anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizje od sprzedaży dla kilku zakupów

-MARGUT-
#7 Wielbiciel#

Witam
czy ktoś może kojarzy czy Allegro oddaje - chyba to bezsensowe określenie bo oni nic nie oddają, może lepiej przelicza nową wartość prowizji kiedy Kupujący korzystając z opcji Kup teraz kupuje osobno każdy przedmiot?  Chodzi mi o to w takiej sytuacji gdy:

Jeden Kupujący kupuje 10 różnych rzeczy osobno klikając sobie Kup teraz i wybiera różne koszty wysyłki - Allegro od każdej takiej transakcji nalicza sobie od razu opłatę prowizyjną. Kupujący zaś nie przechodzi do banku, tylko to porzuca. Transakcja wisi. W moich zamówieniach mam info o sprzedaży i anulacji płatności.

Potem Kupujący np. za godzinę lub kolejnego dnia anuluje same płatności czeka aż system pozwoli połączyć zakupy, łączy je, system nalicza wtedy jeden koszt wysyłki. Czy Allegro liczy wtedy prowizję od tej transakcji czy od tych każdej z osobna wcześniejszych?

Nie znalazłem nigdzie w swoim panelu takich rozliczeń. tylko pobraną prowizję od każdorazowego zakupu i formy wysyłki.

A jak mam takiego delikwenta i kupi mi za 15 zł z 10 aukcji, koszty wysyłek system policzy łącznie na 10* 8,99 zł (bo sobie Kupujący wybiera paczkomat) to nie dość, że całość kosztu wysyłki idzie do Inpostu te 8,99, sam dokładam do kosztu pakowania (koperta i folia bąbelkowa) to jeszcze dla Allegro od całości kosztu wysyłki zapłacę prowizję od 89,9 12-14% w zależności od działu to już mam **piiip**isty zarobek na tym nie ma co.

Czy wy widzicie to podobnie? 

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro liczy prowizję od pierwszego wyboru kupującego, czyli w takim przypadku od wielu kosztów wysyłki. Możesz się upomnieć o zwrot prowizji od zwielokrotnionych kosztów dostawy tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=7f980b3b-184b-4f4a-9ad4-7e833245df10

oznacz moderatorów

-MARGUT-
#7 Wielbiciel#

to znaczy gdzie tu???? przez co? przez formularz?chat?

Pod tym linkiem nie ma powiązania do zwrotu prowizji.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Przez co chcesz. O zwrot prowizji występuj się tak; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/jak-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-rabat... Ale to dotyczy zwrotu od całości zakupu. Próbuj, może tym sposobem odzyskasz prowizję od samych przesyłek.

oznacz moderatorów

-MARGUT-
#7 Wielbiciel#

Ok. Napisałem też do Allegro i dostałem odp., że podobno oni z automatu rozliczają na koniec miesiąca, ale ja się doszukałem tylko do tej jednej transakcji o którą pytałem rozliczenia a do reszty nie. Spróbuję więc przez formularze. Dzięki.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@-MARGUT- gdy Kupujący dokonuje zakupu, którego nie opłaca tylko grupuje oferty w jedno zamówienie, które jest objęte darmową dostawą Smart! to Sprzedający otrzymuje automatyczną korektę opłat za prowizję naliczoną od pojedyńczej sprzedaży na koniec miesiąca. Jeżeli masz więcej takich transakcji, za które została pobrana od Ciebie prowizja, a nie widzisz w zakładce Rozliczenia z Allegro aby na fakturze została uwzględniona korekta, napisz do nas podając numer zamówienia.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

-MARGUT-
#7 Wielbiciel#

Chyba będę musiał zrobić zestawienie, bo tak na szybko przeliczyłem od takich transakcji prowizje na kwotę przeszło 100 zł (od samych wysyłek), a zwrot jako korekta na 3,88 zł, więc nawet dla 3 Kupujących doliczając ze smarta po 0,99 zł bo to paczkomaty to różnica powinna być inna.

 

oznacz moderatorów

nailart2010
#8 Zapaleniec#

Czyli trzeba dokładnie sprawdzać co sprzedałeś i co Ci tam naliczyli.  A ja nie mam na to czasu i pewnie już sporo na mnie zarobili.U mnie naliczyli właśnie prowizję od kosztów paczkomatu. Był to jednorazowy zakup w opcji Smart. Więc kupujący zapłacił za przesyłkę 0 zł , więc okazuje się , że tu też pobierają opłatę. Chyba ,że ja czegoś nie wiem. Na razie czekam na odpowiedź i coś długo to trwa...

 

 

 

oznacz moderatorów

nailart2010
#8 Zapaleniec#

Screenshot_2022-11-28-20-19-30-862_com.android.chrome.jpg

 Czy ta zasada już nie obowiązuje?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@nailart2010 domyślam się, że masz np. na myśli zamówienie nr 85ac0650-68bb-11ed-a0c3-155e173ca8f3, w którym została doliczona opłata 3,49 zł, jest to opłata za nadanie przesyłki w ramach Smart! do zamówienia o wartości od 80 zł do 199,99 zł. 
Informacje na temat rozliczeń przesyłek wysyłanych w ramach Smart! znajdziesz w tym artykule

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

nailart2010
#8 Zapaleniec#

Czyli aktualnie tylko darmowa wysyłka dla kupujacych chroni przed opłatami za przesyłkę dla sprzedawców. Strasznie tu drogo się zrobiło. Chyba drożej niż na Etsy 😊

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nic już tu nie chroni od opłat.☹️

oznacz moderatorów