anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od wysyłki czyli mydlenia oczu ciąg dalszy.

BZPstyl2
#8 Zapaleniec#

Allegro w artykule o nowych zasadach naliczania prowizji od cen wysyłek pisze:

"Nie obejmie to jednak wszystkich transakcji i wcale nie musi to oznaczać podniesienia kosztów prowadzenia sprzedaży na Allegro." - otóż drogie allegro oznacza i to bezsprzecznie. Podam jedynie dwa przykłady, które właśnie skonsultowałem z Państwa pracownikiem:

1) cena przedmiotu poniżej 40 zł oznacza objęcie prowizją od wysyłki w każdym przypadku pojedynczego zakupu i to niezależnie od ceny samej wysyłki. Wszystkie nasze oferty spełniają warunki smart zarówno dla Inpost jak i dla paczek DPD (notabene ceny DPD mamy niższe niż oficjalny sklep allegro). 

2) przedmiot w cenie 90 zł z opcją dostawy smart do paczkomatu. W przypadku gdy sprzedający nie ma smart lub wybierze np. przesyłkę kurierską w cenie 9,99 to prowizja od ceny tej wysyłki również zostanie naliczona. Nie ma znaczenia, że cena ta spełnia warunki smart a jedynie kwota przedmiotu powoduje, że kupujący nie może z niej skorzystać.

Jeżeli allegro na prawdę miało na celu zmniejszenie opłat za wysyłki to robi to nieudolnie lub po prostu nieuczciwie. W przypadku gdy na aukcji jest dostępna forma darmowej dostawy ale klient z własnej woli wybiera inną formę to taka prowizja nie powinna być naliczana. A już totalnym absurdem jest naliczanie opłat z dostawą smart od klientów, którzy z niej nie korzystają bo nie wykupili usługi smart. 

Pozostaje mieć nadzieję, że zrobi się na tyle duże larum, że allegro zmodyfikuje te plany ale jak usłyszałem od pracownika pomocy analizy wykazały, że jest to słuszna droga. No cóż... Jeżeli do końca marca projekt tych zmian się nie zmieni i faktycznie nie dotknie jedynie sprzedawców zawyżających koszty wysyłek to skutek będzie odwrotny niż zamierzony. My mamy w planie ceny podnieść z 9,99 na 12,99 tak aby nadal spełniały wymogi smart ale pokryły dodatkowe koszty. O to Państwu chodzi?

oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65

sportbutpl
#9 Pomysłodawca#

Ale w całej tej sytuacji nie chodzi o to, że Allegro chce pobierać od nas kasę za prowizję od kosztów wysyłki - tylko w ten sposób chcą nas niejako zmusić do tego abyśmy udostępnili kupującym Smarta z kurierem. 

Mamy do wyboru :

- zgadzasz się na dokładanie do Smart Kurier 2-4 zł

- możesz się oczywiście nie zgodzić, ale wtedy naliczymy prowizję od kosztów wysyłki.

Kwotowo wyjdzie pewnie to samo.

Generalnie rzecz ujmując jest to jawne, typowe skurywsyństwo.

Już to pisałem kilkukrotnie : Allegro robi WSZYSTKO dla klientów, bo to oni wydają pieniądze, ale chyba ktoś **piiip**a zapomniał, że gdyby nie my - sprzedawcy, to nie byłoby klientów.

Niestety Allegro ma nad nami jedną, konkretną przewagę, Oni wiedzą że my wiemy że nie mamy gdzie przenieść naszych ofert ( przynajmniej na razie ) 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@sportbutpl  Tyle że samo udostępnienie Smarta nie uchroni sprzedawcy od naliczenia dodatkowej prowizji. Według mnie najgorsze w tym jest to, że żaden sprzedawca nie będzie wiedział z góry, jaką prowizję na koniec zapłaci - bo to nie zależy do niego, ale od tego, jakiego wyboru dokona kupujący.

No, chyba że wywali Smarta tam gdzie jest jego miejsce (czyli do kubła na zmieszane odpady komunalne) - bo tylko wtedy będzie mógł zrobić rzetelną kalkulację. I mnie się wydaje, że właśnie do tego Allegro dąży: żeby sprzedawcy sami rezygnowali z udostępniania Smarta - bo to jest dla Allegro baaardzo kosztowny bubel.

oznacz moderatorów

agula1153
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaję części samochodowe.

Wystawiam fakturę Vat oraz paragon od każdej sprzedanej rzeczy ,

płacę podatek od sprzedaży 23% od każdej sprzedanej części.

Na paragonie jak również na fakturze jest obowiązek wpisanie ceny kosztów wysyłki towaru.

Od ceny wysyłki też odprowadzam Vat.

Wysyłam paczki przez firmę pośredniczącą, ponieważ tak jest dobrze i o nic się nie martwię a ceny mam dobre.

Zawsze znajdzie się ktoś komu nawet cena 8,99 za paczkomat się nie podoba. Ile ludzi tyle gustów. Nie rozumiem jednak dlaczego i jakim prawem mam płacić opłatę za wysyłkę towaru do Allegro, czy to jakaś kara ???

No chyba raczej kara, bo przepisy na to nie pozwalają, aby po raz kolejny płacić za coś za co już zapłaciłam.

 

oznacz moderatorów

lola_biczysko
#7 Wielbiciel#

@epromspi zmiany, które następują jedna po drugiej w allegro mają jeden jedyny cel: zmaksymalizować zyski i odsprzedać platformę dalej. To nie jest w żaden sposób serwis przyjazny Sprzedawcom, a jedynie dojenie ich i szczucie Kupującymi (program jakość sprzedaży) ,którzy bardzo często nadużywają reguł przy ogólnej aprobacie allegro. Taka smutna rzeczywistość...

oznacz moderatorów

kasacjaosiek
#9 Pomysłodawca#

dlaczego moja wypowiedz usunieto ? 

nawet i tu robią co chcą nie wysilajcie sie piszac bo jak im nie podpasi co napiszecie to usuna 

oznacz moderatorów

XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Ale tak serio to jest potwierdzone info że to na pewno wprowadzą? Czy to tylko jakiś pomysł serwisu, lecz jeszcze nie zatwierdzony? Bo jeśli to pierwsze, to szczerze nie ogarniam, czy allegro chce aby sprzedawcy uciekli z serwisu a klienci mieli drożej niż w sklepie stacjonarnym? Jeśli tak to dziwne ich rozumowanie bo nawet jeśli zarobią więcej to na krótką metę, gdyż zarówno sprzedający jak i kupujący będą odchodzić bo BĘDZIE ZA DROGO.

 

W myśl tej zasady, wolę w sklepie stacjonarnym bądź na innym serwisie sprzedać mniej lecz ze zyskiem niż tu więcej ale za darmo bo inaczej gdzie tu logika...

oznacz moderatorów