrał dostawę InPost za 8,99, więc suma transakcji wyniosła 12,99 zł. Od tej kwoty pobrali prowizję 1,17. Klient zapłacił za koszty przesyłki a ja zapłaciłem prowizję od przesyłki, która to opłata nie jest moim dochodem bo faktycznie tyle kosztuje InPost Allegro. W sumie sprowadza się to do tego dla sprzedającego, że za towar o wartości 4 zł zabrali mi 1,17zł co stanowi  29,25% sprzedanego towaru. [edycja]

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Witaj w klubie ,my już dawno o tym wiemy i się z tym musimy mierzyć. Zawsze [edycja] była ,jest i będzie najłatwiejszym zarobkiem.

oznacz moderatorów

beata-w-73
#8 Zapaleniec#

Sądząc po nicku domena to numizmatyka tak jak moja, która jest obłożona i tak jedną z większych prowizji

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Prowizja tu wysoka i nie ma darmowego wystawiania .Na szczęście numizmatykę można też sprzedawać gdzie indziej .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@beata-w-73 Przecież nie ma obowiązku korzystania z usług [edycja]. Nie akceptujesz tego, nie korzystaj. 

oznacz moderatorów

beata-w-73
#8 Zapaleniec#

Pazerność też powinna mieć swoje granice, prowizja od wartości samego towaru też powinna im wystarczyć, jakby to przeliczyć przez ich dzienne obroty to wyszłaby niebotyczna kwota

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@beata-w-73 Tobie powinna wystarczyć, a im nie wystarcza. Nie odpowiada Ci to, nie korzystaj. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

beata-w-73 ależ to nic nowego , prowizja od kosztów wysyłki naliczana jest jużod prawie 1,5roku 😁

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@beata-w-73 Dzięki za te uwagi. Chcemy cały czas zwiększać liczbę ofert, w których sprzedający oferują darmową dostawę np. w ramach Smart!
Klienci zwracają uwagę na koszt dostawy i częściej wybierają te oferty, w których nie muszą płacić za dostarczenie zakupów. Jeśli udostępnisz taką opcję wysyłki nie poniesiesz kosztów prowizji za dostawę. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

beata-w-73
#8 Zapaleniec#

Jestem osobą prywatną a nie firmą mam wykupiony Smart ale dla swoich zakupów czy mogę wykupić smart dla sprzedającego , jeżeli tak to gdzie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

beata-w-73 nie możesz wykupić , wystarczy ,że spełnisz warunki .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@beata-w-73 Cześć. Aby oferty sprzedającego były oznaczone Smartem musi on spełnić określone warunki, m.in. posiadać średnią ocen ze sprzedaży na poziomie minimum 98%, udostępniać określone metody dostawy i dbać o zgodność ofert z Regulaminem Allegro (więcej możesz przeczytać tutaj). 
To bardzo miłe, że chciałabyś pomóc sprzedającemu, ale nie ma możliwości wykupienia dla kogoś takiego oznaczenia. Po zakupie nie zapomnij zostawić mu pozytywnej oceny - będzie to krok w stronę Smarta 🙂

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@ko_alka 

To bardzo miłe, że chciałabyś pomóc sprzedającemu, ale nie ma możliwości wykupienia dla kogoś takiego oznaczenia.

;D

Chyba doszło do zabawnego nieporozumienia: sprzedającym w tym przypadku miała być założycielka wątku ;]

Swoją drogą: ciekawe kiedy allegro wpadnie na taki pomysł: smart dla sprzedających za ... zł na realizację wysyłek. Serwis sobie wyliczy ile średnio taki niedzielny sprzedający wysyła i pomysł gotowy :]

Klienci zwracają uwagę na koszt dostawy i częściej wybierają te oferty, w których nie muszą płacić za dostarczenie zakupów. Jeśli udostępnisz taką opcję wysyłki nie poniesiesz kosztów prowizji za dostawę.

A to mi przypomina argumentację beata_szyndera, która wielokrotnie to podkreślała jako sposób na uniknięcie prowizji od wysyłki, pomijając całą gamę minusów tego rozwiązania. Nie idź tą drogą ;]

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

🥀 ładnie powiedziane , ale chyba zapomniałaś dodać informacjeo doplacie do ,,smarka ,,😁

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@ko_alka  przedmiotów o wartości do 40 zł smart nie obejmuje. Wiec nawet jeśli klienci maja wykupiony smart a sprzedawcy go oferuja to w przypadku takich transakcji jak opisuje @beata-w-73  nadal jest koszt wysyłki ergo nadal jest prowizja od kosztu wysyłki

Poza tym zakladając że smart byłby od 1 zł to nadal sprzedajacy doklada minimum 0,99 do smarta jak słusznie zauważa @mdrogeria . Wiec to dokładnie tak samo jakby była naliczona prowizja do kosztu wysyłki

Kosztowo tutaj sie nic nie zmienia i w przypadku niedrogich przedmiotów kupowanych pojedynczo rzeczywiście procent prowizji jest ogromny.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Chcemy cały czas zwiększać liczbę ofert, w których sprzedający oferują darmową dostawę np. w ramach Smart!
Klienci zwracają uwagę na koszt dostawy i częściej wybierają te oferty, w których nie muszą płacić za dostarczenie zakupów. Jeśli udostępnisz taką opcję wysyłki nie poniesiesz kosztów prowizji za dostawę. 

Poniesie, bo wtedy koszty Smart wliczy w cenę towaru, a prowizję od ceny towaru zapłaci. Ponadto przy Smart kupujący sam pokrywa koszt wysyłki - właśnie płacąc za ten Smart i płacąc wyższe ceny towarów na Allegro z powodu dopłat do Smarta przez sprzedających + koszty pozornie darmowych zwrotów, których kupujący nadużywają. Żaden przewoźniki nie dostarcza towarów kupującemu i nie odsyła ich sprzedającemu za darmo. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  i tutaj sie z Tobą zgadzam.

Zreszta jak już napisałem przy tak niskich transakcja nie ma smarta. wiec nie ma możliwości aby klient z niego skorzystał A nawet jeśłi by był to koszt dopłaty do smarta jest niemal identyczny lub wyższy od kosztu prowizji od wysyłki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Tu się zgadzasz, bo staję po stronie sprzedawców. Jełsi staję po stronie kupującego, nie zgadzasz się nigdy 🙂

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@xyz96  Wielokrotnie sie z Tobą zgadzałem jeśłi moim zdaniem kupujący miał racje. Nawet wczoraj Ci pisałem że moim zdaniem obniżenie 50% wartości butów to także zbyt dużo. Wiec nie musimy daleko szukać takiej sytuacji 🙂

 A w tym przypadku to chyba nie opowiadanie sie po żadnej ze stron tylko stwierdzenie faktu. Bo nawet jełsi sprzedający płaci prowizje od kosztów wysyłki to tak jak często piszesz musi cene podnieśc na tyle by sprzedaz sie kalkulowała. Wiec tak wysokie opłaty uderzają w jedną i w drugą strone transakcji. Sprzedający musi zrezygnować z częsci swojej marzy aby mógł sprzedać towar a jednoczesnie musi podnieść cene o tyle aby mu cokolwiek zostało

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ Tu się zgadzasz, bo staję po stronie sprzedawców. Jełsi staję po stronie kupującego, nie zgadzasz się ze mną w około 99% przypadków. 

Nawet we wspomnianym przez Ciebie wątku zasadniczo się nie zgodziłeś ze mną, bo doszukałeś się tam natychmiast braku podstawy prawnej, a to dlatego, że moja wypowiedź była pomocna dla kupującego. Gdyby moje stanowisko było pomocne dla sprzedającego, już tak nagle byś braku podstawy prawnej się nie doszukiwał. Ponadto, gdy opowiadam się po stronie kupującego, nagle znajdujesz w sieci jakieś pojedyncze, odosobnione, archiwalne wyroki sądu, aby tylko zaszkodzić kupującemu. 

oznacz moderatorów