anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od kosztów dostawy - opinie

Koniomaniacy
#7 Wielbiciel#

Rozumiem, że zgodnie z waszym cudownym pomysłem - ja jako sprzedawca jestem zobligowana podnieść koszty dostawy. Skoro przesyłka kurierska kosztuje mnie 14,40 i tyle też obciążam za nią klienta, to biorąc pod uwagę, że prowizja w mojej kategorii wynosi 10% to koszt dostawy kurierem będzie musiał obecnie wynosić 16 zł. CUDOWNIE - klienci na pewno będą zachwyceni 😕

oznacz moderatorów
771 ODPOWIEDZI 771

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

obecnie płacisz prowizje od 1,60 nie 2 grosze a 25 groszy bo obowązuje minmalna prowizja

oznacz moderatorów

A_L_L_T_R_A_D_E
#8 Zapaleniec#

Jasna sprawa, błąd z mojej strony, jednak absolutnie nie zmienia absurdalności tych zmian w regulaminie. 

oznacz moderatorów

artBHP_IMPORTER
#9 Pomysłodawca#

absurd to mało powiedziane

po za tym czemu jeden ma płacic 6% od wysyłki a inny 12% ?

oznacz moderatorów

strongline
#2 Obserwator#

Kochani Sprzedawcy, nie od dziś wiadomo, że Allegro ma nas w d____e !!! Wiedzą doskonale, że my sprzedawcy chcemy sprzedawać na najpopularniejszym portalu... 

Kolejna zmiana w opłatach Allegro to prowizja od niesprzedanych produktów !!! 

Brak szacunku, kompletny... 

oznacz moderatorów

rutkowskiAGD
#9 Pomysłodawca#

 

Dzień Dobry 

mam takie pytanie , pewnych rzeczy nie mogę ogarnąć ,allegro wprowadziło prowizję od kosztów dostawy , rozumię że posiadając usługę smart (odbiór w punkcie za 8 zł allegro narzuciło taką cenę ) jestem zwolniony od tej prowizji , ale zakupy smart są od 40 zł , co się stanie jeśli ktoś zakupi coś za 5 zł i wybierze dostawę odbiór w punkcie za 8 zł  wtedy będzie naliczana prowizja od dostawy ? 

jeśli było to proszę wskazać link do dyskusji bo nie mogę znależc takiej dyskusji 

dziękuję za wyjasnienie tematu

 

 

oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Dzień dobry,

prowizja nie będzie naliczana tylko jeśli klient wybierze smart lub przesyłka będzie darmowa

 

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-w-najblizszych-miesiacach-wazne-dla-sprzedaja...

oznacz moderatorów

rutkowskiAGD
#9 Pomysłodawca#

 

czytałem to i nadal nie rozumię , udostępniam metodę dostawy Allegro odbiór w punkcie żabka , orlen , poczta ,żeby moje oferty była  smart musiałem ustalić cenę przesyłki 8 zł , wiadomo jak ktoś kupi za 40 zł i posiada smarta ma darmową wysyłkę , allegro pokrywa te 8 zł , ale ten kto kupuje za 5 zł też może wybrać odbiór za 8 zł i sam płaci te 8 zł ( ja chyba nie mogę ustalić dwóch różnych cen dostawy do punktu żabka ,orlen , poczta - jednej dla smarta i innej dla pozostałych ) i teraz na nowych zasadach sprzedając coś za 5 zł i mając ustaloną cenę dostawy przez allegro żeby być smart na 8 zł będę musiał zapłacić prowizję od dostawy czy nie ? bo jeśli naliczą prowizję od dostawy sprzedaż takich przedmiotów za 3,4 czy 5 zł jest bezsensowna , bo cały zysk z tych drobnych rzeczy zje prowizja od dostawy

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@rutkowskiAGD  dokładnie tak jak piszesz. Płacisz prowizję od całości wpłaty ( wraz z przesyłką )  jeśli dostawa nie jest SMART. I niestety sprzedaż tanich drobiazgów przestaje być opłacalna bo zysk zjada prowizja 🙄

_____________
Kama
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

albo Kamcia podnosimy ceny o prowizję (najdroższą wysyłkę) 🙂

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte tylko pytanie co na to potencjalny klient 😄 Ale zawsze jest to jakieś wyjście

_____________
Kama
oznacz moderatorów

rutkowskiAGD
#9 Pomysłodawca#

a może opiekun forum by coś napisał coś w tym temacie ?  

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@rutkowskiAGD  ten temat już był tutaj wałkowany wielokrotnie i rozbierany na czynniki pierwsze . Klamka zapadła 😷

_____________
Kama
oznacz moderatorów

rutkowskiAGD
#9 Pomysłodawca#

i jeszcze jedno pytanie od czerwca ma być tak , że mając umowę z PP będę płacił rachunek za dostawę nie poczcie a bezpośrednio allegro ? czy będzie tak jak teraz że w ramach smartu przy każdej transakcji allegro wpłaci nam za przesyłkę a my na koniec miesiąca zapłacimy za przesyłki allegro?

oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Będziesz płacił allegro za wszystkie przesyłki z przedrostkiem allegro i będą wyższe ceny

 

Ja już dostałem nową umowę od Poczty i czekam na wyjaśnienia bo tam jest tyle niejasnych punktów, że może być tak, że w ogóle zrezygnuję

 

tu jest link jak to będzie wyglądało

 

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zmiany-na-allegro-od-18-maja-D5vk1koB3Fr#kolejne-metody-dostawy...

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@-ModnyZakatek-  a co Cię niepokoi w tej umowie ? Ja już dzisiaj odesłałam, bez umowy z pocztą to raczej czarno widzę nadawanie .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Np zapis, że deklaruję nadawanie co najmniej 10 pocztex48 przesyłek w podanych rozmiarach. Z tego zapisu wynika, że muszę nadawać przesyłki z innych serwisów niż allegro, a ceny wcale nie są konkurencyjne.

Dodatkowo profil e-nadawcy był dedykowany do paczek allegro a chcą żebym nadawał jakieś inne,

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@-ModnyZakatek-  ja zadeklarowałam 1 sztukę więc to jest do zrobienia 🙂  Muszę jeszcze zaatakować opiekuna o co im tak naprawdę chodzi i po co ta jedna sztuka.

Ale jest tez takie coś

"Od 1 lipca w Allegro Smart! pozostaną tylko te metody dostawy Poczty Polskiej, które mają w nazwie przedrostek Allegro" 

czyli bez umowy przesyłki PP nie będą w ogóle miały SMART.

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

@Kaliope_Brzegmój opiekun jest dość powolny... nie wiem po co jest ta sztuka czy 10 sztuk, jeszcze gdyby to były jakieś sensowne ceny, a nie mała paczka ekonomiczna za 10,20 netto.

 

To taniej by wyszło kuriera DPD lub UPS, zwłaszcza że UPS na pewno będzie w smarcie

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@-ModnyZakatek-  to widocznie wspólna cecha opiekunów poczty 🙂  No dziwnie to wymyślili .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

@Kaliope_Brzeg  wiesz gdyby nie to, że nie wiadomo czy umowa allegro z inpost będzie kontynuowana, a jeśli tak to czy nadal będzie w smarcie, to już dawno bym zrezygnował z poczty za to jak działają przedstawiciele 🙂

oznacz moderatorów