anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedsądowe wezwanie do usunięcia komentarza - jak skutecznie dostarczyć ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
ZapfCreation
#11 Animator#

Jak skutecznie dostarczyć wezwanie przedsądowe nie znając adresu ? Czy wysłanie wezwania mailem jest wystarczające ?

oznacz moderatorów
75 ODPOWIEDZI 75
mmwsx
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem co to za głupie pytania i jaki to ma związek z tematem, ale coś musiałeś pomieszać w swoim śledztwie, bo nie wiem o kogo chodzi i raczej nie kojarzę wymienionych przez ciebie osób.

Może zapytaj jeszcze o mój pesel i pin do karty.

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@mmwsx Wybacz, błędnie założyłem, że to pismo, które tu pokazałeś, było sporządzone w Twoim imieniu. Ale skoro nie wiesz, kto i dla kogo je sporządził, to nie ma moich pytań i nie ma sprawy. W sumie mogłem się domyślić po tym, jak napisałeś, że kosztowało "ok. 500 zł". Mocodawca wiedziałby dokładnie, ile zapłacił swoim pełnomocnikom.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

Lekko się wtrącę bo Twoje komentarze są lekko mówiąc bardzo agresywne, myślę, że to już zaszło za daleko w twoim przypadku @Client:98572120
Pismo za darmo? W jaki to sposób? Treść pism, regulaminów itp jest również objęta prawem własności intelektualnej. Kopiowanie tego pisma może skończyć się równie dotkliwie.
Jeżeli chodzi o moją odpowiedź, to za pismo się płaci tak samo jak za każdą inną usługę od upieczenia chleba poprzez naprawę samochodu aż do operacji na otwartym sercu. Każdy może to zrobić z różnym skutkiem ale są osoby które zajmują się tym profesjonalnie. Poza tym wysłanie pisma jako kancelaria jest dużo bardziej "orzeźwiające" dla osoby do której te pismo dotarło.

Dzisiaj znalazłem błąd ortograficzny w jednym z orzeczeń sądowych, sędzia też człowiek jak widać. Oraz współpracuję z kilkoma sklepami internetowymi które kupowały gotowe regulaminy dostosowane do ich potrzeb. Tyle, że ta "kancelaria" w której jest zrzeszonych 10-15 "adwokatów" napisała regulamin z kilkoma błędami, dodatkowo pismo było dostosowane do rodzaju biznesu na podstawie kilku zmiennych w polskim prawie co wywołuje wręcz karykaturalne i sztuczne przeskoki. Regulamin kosztował 850 zł a po wpisaniu pewnych specyficznych fraz w google wyskakuje kilka tysięcy stron korzystających z tej kancelarii, dodatkowo spora część z brakami w fundamentalnych miejscach lub nieścisłościami bo ktoś wkleił regulamin tak jak dostał bez sprawdzania.

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@Bytom_Trade napisał: "Pismo za darmo? W jaki to sposób?"

To proste, wystarczy że pokrzywdzony sprzedawca i "kancelaria" to jedna i ta sama osoba. Był na tym forum już taki przypadek (standard - absurdalne żądania napisane pseudoprawniczym bełkotem i zapewnienia o rychłej windykacji). W tej sprawie, którą tu pokazałeś adwokatem sprzedającej był jej mąż. Ona pewnie też nie płaciła za pisma procesowe. W końcu głupio byłoby skroić bliskiego krewnego na pięć stówek za proste pisemko.

BTW: Zauważyłeś, że mmwsx napisał "nasza kancelaria prawna"? Ja też na początku myślałem, że "nasza" znaczy "wynajęta przez nas". Ale potem zobaczyłem to pismo z niedokładnie zatartymi danymi i mi się rozjaśniło.

 

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Client:98572120  "nasza kancelaria prawna"

I co z tego?

Jak to się ma do tematu?

Jak masz w rodzinie biskupa, to rozgrzeszena zdalnie udziela?

Mam prawnika pod ręką, to do obcego nie idę.

Co Ci się rozjaśniło?😃

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@DECO-MASTER Zdradzę Ci pewien sekret. Na forach internetowych odbywa się szeptany marketing. Niby zwykli użytkownicy opowiadają o tym, jak to przy pomocy jakiejś firmy albo kancelarii uzyskali to, co chcieli. Zwykle podlewa się to emocjonalnym sosikiem i buduje fikcyjną wspólnotę potrzebujących pomocy i wzajemnie się wspierających. W takich grupach pojawiają się naganiacze zupełnie przypadkiem mający gotowe rozwiązania na wszystkie problemy danej społeczności. Trzeba tylko napisać do nich na priv i odpowiednio zapłacić, a problem będzie rozwiązany. 😉

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Client:98572120 Ło matko! Błysnęła nowina!🤣

Ponawiam pytanie: Jak to się ma do tematu?

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@DECO-MASTER napisał: "Ponawiam pytanie: Jak to się ma do tematu?"

@ZapfCreation już dawno dostała odpowiedzi na swoje pytanie. Może wybrać którąś z nich albo nie wybrać żadnej, ale musi wiedzieć, że nie wszyscy odpowiadacze chcą Jej dobra i nie wszyscy doradzają bezinteresownie.

Taka odpowiedź jest wystarczająco w temacie, czy mam dodać coś o biskupie i zdalnym rozgrzeszeniu?

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Client:98572120 Teraz ja Ci zdradzę sekret.

"@ZapfCreation już dawno dostała odpowiedzi na swoje pytanie"

Nawet uważam, że znała odpowiedź, zanim zaczęła temat na forum.

Trzeba uważnie, ze spokojem czytać. 😉

 

 

oznacz moderatorów
Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

Ehm, "nasza kancelaria" też bym to ujął w taki sposób gdyby chodziło o kancelarię obsługującą moją firmę, może to być zwykły skrót myślowy używany potocznie bo mało kto chce powiedzieć "kancelaria adwokacka reprezentująca interesy mojej firmy" 
W piśmie jakie wkleił jest mowa o "zaprzestaniu w terminie" co spowoduje, że nie złożą pisma sądowego. Wątpię by w piśmie mającym na celu uzyskanie pieniędzy ktoś pisałby tak dobitnie o usunięciu tych komentarzy.
Czy zadałeś sobie pytanie dorabiając taką teorię publicznie co jeżeli nie masz racji?
A jak masz rację to co? Nic, bo nikt nie dopatrzy się  żadnego złamania prawa.
Ehm, nawet nie che mi się babrać dalej w taką **piiip**oburzę, dajmy już temu spokój.
Kurde temat na odpowiedź zawartą w jednej linijce a już 70 odpowiedzi na wszystkie bolączki świata.

oznacz moderatorów
MY_MD2
#4 Eksplorator#

Dzień dobry. Proszę powiedzieć. Jak można mieć pismo za darmo? Z góry dziękuję. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
gierland
#12 Orędownik#

"Przedsiębiorca w starciu z konsumentem ma nikłe szanse". To oczywiście nieprawda, bo jeżeli by tak było to należałby przyjąć, że sądy są stronnicze - a tak nie jest.

Przedsiębiorca ma szansę w sądowym "starciu" z konsumentem i jeżeli uważa, że poniósł straty wizerunkowe, finansowe w związku z komentarzem i jest na tyle zmotywowany żeby walczyć o swoje dobre imię może bez obawy pójść do sądu. Uważam jednak, że taką decyzję należałby skonsultować z prawnikiem.

Należy pamiętać, że w razie ewentualnego procesuto na pozwanym autorze komentarza spoczywać będzie ciężar wykazania, iż postawione kontrahentowi zarzuty były prawdziwe.

Prawo karne Art. 212 mówi o przestępstwie zniesławienia a kodeks cywilny Art. 24 daje osobie, której dobra osobiste zostały naruszone, kilka możliwości - zachęcam do lektury. Polecam też Art. 23 kodeksu cywilnego.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@gierland Ale ty mnie nie musisz do niczego zachęcać, wiem co to wniosek dowodowy i mam to wszystko w małym palcu 🙂

On też płakał, że poniósł starty wizerunkowe, że obroty mu spadły.

Z rozpędu dwie sprawy mi założył o to samo, w dwóch różnych sądach, serio 🙂

Jedna ze spraw została umorzona zaraz po przesłaniu przeze mnie wniosku dowodowego, oficjalnie dlatego, że została założona w niewłaściwym sądzie. Poniósł wtedy pierwszy raz koszty postępowania, ponieważ  nie doszło do pojednania.

Drugą sprawę też przegrał i drugi raz poniósł wszystkie koszty 🙂

oznacz moderatorów
gierland
#12 Orędownik#

@xyz96 ale ja cię do niczego nie zachęcałem, nie zachęcam i nigdy nie będę zachęcać i mało mnie interesuje gdzie co masz..., nawet swojego posta nie zaadresowałem do ciebie.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

"Przedsiębiorca w starciu z konsumentem ma nikłe szanse" - z konsumentem? Znaczy się z tą "słabszą" stroną, tak?😏
Nie ma to jak zaorać twierdzenia UOKiK-u (i siebie przy okazji)😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
ZapfCreation
#11 Animator#

xyz96

Obie strony miały prawników czy występowaliście przed sądem samodzielnie ?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@ZapfCreation On mnie straszył prawnikami, ale do Sądu przyszedł sam.

Ja też nie potrzebuję prawników, potrafię się bronić.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

"To ja się pochwalę" - "samochwała w kącie stała"😏

A tak bardziej na poważnie: serio opierasz całą (błędną) tezę na jednym zaledwie przykładzie? A ile takich procesów przegrałaś? Ten jeden wygrany proces to jeden z ilu? 1/1 jak mniemam. Dlaczego tak się boisz podać sygnaturę sprawy? Przecież dane w takim wyroku i tak są zanonimizowane (już nawet abstrahując od tego, że ci którzy mają znać twoje dane osobowe i tak je znają, gdyż anonimowość w Internecie trzeba umieć zachować nie chwaląc się na lewo i prawo tym i owym - najwidoczniej niektórzy nie uczą się na błędach). Bo wiesz, taki zamazany papierek to wprawiona osoba może sobie zmajstrować w kwadrans w "fotoszopie", a leniwa kupić za 5 zł na bazarze.
Jak to mówią "jedna jaskółka wiosny nie czyni", próbka za mała, więc nie można na tej podstawie twierdzić, że jeśli raz coś ci się udało, to uda ci się za każdym razem. Wygraj takich spraw przynajmniej z 10, bo póki co "z czym do ludzi".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#
 
______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

ZapfCreation najskuteczniejszy będzie polecony za potwierdzeniem odbioru . Wiadomości e- mail klienci mają z reguły gdzieś ... .Poza nawiasem , , kasę staraj się oddawać szybciej ,, Długie oczekiwanie klienta na zwrot mocno wpływa na jego wrażenia po transakcji i dalej idąc końcową ocenę .

oznacz moderatorów