anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od wysyłki - edukacja klientow

michal_476
#7 Wielbiciel#

Witam, na allegro sprzedaje kilka ładnych lat i jako że allegro dobija nas prowizjami, a szale goryczy przelala prowizja od wysyłki proponuję edukować klientów. Skoro klienci są edukowani przez allegro o swoich prawach np w dyskusjach. Proponuję w mailach informować klientów o kosztach jakie ponieśli z ogólnodostępnym cennikiem allegro. 

Nie namawiać  w celu sprzedaży poza portalem ale przekazać informacje o kosztach. Większość maili pozakupowych każdy z nas wysyła automatycznie więc wystarczy dodać regułkę np:

Wartość zamówienia: 300zl.

A produkt 260

B wysyłka 40

C prowizja allegro zawarta w cenie zgodnie z cennikiem 15% - 45 zł 

 

Dzisiaj klientka dzwoni po zakupie i pyta czemu tak drogo mamy i czy coś taniej się nie da ? Jak dowiedziała się że płaci 45 zł extra to aż zdębiała bo nie wiedziała że allegro ma aż takie prowizje. 

 

Może wystarczy edukacja klientow a sytuacja sama się rozwiąże i allegro zrozumie że sprzedawcy i klienci uciekną...

 

 

 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

snikaorg
#9 Pomysłodawca#

Każdy klient ma przyznany Smart ale klienci nadal kupują bez smarta czyli rozumiem że nie włączyli tej opcji w prawym górnym rogu nad loginem?

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@snikaorg tak, kupującym się albo nie chce albo marketing allegro w tej sprawie działa marnie i nie wiedza ze moga mieć smarta za darmo

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Potwierdzam mam paczkomat allegro o odbiór w punkcie żabka orlen w smarcie a i tak połowę zamówień mam opłacaną przez klientów 🙂  

@michal_476 u mnie tez czasem podczas rozmowy wychodzi temat opłat i są w szoku bo nawet nie wiedzieli że tyle płacimy od sprzedaży, myślę że to kwestia czasu i cześć odejdzie do sklepów internetowych bo taniej, na allegro zostaną tacy świąteczni kupujący co jakiś czas 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Odkąd wprowadzono prowizję od kosztów wysyłki, zwiększył się udział w zamówień BEZ SMARTA i to tych powyżej 40zł. które warunki smarta spełniają. Dziwne to jakieś, zwłaszcza gdy jest opcja darmowego smarta.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 @PawHaft @__RPM_ @TATLOK  U mnie było jeszcze lepiej. Klient : " To Allegro pobiera od Was prowizję za przesyłkę ? - Przecież to nielegalne !" 🤣

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

chcialbym zauważyć, że nie kazdy zakup kwalifikuje sie na darmową wysylke z pakietem SMART

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@Client:80340374 zgadza się że nie każdy, ale my jako sprzedawcy zauważamy to że te które się kwalifikują (40zł) to i tak klienci nie korzystają ze smarta...

oznacz moderatorów

renia_78
#8 Zapaleniec#

Jestem kupującym. Kupuję sporadycznie. Smart by mnie więcej kosztował i zawężał możliwości zakupowe niż faktycznie ponoszone koszty przesyłki ze swobodnych zakupów.

Obecnie świadomie nie korzystam z darmowego smarta. Mamy stan zarazy. Gospodarka nie teges. Ja o te 9zł/zakup nie zbiednieję, a dostarczycielowi bardziej się przyda w całości niż jakiś ułamek od pośredników wg zawartych umów.

Jak źle kombinuję ideę rozliczeń, to proszę prostować.

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@renia_78  idea jest taka że w tym czasie pandemii allegro "dało" za darmo smarta, więc jaki problem go aktywować?

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Idea jest taką że dali aby rozkręcić usługę smat! Przez resztę funkcjonowania allegro dopłacać do tego programu będą Sprzedawcy. I to dopłacać coraz więcej. Bo początkowo nie dopłacali, w przeciwieństwie do teraz.

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

ciiiichooo, nie wolno straszyć kupujących ani informować że mamy takie duże prowizję od allegro...

niestety nieświadomość klientów jest bardzo duża, a wszystko przez te ciągłe zmiany i "uproszczenia"

Często mam zapytania od kupujących typu: "a kiedy dostarczy mi to kurier.." itp.

A skąd ja to mam wiedzieć, czy ja dostarczam paczki?

Niestety allegro "stworzyło" klientów bardzo roszczeniowych, bo oni mają mieć na "wczoraj"

Niedawno miałem klienta który w komentarzu napisał "że mogliby Państwo wysyłać szybciej.."

Jak można szybciej jak zostało wysłane tego samego dnia?!

Oczywiście udowodniłem mu że się myli, ale treść komentarza pozostała i jeszcze dostałem zjeb ke że zwracam mu uwagę, przecież on może wszystko napisać co chce...

 

oznacz moderatorów

renia_78
#8 Zapaleniec#

pierwsze prawo ekonomii --- > nie ma nic za darmo

ponadto dobry interes to musi być dla obu stron!, bo jak jest tylko dla jednej, to to nie jest żaden dobry interes, tylko najzwyklejszy szwindel

oznacz moderatorów

butymiKAdo
#2 Obserwator#

witam,takich klientek jak Pani na allegro to jest może 10%,większość szuka darmowej lub jak najtańszej przesyłki,niestety to się nie zmieni a moim zdaniem pogłębi

 

oznacz moderatorów

soft-sales
#7 Wielbiciel#

Na alegro jest grubo od ponad dekady.

Odszedłem z allegro mając nawet Super-Sprzedawcę to było około 2010-2012,  wróciłem widząc że przestali jak wcześniej.
Obecnie widzę że po chwilowym oprzytomnieniu znowu komuś coś zabłyskało pod czaszką. SMART niby darmowy ale kto nie sprzedaje ze SMARTem ten płaci haracz 10% od kosztów wysyłki. Nie wystarczy że Ci co zdecydują się na wysyłanie SMARTem pakują za free i cała logistyka jest za free. Trzeba jeszcze tych co potrafią liczyć i wysyłają za pobraniem dojechać.

Efekt. Było rotacyjnie 200 aukcji w tym około 70% KUP TERAZ jest max do 10 i tylko licytacje. Oczywiście prowizje ujęte w kosztach wysyłki.

Asortyment przeniosłem  na sklep www. Serwer i domenę i tak utrzymuję a postawienie prostego sklepu to nie problem. Co do samych kupujących to więcej wyświetleń produktu mam na Facebook ( strona firmowa i MarketPalce + grupy handlowe ) niż na allegro.
Obroty w ten sposób też większe.
Na allegro trafia towar "odpadowy" pod licytacje w pakietach.
Myślę że tą drogą za chwilę pójdzie sporo mniejszych handlarzy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeecccccccccccccccccccccccccccccchhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh 

to już nudne i tak nic nie zrobisz 

oznacz moderatorów