anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizje windują

Akashari
#8 Zapaleniec#

Dlaczego prowizja od sprzedawanego przeze mnie produktu wynosi 11% w myśl regulaminu, a pobieracie ode mnie ponad 17%, czy mogę  podać was do sądu??

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Akashari bo reszta to pewnie prowizja od kosztu dostawy 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Akashari
#8 Zapaleniec#

już nawet nie liczę kosztów wyróżnienia , które też płacę allegro, jakbym zliczył to 20%

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Akashari To fakt, prowizje są dość spore

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Akashari Prowizja na Allegro liczona jest od ceny przedmiotu i od kosztu wysyłki.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Akashari albo to prowizja z kosztami wysyłki które od uuuu nie wiadomo już kiedy jest pobierane lub promowania czy wyróżnienia ale to powinno być jako oddzielna prowizja 🙂 Masz takie prawo można podać do sądu kogo się chce 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Ja myślę że sprzedawcy powinni solidarnie podnieść ceny na allegro o co najmniej 10%(ewentualnie wszystkie dodatkowe opłaty które ponoszą ponad normalna prowizję która dotychczas byla) a na innych portalach sprzedawać w tych cenach co aktualnie na allegro. Może by to coś zmienilo? Wiem mało realne ale cóż zmiany zaczynają się od marzeń 😁. Może jak allegro jeszcze coś dowali to sprzedający się wreszcie hurtowo zbuntuja 🤔 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@gemma22 ja już dawno podniosłem i nie mam zamiary tu dziadować, albo zarobię na allegro albo się zawinę, nie rozumiem tego narzekania, kalkulacja musi się zgadzać, jak masz 20 % marży na towarze to jak chcesz tu zarobić ? nie da się, a sprzedawać żeby sprzedawcą co to ma za sens 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@kostas11  i tak powinni zrobić wszyscy sprzedawcy. Tymczasem ja obserwuje odwrotne sytuacje. Jest sobie towar na allegro np za 100zl ( lub wiecej) który się sprzedaje. Nagle wpada jakiś sprzedawca i puszcza to po 80zl zarabiajac np 4 zł na tym. No ale mu się sprzedaje hurtowo wrecz więc ostatecznie coś tam zarobi (nie patrząc ile się przy tym narobi). Zakładam że nie jest to towar na który można narzucić 100% marży A np 30%. No i co ma zrobić reszta sprzedających? Przebijać w dół o 1 grosz? Czy nie lepiej żeby jednak trzymać wspólnie jakiś poziom cen. Też zarobisz Ty raz ja. Drugi motyw to producenci i dystrybutorzy którzy sprzedają na allegro. Część trzyma ceny część ma zaporowe dla sprzedających bo sprzedają w cenach niemal hurtowych. 

Przecież sprzedawcy na allegro to też często kupujący i jeśli oni padną to i kupować nie będę bo za co?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@gemma22 Bo takie praktyki są nielegalne 😉 "zmowa cenowa" jest chyba najsurowiej karana, więc mało kto by się odważył umówić z kimś na utrzymanie tej samej ceny towaru 😉

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@ZibiK30  nie chodzi mi o zmowienie się na tą samą cenę ale nie schodzenie ponizej progu opłacalności co przez pojedynczych skoro cała reszta trzyma wyższą cenę ( niekoniecznie te sama). To samo z producentami i oficjalnymi przedstawicielami którzy wiadomo mają niższe ceny zakupu niż my. No cóż wiem wolny rynek. Ciekawe jak długo to tak przetrwa 🤔

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@gemma22  próg opłacalnosci jest różny dla różnych sprzedawców.

To że ktos sprzedaje 10 % taniej wcale nie znaczy że mniej na tym zarabia. Może na przykład taniej kupować, może miec niższe koszty bo ma np wlasny magazyn, bo taniej kupuje opakowania, bo jest lepiej zorganizowany i ma mniej pracowników itp

NIzsza cena nie zawsze oznacza mniejszy zysk. Ja juz dawno temu sie nauczyłem ze nie sztuka jest kupic towar i go sprzedac. Sztuką jest kupić tak aby mieć dobra cene sprzedazy i żeby coś zostalo  🙂

Podstawą w handlu wcale nie jest cena sprzedaży bo ta reguluje rynek. Podstawą jest cena zakupu i rozsądne gospodarowanie kosztami.

Tak mysle 😉

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@_Likos_  pewne towary wiem po ile kupuje konkurencja albo z przynajmniej dużym prawdopodobieństwem wiem 🙂 z różnych źródeł. I też wiem że co niektórzy z różnych względów sprzedają wybrane towary żeby zarobić na czymś 2zl albo wyjść na zero. Co do kosztów. U mnie w firmie sa wyjątkowo minimalne-bardziej się już nie da 🙂

Generalnie allegro stalo się bardzo nieprzewidywalne do planowania. Ostatnio kupiłam towar za 100zl który generalnie "chodzi" w detalu ok 150zl. Super. Chciałam domowic. Patrzę A ten co u niego kupiłam wystawił na allegro za 100. No i tyle. Więcej od niego nie zamówię. Niech se sprzedaje za 100 I płaci jeszcze prowizję allegro. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@gemma22  całkiem niewykluczone że zarobił na Tobie 30% a teraz na allegro zarabia 30% . Według moich obliczen przeciętny koszt allegro to około 20% wiec poniżej pewnie marże ma odpowiednie.

To jest to co Pisałem wczesniej. Różne ceny zakupu u różnych sprzedających. Dlatego nie widze możliwości regulowania tego.

Wracając do Twego przykładu; Ty pewnie tego produktu kupilaś 10-100 szt natomiast tamten sprzedawca ma do sprzedania powiedzmy kilkadziesiąt tysięcy. Nic dziwnego że chce sprzedac a nie trzymać w magazynie.

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@_Likos_  pewnie tak. Więc niech szybko wysprzeda potem będę sprzedawać ja 😁

No ale generalnie coraz trudniej znaleźć towar w dobrej cenie na hurtowni bo coraz częściej w tej samej cenie albo niewiele większej jest na allegro. No nam "malym" ciężko konkurować z dużymi którzy przewalaja tysiące towaru 🙁

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@gemma22 Ja tu wiedzę sporo innych możliwości, których sprzedawcy nie wykorzystują na własną korzyść, ale nie będę robił ani podburzał do żadnych rewolucji 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@ZibiK30  A może jednak warto by było? Dla dobra ogolu 😉

oznacz moderatorów