anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizje znów w górę czy Allegro błędnie nalicza?

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Witam, cześć

Od 20.08. 2021 zaobserwowaliśmy ze Allegro nalicza zawyżone prowizje.

 

Przykładowo przedmiot sprzedany za 55zł zawsze prowizja wynosiła 4.95zł, od daty 20.08.2021 prowizja za przedmiot o tej samej cenie już wynosi 5.75zł

 

Nie mamy żadnej informacji o zmianach w prowizjach 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprawdź sobie w regulaminie jaka jest prowizja do twoich przedmiotów .Do ceny przedmiotu dolicz koszt dostawy ,przelicz i sprawdź czy dobrze wyszło .Może mi jakaś zmiana umknęła ale nie miałem komunikatu o wzroście prowizji ,choć przez ostatnie dni nie mam sprzedaży i nie mam jak u siebie sprawdzić.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AR_Auto_Czesci Poproszę o przykładową ofertę, której dotyczy opisana sytuacja. Sprawdzę to dokładnie, ale potrzebuję tutaj konkretnych przykładów. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@_HolaOla_ dział motoryzacja, części samochodowe 

 

Aukcja z wyższą prowizją sprzedaży 11061916291     4b27a530-0263-11ec-be64-99303cbd3db0

Akcja ze standardową prowizją 11039370403     cdf2e8d1-ff2a-11eb-8c85-7990d18f7c74

 

Przykładowo przedmioty z tego samego działu 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AR_Auto_Czesci Od 1 czerwca 2020 roku przy naliczaniu prowizji od sprzedaży uwzględniamy również koszt dostawy, Nie dotyczy to jednak zamówień realizowanych w ramach Allegro Smart. W Twoim przypadku zamówienie cdf2e8d1-ff2a-11eb-8c85-7990d18f7c74 było wysłane właśnie w programie Smart, natomiast 4b27a530-0263-11ec-be64-99303cbd3db0 nie, stąd tutaj prowizja obejmuje również koszt dostawy - 8,99 zł. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@_HolaOla_ możliwe że wcześniej nie rzuciło mi się to w oczy, tylko troszku nie rozumiem polityki Allegro, czemu za wysyłkę Allegro inPost przykładowo za 8.99zł jest pobierana prowizja skoro również w sposób materialny dorzucamy jeszcze do interesu, gdzie mam na myśli opakowanie oraz wypełniacze, niezbędne do bezpiecznego transportu przez firmę kurierską przedmiotu do Kupującego.

 

W Naszych ofertach jest opcja SMART 0zł jednak nie możemy wpływać na decyzję Kupującego czy weźmie przykładowo wysyłkę paczkomatową za 0zł, 8.99zł czy też 12-15zł.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci Sprzedawcy mają dokładać do kosztów by klienci czuli że nie płacą za wysyłkę a w rzeczywistości kupują towar po wyższej cenie z kosztem wysyłki i obsługi wliczonym w towar. 

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

prowizja np  14% a pobierają 25 % dlaczego ? prowizja minimalna 0,25 groszy czyli przy sprzedaży produktu za 1 zł do 25% nie np 14 % .Przy każdym wystawianiu widzisz prowizje 

oznacz moderatorów